Соляна кімната із закарпатського Солотвина з’явилась у рівненському Радивилові

Шість тонн солі з закарпатського Солотвина та місяць кропіткої праці — і у Радивилівському відділенні медико-соціальної реабілітації інвалідів та осіб похилого віку з’явилась лікувальна соляна кімната, або мовою науковців — галокамера.

— Ідею такої кімнати виношували два роки, але лише з Нового року з’явилась можливість втілити її в життя. Її облаштуванням займався спеціаліст з Луцька, керівник проекту “Соляна шахта” Юрій Шипелик, який свого часу обладнав аналогічні галокамери у санаторіях “Червона калина” та “Лісова пісня”, а також в одній з поліклінік Луцька, — розповів директор Радивилівського територіального центру соціального обслуговування пенсіонерів та малозабезпечених громадян Микола Похальчук. — Кошти на це виділила районна рада та райдержадміністрація, на все пішло 62 тисячі гривень.
Тепер жителям райцентру не треба буде долати стільки кілометрів Закарпаття, аби поліпшити здоров’я.
Позбуваємося безсоння і стабілізуємо тиск
Головним лікувальним компонентом галокамери є сухе повітря, насичене від’ємно зарядженими іонами хлориду натрію, очищене від вірусів, мікробів та алергенів, тобто стерильне. Показанням для лікування та профілактики є захворювання бронхолегеневої системи (до речі, за словами Миколи Похальчука, у районі зареєстровано більше 500 осіб, хворих на астму), ЛОР-органів, патологія шкіряних покривів. Перебування у соляній кімнаті також допоможе укріпити нервову систему, позбутись безсоння, стабілізувати тиск, підвищити захисні сили організму. Є й ряд протипоказань, тому перед проведенням сеансів слід проконсультуватись із лікарем. Переваги галотерапії полягають у дешевизні, безпечності та комфортності процедур, мінімальності побічних явищ, можливості багаторазових курсів лікування.
Вдалось поспілкуватись і з керівником та автором проекту “Соляна шахта” Юрієм Шипеликом, який прибув у Радивилів, щоб встановити необхідне програмне забезпечення та завершити облаштування кімнати.
— Зацікавився галокамерою, перебуваючи з сім’єю у санаторії в Трускавці. Моєму маленькому сину за 15 хвилин перебування у соляній кімнаті вдалось позбутись нежиті. Тепер сам займаюсь облаштовуванням кімнат як у санаторіях, так і у приватних осіб, — поділився пан Юрій. — Іонізація повітря у штучно створених шахтах досягається не лише за рахунок природного фону (брил солі), а й соляного фільтру, ламп освітлення та підсилюючого іонізатора (генератора легких іонів). Усе це піднімає якість повітря. До речі, сіль з Солотвина — одна з найкращих у Європі, хоча самі шахти там нині перебувають у поганому стані, трапляються обвали.
Процедури — від 30 хвилин
Особливо вражаючі результати спостерігаються у хворих на астму — вже після 15-денного курсу лікування вони переходять з важких гормональних препаратів на легші ліки і вживають їх рідше. До речі, штучні шахти навіть кращі за природні — в тому плані, що використовуються більш легкі іони, і рідше виникає загострення хвороби, пояснив Юрій Шипелик. Процедури триватимуть від 30 хвилин до години.
Тепер кімната відкрита для всіх бажаючих. Для інвалідів усіх категорій процедури безкоштовні, для працюючого населення вартість становить 10 гривень за сеанс, пенсіонерам та дітям — 50-відсоткові знижки.
— Процедури будуть проводитись тільки після призначення лікаря. Отримані кошти підуть на зміцнення матеріально-технічної бази відділення, закупівлю нового обладнання, — каже завідувач відділення Галина Коханець.

Наталія Андріюк, "Рівнеінформ"
10 квітня 2008р.

Теги:

Коментарі

Наталія 19.10.2016 / 09:39:59
як з вами звязатися?

НОВИНИ: Соціо

23:21
На сайті "Закарпаття онлайн" тривають регламентні роботи
16:58
В Ужгороді на двох локаціях встановили охолоджувальні рамки-оприскувачі Фото новина
01:32
/ 4
Представники МГКЄ у складі делегації УГКЦ зустрілися з Папою Римським Фото новина
15:31
На кордоні з Румунією понад 2 місяці триватиме ремонт аварійного мосту через Тису Фото новина
11:17
/ 1
У п'ятницю в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Олександром Карповим Фото новина
20:28
/ 1
У Голубиному на Мукачівщині провели в останню дорогу полеглого Героя Андрія Лоскоріха Фото новина
07:08
/ 22
Руки в кайданках
05:48
/ 3
Штурмовик із Руських Комарівців
04:15
/ 3
Підготовче судове засідання у справі вітряків на Руній відбулося в Ужгороді Фото новина
18:36
/ 11
Серед пріоритетів нового прокурора Закарпаття Пацкана є захист релокованого бізнесу, але немає захисту довкілля Фото новина
11:32
Ватикан оголосив нову дату беатифікації священномученика Петра Павла Ороса
02:01
/ 1
У вівторок в Ужгороді відбудеться суд по забудові полонини Руна вітряками
12:39
Юні екодослідники здійснили пізнавальну мандрівку Свидовцем у межах проєкту "Зелені скарби Карпат"
03:11
/ 7
ФОТОФАКТ. Екскаватори продовжують "вигризати" полонину Руна
15:16
/ 1
У понеділок в Ужгороді попрощаються з полеглим на війні з росією Сергієм Гвоздецьким Фото новина
18:07
/ 1
На Сумщині поліг уродженець Стужиці Іван Лешанич з Мукачева Фото новина
14:41
/ 4
Підтверджено загибель Олександра Лацка з Зарічова Перечинської громади, який майже рік вважався зниклим безвісти Фото новина
13:09
Фінішувала друга зміна літнього табору "Зелені скарби Карпат" в Ужгороді Фото новина
05:01
/ 2
З КПП "Ужгород" до Словаччини втік прикордонник
04:38
/ 5
Розслідування журналістки Олени Мудри, через яке на неї тиснуть судом "Вітропарки", перемогло в конкурсі журналістських робіт про Закарпаття
17:42
/ 2
500 підписів за 3 доби: колективне звернення з вимогою зупинити злочин на Руні достроково направлено новому генпрокурору Кравченку
03:47
У п'ятницю в ужгородському скансені відкриються дві виставки
22:03
/ 4
"Вітряні парки" "відповідально" відбудують міст, "безвідповідально" обвалений вантажівками з щебенем для дороги, якою вони планують возити "ненормативні великогабаритні вантажі"
13:11
Екоклуб у Ясіні запрошує на пізнавальну "Подорож на Драгобрат"
00:50
/ 2
Суд в Ужгороді покарав працівницю митниці за хабарництво штрафом
» Всі новини