Нарахування за одну відпрацьовану годину у серпні 2020 року становили 86,46 грн, що на 0,1% менше, ніж у липні 2020 року.
Значне зменшення рівня заробітної плати у серпні 2020 року порівняно з липнем 2020 року відбулося у сфері освіти – на 13,9%, в установах державного управління й оборони; обов’язкового соціального страхування – на 4,9%, фінансовій та страховій діяльності – на 4,2%. Разом з тим суттєве збільшення показника порівняно з липнем 2020 року було зафіксовано у сфері тимчасового розміщування й організації харчування – на 11,3% та надання інших видів послуг – на 15,5%.
На підприємствах промисловості номінальна заробітна плата порівняно з липнем 2020 року збільшилась в середньому на 1,2%. За видами діяльності збільшення показника знаходилось у межах від 1,5% на підприємствах добувної промисловості і розроблення кар’єрів до 8,1% на підприємствах з виробництва автотранспортних засобів, причепів і напівпричепів та інших транспортних засобів. Водночас значне зменшення заробітної плати відбулося у таких видах діяльності, як виробництво меблів, іншої продукції, ремонт і монтаж машин і устатковання – на 30,3% та металургійне виробництво, виробництво готових металевих виробів, крім машин і устатковання – на 5,0%.
Продовжує утримуватися високий рівень диференціації розмірів заробітної плати за видами економічної діяльності. Найбільшою була заробітна плата працівників підприємств з виробництва меблів, іншої продукції, ремонту і монтажу машин і устатковання, в установах фінансової та страхової діяльності, з виробництва автотранспортних засобів, причепів і напівпричепів та інших транспортних засобів та з виробництва електричного устатковання. Перевищення заробітної плати відносно середнього рівня по економіці області у зазначених видах діяльності становило 16,5–40,0%, а на підприємствах з виробництва хімічних речовин і хімічної продукції, з постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря, а також в установах державного управління й оборони; обов’язкового соціального страхування – більше, ніж у 1,5 раза.
Водночас заробітна плата працівників у сфері тимчасового розміщування й організації харчування, мистецтва, спорту, розваг та відпочинку, підприємств з виготовлення виробів з деревини, виробництва паперу та поліграфічної діяльності, професійної, наукової та технічної діяльності, а також підприємств з виробництва харчових продуктів, напоїв і тютюнових виробів не перевищувала 78,0% від середнього рівня по економіці області.