Генконсул Угорщини та керівник Закарпатської митниці обговорили проблемні питання на кордоні (ФОТО)

У вівторок, 6 жовтня у Закарпатській митниці Держмитслужби відбулася двостороння зустріч, у ході якої головний митник краю Іван Бережнюк та Генеральний консул Угорщини в м.Ужгород Йожеф Бугайло обговорили актуальні питання співпраці між відомчими установами, реформи у митній системі, реконструкцію прикордонної інфраструктури, та найважливіше – значні черги на українсько-угорському кордоні, що спровокували обмежувальні карантинні заходи, пов’язані з епідемією ковіду.

Генконсул Угорщини та керівник Закарпатської митниці обговорили проблемні питання на кордоні (ФОТО)

Сторони зазначили, що між Угорщиною та Україною досить велика ділянка кордону, тому вирішувати нагальні питання потрібно спільно.

Керівник дипломатичного відомства зазначив, що Угорщина посилила протиепідемічні заходи до 1 листопада п.р., але товарообіг залишається вільним. Також він підкреслив, що на сьогодні Угорщина єдина в ЄС держава, яка дозволяє транзит для громадян України. Для цього на українсько-угорському кордоні цілодобово працюють два пункти пропуску – «Тиса-Захонь» та «Лужанка-Берегшурань».

Щодо другого міжнародного переходу, то Генконсул зауважив, що Угорщина закінчила його реконструкцію ще у 2015 році, тепер черга за українською стороною. За 5-річну каденцію його роботи в Ужгороді відбулося дві зустрічі на рівні глав обох держав – Угорщини та України, аби зрушити з місця інфраструктурні проєкти. Для цього угорська сторона надає 50 млн євро безвідсоткового кредиту на розбудову прикордонної інфраструктури України, в тому числі об’їзної дороги м.Берегово, однак українська сторона зволікає вже не один рік щодо їх освоєння.

- Я відкритий в цьому питання до взаємної співпраці і готовий надати будь-яку допомогу, що в моїй компетенції, - наголосив поважний дипломат. – За три місяці разом ми змогли б довести цей важливий проєкт до кінця і це було б вагоме досягнення обох сторін.

Далі обидва очільника перейшли до болючої теми – великих черг на українсько-угорському кордоні. Тут Генконсул дав чітко зрозуміти щодо правила Євросоюзу – туристичні подорожі під час пандемії заборонені. Громадянам України з біометричними паспортами заїжджати до Угорщини з туристичною ціллю не можна. З цього приводу дипломатичне відомство інформує та консультує українців. Щодо транзиту, то тут угорська сторона переглянула свої обмеження, і якщо в автобусі у когось з пасажирів документи не відповідають вимогам, то їх висаджують і повертають на українську сторону. Правда, якщо на КПП «Лужанка-Берегшурань» для перетину кордону передбачений пішохідний напрямок, то на «Тиса-Захонь» він відсутній. Тому Генконсул запропонував відновити автобусні маршрути, які раніше діяли на кордоні і забирали повернутих угорськими службами українців.

Також він зауважив, що нині на угорських переходах працюють поліціянти з Польщі, Німеччини та Австрії, які досить швидко з’ясовують чи підроблені документи надають громадяни України. Були випадки, що довелося повернути цілий автобус через фальшиві документи, часто зустрічалися підроблені довідки про тести на ковід.

Під час конструктивного діалогу Іван Бережнюк звернувся до поважного гостя з проханням допомогти українським митникам поділитися досвідом угорських колег щодо змін митного законодавства при вступі в ЄС. Як зауважив очільник митниці, у своїй науковій діяльності він присвятив багато системі управління за європейськими нормами і стандартами. Як показує життєвий досвід, їхнє законодавство потрібно не лише знати, а й вміти застосовувати.

Йожеф Бугайло радо відгукнувся допомогти і в цьому питання, пообіцявши, після зняття обмежувальних протиепідемічних заходів, організувати зустріч угорських митників з українськими колегами для обміну досвідом через проведення спільних презентацій, повідомили Закарпаття онлайн у пресслужбі Закарпатської митниці Держмитслужби.

07 жовтня 2020р.

Теги: генконсул, проблеми, зустріч, митниця

Коментарі

Аташе 08.10.2020 / 00:16:45
Менше ваксу на волосся:)

НОВИНИ: Соціо

22:16
"Атлет" – повний кавалер орденів "За мужність"
16:54
На 106 році життя померла черниця Ольга Ладжун, яку в дитинстві "удочерив" Августин Волошин Фото новина
14:32
/ 3
У Великих Лучках на Мукачівщині попрощаються з Василем Штефацьком, що загинув у ДТП, повертаючись додому у відпустку з війни Фото новина
11:22
У лікарні в Тернополі від отриманих ран помер Олександр Повпа з Пийтерфолво
23:00
/ 17
Справжні корені Мукачівської єпархії
16:58
/ 1
На Закарпатті торік у 565 закладах загальної середньої освіти навчалося 159 тисяч дітей
15:45
/ 5
Знищити не можна зберегти
15:39
/ 1
У свій день народження поліг Володимир Молнар із Нижнього Селища на Хустщині Фото новина
23:29
/ 5
Під час незаконних робіт по спорудженню ГЕС на Тересві в Калинах на Тячівщині пошкодили протипаводкову дамбу, "водники" звернулися у поліцію Відео новина
16:41
/ 12
ФОТОФАКТ. У Перечині лелека приніс у гніздо прапор України
09:26
Ужгородський скансен у неділю запрошує гратися гаївки
05:14
/ 1
Чим завершився ювілей Августина Волошина?
15:43
/ 1
На війні з росією поліг Олександр Сірко з Хуста Фото новина
15:08
/ 1
Підтверджено загибель Михайла Магаля з Дубового на Тячівщині, який вважався зниклим безвісти Фото новина
03:05
/ 12
Будівництво ВЕС на Рівній без ОВД: депутати віддають землю під ще 16 вітряків
00:37
Підтверджено загибель Романа Уторобського з Богдана на Рахівщині, який вважався безвісти зниклим Фото новина
21:54
У Мукачеві в суботу попрощаються з полеглим Героєм Андрієм Задорожним Фото новина
19:51
/ 5
На Покровському напрямку загинув Михайло Негря з Ужгорода Фото новина
16:42
У травні на Закарпатті планово імунізуватимуть диких хижаків проти сказу
14:40
/ 26
У Ватикані до рішення нового Папи відклали заплановану на 3 травня на Закарпатті беатифікацію мученика о. Петра Ороса
14:05
/ 1
У четвер в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Едуардом Перебзяком Фото новина
16:44
/ 1
На Харківщині поліг Іван Грабовчак з Шаланок на Берегівщині Фото новина
11:14
/ 4
На війні з росією загинув 35-річний офіцер батальйону БпЛА 128-ї ОГШБр Андрій Задорожний з Мукачева Фото новина
20:23
/ 20
ВІДЕОФАКТ. "Жахливо, шакали, жесть, страшно": закарпатці про будівництво ВЕС, яке незаконно розпочалося на полонині Руна
03:17
/ 1
Тетяна Літераті презентує свою 5-у книжку "Втрачений Ужгород. Знакові місця"
» Всі новини