Місцеві бюджети закарпатських громад можуть втратити близько 130 млн грн

Асоціація міст України стурбована черговою законодавчою ініціативою, що порушує принципи податкового законодавства. Насамперед це стосується недопущення звільнення від сплати земельного податку окремих суб’єктів господарювання, зокрема АТ «Укрзалізниця».

Слід зазначити, що таку позицію підтримав Комітет Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики при опрацюванні законопроєкту №4101-д «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень».

Юлія Траньович, консультантка з бюджетних питань Закарпатського РВ Асоціації міст України, розповідає, що надходження від земельного податку, який сплачує АТ «Укрзалізниця», є вагомими для значної частини бюджетів закарпатських територіальних громад, тому прийняття даного законопроєкту негативно позначиться на фінансовій спроможності громад. До прикладу, питома вага надходжень земельного податку по Укрзалізниці у бюджеті смт Батьово складає 80% (10,3 млн грн), смт Воловець – 38% (6,4 млн грн), м. Чоп – понад 8% (6,1 млн грн), Мукачівської ОТГ – 3,3% (24,6 млн грн), м. Берегове – 3,3% (4,8 млн грн), м. Ужгород – 0,7% (7,1 млн грн). Загалом втрати місцевих бюджетів у Закарпатській області складуть близько 130 млн. грн, а в Україні – 5 млрд. грн.

Слід зауважити, що в результаті реформи місцевого самоврядування територіальні громади отримали право самостійно встановлювати місцеві податки та збори і пільги по них, серед яких – земельний податок. Тим більше, що підтримка державного платоспроможного монополіста за рахунок місцевих бюджетів є неприпустимою. Це обов'язок власника – держави.

Тому так важливо, щоб народні депутати не підтримували законопроєкт №4101-д в частині звільнення земель залізниць від сплати земельного податку, або передбачили компенсації з державного бюджету зазначених втрат місцевим бюджетам відповідно до ст. 142 Конституції України, статей 97, 103 Бюджетного кодексу України.

07 листопада 2020р.

Теги: бюджети, громади

НОВИНИ: Соціо

10:00
Пластуни Мукачева допомагають військовим відновлюватися Фото новина
17:04
В Україні відбувся 71 обмін полоненими – серед звільнених військовий, що мобілізувався на Закарпатті Фото новина
13:09
У Мукачеві водія BMW притягнули до відповідальності за порушення ПДР і нетверезе керування Фото новина
11:40
/ 1
В Ужгороді проведуть в останню дорогу захисника Олександра Шугара Фото новина
10:03
В Ужгороді сьогодні прощатимуться із полеглим на війні з росією бійцем Олексієм Бриньком Фото новина
09:00
Графік відключення електроенергії на Закарпатті 5 лютого
18:06
У Закарпатті зростає кількість хворих на грип та ГРВІ
16:51
/ 1
У Мукачеві провели в останню дорогу померлого військовослужбовця Сергія Туряницю Фото новина
15:41
/ 1
У Рахові попрощалися із полеглим на війні з рф захисником Василем Веклюком Фото новина
14:57
На Драгобраті гірські рятувальники допомогли двом сноубордистам, які заблукали Фото новина
12:34
Прикордонника Чопського загону нагородили медаллю «Захиснику Вітчизни» Фото новина
11:13
/ 1
На Закарпатті поліція попереджає про нову хвилю телефонного шахрайства
10:03
/ 1
На Берегівщині попрощалися з полеглим на війні з росією захисником Дьєрдєм Комовці Фото новина
09:06
Графік погодинних відключень електроенергії на Закарпатті 4 лютого
00:17
/ 6
Вчена рада УжНУ підтримала можливе об'єднання з Мукачівським державним університетом Фото новина (ДОКУМЕНТ)
23:28
У чеській Їглаві обирають гастрономічний символ міста з чотирьох варіантів від ужгородського кондитера Штефаня Фото новина
13:37
/ 1
На війні з рф поліг військовий із селища Ясіня Павло Говбел Фото новина
11:06
/ 6
В Ужгороді провели в останню путь сержанта Нацгвардії Василя Фрінцка Фото новина
09:51
/ 7
У Виноградові депутат незаконно захопив земельну ділянку та збудував будівлі Фото новина
09:47
/ 1
Закарпатські прикордонники затримали двох чоловіків із підробленими документами Фото новина
09:00
Графік відключень електроенергії 3 лютого від Закарпаттяобленерго
16:16
У Карпатах врятували заблукалих лижників Фото новина
08:53
Оприлюднили графік погодинних відключень світла на Закарпатті 2 лютого
18:18
/ 1
Поліцейські охорони затримали крадія в Ужгороді Фото новина
16:37
У Чопському прикордонному загоні відслужили молебень за зниклих та полонених військових Фото новина
» Всі новини