Тоді, після візиту на Закарпаття Віктора Ющенка та прем’єр-міністра Юрія Єханурова, з ініціативи тодішнього міністра МНС Віктора Балоги уряд прийняв рішення збільшити вартість програми на 1 мільярд гривень – до 2,4 млрд. Основним принципом цієї програми визначили комплексний підхід до управління паводковим стоком на основі кращих досягнень світового досвіду протипаводкового будівництва. Передбачалося будівництво 42 протипаводкових акумулюючих ємностей, створення 22 польдерів, реконструкція та будівництво майже тисячі кілометрів дамб, регулювання русел річок на 155 км та багато інших заходів.
І в цьому ж році новостворене державне підприємство “Об’єднана дирекція будівництва водогосподарських об’єктів в Закарпатській області” отримало передбачені кошти в повному обсязі – 70,9. На жаль, поки що це був єдиний раз, коли кошти надійшли в такому обсязі, як і було передбачено.
Вже в наступному, 2007 році уряд Януковича так само виділив 70,9 млн., при тому, що програма передбачала фінансування на суму 96,6 млн. Тобто недофінансування становило близько 30%. Далі – гірше. Вже цього року за керування Юлії Тимошенко спад становить 60%.
Незважаючи на отримання меншої суми, аніж передбачалося, торік ДП зуміло ввести в експлуатацію понад 29 км захисних дамб, понад 10 км берегоукріплень і багато іншого. Проте всі ці заходи – «затикання дірок». А брак фінансування не дозволяє втілювати в життя основну стратегію програми – будівництво акумулюючи ємностей в гірських регіонах, які б у випадку паводку затримували стік води у річку, та польдерів (прибережних ділянок, відгороджених від водойми дамбою) у низинних територіях для таких же цілей. Специфіка цих будівництв полягає в тому, що їх не можна перетворювати в довгобуди. А коштують вони чимало – в середньому 60-70 мільйонів кожен. Варто зауважити, що будівництво двох польдерів уже розпочалося. Торік будувалися перші черги відгороджених ділянок в с. Четово на Берегівщині та с. Яблунівка в Хустському районі. Однак, як надалі втілюватиметься в життя стратегія протипаводкової програми при такій тенденції до зниження фінансування, сказати важко.