На закарпатському МП "Тиса" в українця вилучили незадекларовані 20 тис євро (ФОТО)

Перетин українсько-угорського кордону 53-річний львів’янин обрав сьогодні рано вранці, о 5 годині, мабуть, сподівався на стомленість та неуважність стражів кордону.

На закарпатському МП "Тиса" в українця вилучили незадекларовані 20 тис євро (ФОТО)

Для проходження митно-прикордонного контролю на митному посту «Тиса» Закарпатської митниці Держмитслужби обрав «червоний коридор». У митній декларації вказав свої паспортні дані, відомості про транспортний засіб  марки  «TOYOTA» моделі «SIENNA», наявність товару, серед якого: одяг та додаткові речі до нього, взуття особистого використання, вживані, не сортовані, іноземного виробництва.

При усному опитуванні чоловік заявив, що окрім задекларованих товарів, переміщує іноземну валюту у загальній кількості 10 000 євро, та заперечив наявність будь-яких інших товарів, в тому числі таких, переміщення яких через митний кордон України заборонено або обмежено.

Та інспектори спільно з прикордонниками вирішили перевірити співвітчизника на добросовісність, провівши огляд іномарки. Їх увагу одразу привернула валіза, що на знаходилась в салоні автомобіля на пасажирському сидінні. Там вони виявили у двічі більше від заявленої водієм іноземної валюти. Дві тисячі євро були загорнуті у поліетиленовий пакет, який знаходився серед особистих речей українця.

Митники пояснюють, що згідно з ст. 8 Закону України "Про валюту і валютні операції", транскордонне переміщення фізичними особами валютних цінностей у сумі, що дорівнює або перевищує еквівалент 10 тисяч євро за офіційним курсом валют, встановленим Нацбанком на день переміщення через митний кордон України, підлягає письмовому декларуванню митним органам у порядку, визначеному Кабміном України. Фізична особа ввозить в Україну та вивозить за межі України готівкову валюту і банківські метали в сумі/вартістю, що дорівнює або перевищує в еквіваленті 10000 євро, за умови її письмового декларування митному органу в повному обсязі.

Тож українець не заявив за встановленою формою точних відомостей про переміщувані ним через митний кордон України товари, які в даній кількості підлягають обов’язковому письмовому декларуванню.

Зазначені дії мають ознаки порушення митних правил, передбаченого статтею 472 Митного кодексу України.

Виявлена іноземна валюта (купюри номіналом 50 євро в кількості 400 купюр), за курсом НБУ становить 659 218,00 грн, вилучена. Тепер її «долю» вирішуватиме суд, повідомили Закарпаття онлайн у пресслужбі Закарпатської митниці Держмитслужби.

24 вересня 2020р.

Теги: валюта, євро

НОВИНИ: Соціо

11:58
Підтвердили загибель на війні Героя із Тячева Юрія Чернявця Фото новина
00:16
В Ужгороді через сакури на вихідні перекриють рух транспорту вулицями в центрі міста (СХЕМА)
00:10
Графік проведення пасхальних богослужінь та освячення пасок 11-12 квітня 2026 року у м.Ужгород
21:24
На Сумщині загинув тероборонівець з Квасів на Рахівщині Іван Трусов Фото новина
21:02
Суд зобов'язав власника вілли Коннера в Мукачеві укласти охоронний договір на пам'ятку Фото новина
20:46
На Донеччині поліг Віктор Тафійчук з Косівської Поляни на Рахівщині Фото новина
19:54
У суботу в Порошкові на Ужгородщині попрощаються з Олександром Курбабою, що поліг на Донеччині Фото новина
18:35
У Мукачеві притягнули до відповідальності нетверезу водійку Фото новина
17:00
В Ужгороді попрощалися із полеглим на війні Героєм Тарасом Балогою Фото новина
15:25
Вчителька з Іршави відзначила 101-й день народження
09:06
Графік відключення електроенергії на Закарпатті 10 квітня
15:08
У Тячеві зустріли захисника Михайла Мендикаша, який повернувся з російського полону Фото новина
12:43
/ 2
Закарпатець Іван Петрецький повернувся додому з російського полону Фото новина
10:03
/ 1
В Ужгороді попрощаються із полеглим захисником Тарасом Балогою Фото новина
08:58
Графік відключень електроенергії на 9 квітня оприлюднили на Закарпатті
18:00
/ 2
В Ужгороді відбулося прощання із Героєм Віталієм Бичаком Фото новина
17:19
У Мукачеві виявили водія у стані наркотичного сп’яніння Фото новина
15:26
/ 1
У Рахові попрощаються з військовим з Харкова Максимом Арсеньєвим Фото новина
12:46
/ 3
На Закарпатті посадовця підозрюють у створенні незаконного сміттєзвалища Фото новина
09:09
У Карпатах зникли двоє українців Фото новина
18:05
/ 2
Офіційно підтверджено загибель захисника із Виноградова Максима Абеля Фото новина
15:36
У Мукачеві затримали нетверезого водія BMW Фото новина
14:38
/ 1
У селі Ділове на Рахівщині в останню дорогу провели полеглого воїна Богдана Водоша Фото новина
13:25
/ 2
Ужгород готується до піку цвітіння сакур Фото новина
12:55
В Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Віталієм Бичаком Фото новина
» Всі новини