Безкоштовна профілактика захворювань врятує тисячі закарпатців, - Єлизавета Сірчак

На Закарпатті необхідно регулярно проводити профілактичні огляди мешканців, особливо в маленьких селах. Це врятує десятки тисяч людей від загострень хронічних захворювань та зекономить кошти обласного бюджету. Про це розповіла в коментарі Мукачево.Нет Єлизавета Сірчак, доктор медичних наук, завідувач 1-го хірургічного відділення Мукачівської ЦРЛ та кандидат у депутати Закарпатської обласної ради від партії «Команда Андрія Балоги».

Безкоштовна профілактика захворювань врятує тисячі закарпатців, - Єлизавета Сірчак

«В багатьох випадках пацієнти звертаються за медичною допомогою вже на стадії декомпенсації хронічних захворювань. Основна причина – люди звикли терпіти, вони йдуть до лікаря, коли вже терпіти немає сил. В результаті замість превентивних заходів людина потребує серйозного лікування, часто операційного втручання. Знижується ефективність, витрачається більше коштів. Тому в обласній раді наша команда буде працювати над запровадженням цільової програми регулярних профілактичних оглядів закарпатців. Раз на 2-3 місяці мобільні бригади медиків будуть їздити по населених пунктах Закарпаття та за бажанням мешканців проводитимуть огляди, надаватимуть консультації, виписуватимуть рецепти і направлення до районних лікарень, якщо в цьому виникне потреба. Таким чином ми врятуємо десятки тисяч людей від наслідків запущеної онкології, серцево-судинних захворювань або захворювань органів травлення», - зазначила Єлизавета Сірчак.

Крім того, за її словами, необхідно запровадити програму медико-соціального захисту, в рамках якої лікування закарпатців буде проводитись за рахунок обласного бюджету.   

«Наша команда вже успішно реалізує таку програму в Мукачево, прагнемо розширити її на всю область. Це, зокрема, надання матеріальної допомоги для придбання путівок на оздоровлення учасникам бойових дій, інвалідам (І-ІІ група) та членам сімей загиблих воїнів, для здійснення ремонтних робіт належного їм житла у випадку, якщо їх матеріальний стан не дозволяє це зробити самостійно. Крім того, надається одноразова матеріальна допомога інвалідам війни, учасникам бойових дій в Афганістані, учасникам АТО, ліквідаторам аварії ЧАЕС, дітям загиблих в АТО військовослужбовців. Допомога надається і громадянам, які опинилися в надзвичайних життєвих ситуаціях і, внаслідок складних обставин чи матеріальної скрути, не можуть подолати їх самостійно. Наприклад, допомогу отримують і сім’ї на придбання гігієнічних підгузок для дітей з інвалідністю та для дорослих лежачих осіб, чий матеріальний стан не дозволяє оплачувати такі витрати», - розповіла Єлизавета Сірчак.

16 жовтня 2020р.

Теги: медицина, Сірчак, Балога

НОВИНИ: Соціо

18:45
/ 3
Підтверджено загибель на війні захисника із села Майдан на Міжгірщині - Володимира Вдовенка Фото новина
16:12
/ 1
Спалах гепатиту А на Хустщині продовжує поширюватися
14:26
/ 1
На Закарпатті камера прикордонників зафіксувала бурого ведмедя Фото новина
12:28
У центрі Ужгорода розшукали зниклу восьмирічну дівчинку Фото новина
10:46
/ 2
У ДТП на Берегівщині загинув 15-річний хлопець, ще двоє підлітків у тяжкому стані Фото новина
09:09
/ 1
Закарпатські лікарі відновили ріст кістки 12-річній пацієнтці без складної операції Фото новина
18:03
В Ужгороді попрощалися із полеглим на війні з рф поліцейським Юрієм Василиженком Фото новина
16:05
/ 2
На Закарпатті за два тижні спіймали 21 водія напідпитку
14:14
/ 1
Закарпатці зустріли евакуаційний поїзд із ДніпропетровщиниФото новина
12:45
/ 2
Найстарша жителька Іршавської громади відсвяткувала 104-й день народження Фото новина
10:35
Перший незалежний іспит з медицини невідкладних станів стартував на Закарпатті Фото новина
18:04
Ужгородські митники вилучили незадекларовані 20 тис. євро у харків’янина Фото новина
16:51
У Мукачеві засудили наркоторгівця до 6 років ув’язнення Фото новина
15:42
У Мукачеві окропили землю молодим вином на відкритті міжнародного форуму виноробів Фото новина
14:38
/ 2
На Закарпатті викрили групу залізничників, які крали дизпаливо з локомотивів Фото новина
13:24
У Бедевлі 35-річна водійка збила підлітка й врізалася в дерево Фото новина
12:40
/ 1
Сусіди врятували будинок у Загатті від масштабної пожежі Фото новина
11:59
В Ужгороді чоловік напав на сусідку й пограбував її Фото новина
10:55
/ 1
В Ужгороді попрощаються із захисником Олександром Поповичем Фото новина
10:12
На Закарпатті 14 листопада очікується хмарна погода та туман
09:01
Ветеран встановив рекорд України, підкоривши Говерлу з трьома ампутаціями Фото новина
18:41
На Закарпатті відкрили першу бочку вина врожаю 2025 року Фото новина
17:32
/ 4
На Закарпатті прикордонник переправляв ухилянта до Румунії за криптовалюту Фото новина
16:54
/ 1
На Берегівщині попрощаються із захисником Іваном Серебряковим Фото новина
16:05
На Тячівщині вогнеборці врятували будинок багатодітної родини Фото новина
» Всі новини