Участь у виїзному семінарі взяли представники: Управління УДСНС України у Закарпатській області, Управління туризму та курортів Закарпатської ОДА, райдержадміністрації, ДП «Ясінянське лісомисливське господарство», Карпатського біосферного заповідника, державної інспекції Управління Держпраці у Закарпатській області, готелів розміщених поряд з гірськолижними витягами Рахівського району; власники гірськолижних витягів, які розташовані на території Рахівського району; власники туристичного спорядження, яке надається в оренду та туристичні гіди.
Маріанна Готра, начальник Управління туризму та курортів Закарпатської ОДА, привітала присутні від керівництва обдержадміністрації та наголосила про важливість: гарантування подорожуючим безпеки в гірськолижний сезон, проведення роз’яснювальної роботи з туристами про можливі небезпеки, які можуть трапитися під час їх відпочинку в гірській частині Карпат та дотримання ними правил безпеки в горах.
Олександр Гуляк, начальник ГПРЧ АРЗСП УДСНС України у Закарпатській області, розповів присутнім про: роботу підрозділів ГПРЧ, безпеку туристів в горах в туристичний сезон, необхідність встановлення додаткової мережі веж-ретрансляторів мобільного зв'язку на гірських вершинах області для забезпечення надійного зв'язку в місцях туристичної активності, виділення земельних ділянок для будівництва та розташування районних ГПРЧ тощо.
Учасниками виїзного семінару було також обговорено готовність Рахівщини до відкриття гірськолижного сезону, причини аварійних ситуацій в урочище Драгобрат, поводження туристів в гірські та природно-заповідній зоні. Крім того, обговорювали питання обов’язковості реєстрації туристів і відпочиваючих та проведення з ними роботи щодо дотримання заходів безпеки тощо. Учасникам надано розроблені буклети на тему «Безпека туристів в горах».
Попович Ю.П., представник Управління Держпраці у Закарпатській області, наголосив та розповів про недотримання Правил безпеки з улаштування, безпечної експлуатації та утримання гірськолижних трас.
Крім того, працівники гірської пошуково-рятувальної частини АРЗСП УДСНС України у Закарпатській області провели навчання по евакуації потерпілих з канатно-крісельного витягу при аварійній зупинці в реальних умовах. Присутні побачили, в яких важких умовах здійснюється рятувальні заходи по евакуації потерпілих при повній аварійній зупинці з канатно-крісельного витягу та з яким інвентарем.
инструктор 2020-10-31 / 17:32:57
А я смотрю на того паренька на фоне марсохода который влюбленными глазами смотрит в потусторонний мир и спускает пострадавшего.А ведь у марсианина спусковая восьмерка и карабин развернутые на 180 градусов...
лижники 2020-10-31 / 09:23:37
Боже упаси нас уд таких "спасателюв" Поникайте на утого несеренчливого якого спущають на мотузовии згори кить на секунду ун одпустить руки то й....ся об зимлю так што голова му у гузицю зайде. Аминь.