З початку року в Закарпатській області на водних об’єктах області загинуло 46 людей, серед яких 10 – малолітні діти

Різного роду трагедії в Закарпатській області стаються майже щодня. За статистикою найбільший рівень травматизму та загибелі людей відбувається через випадкові падіння та нехтування елементарними вимогами правил особистої безпеки, серед яких і порушення правил поведінки на водних об’єктах.

З початку року в Закарпатській області на водних об’єктах області загинуло 46 людей, серед яких 10 – малолітні дітиСкажімо, через останню причину в Закарпатській області впродовж поточного року вже загинуло сорок шість людей, серед яких десятеро - малолітні діти. Відповідно до статики найбільше топилися люди на водоймах Ужгородського та Хустського районів. До слова, на Хустщині сталося два випадки групової загибелі. Так, в селі Іза штучна водойма забрала життя двох малолітніх діточок, а на околиці Хуста жертвами річки Тиса стали одна доросла людина та малолітня дівчинка.

Як вважають в головному управлінні МНС України в Закарпатській області такий перебіг подій був спровокований недостатньою кількістю офіційних, спеціально обладнаних місць для купання. Таких наразі в області впродовж купального сезону було зареєстровано тільки вісімнадцять: найбільша кількість – 12 у Тячівському районі, 3 об’єкти на Іршавщині, та по одному водному об’єкту в Хустському та Берегівському районах та Мукачеві. Всі ж інші є стихійними, де купатися не рекомендовано. Перебування в таких місцях може призвести до фатальних наслідків.

Загалом пік загибелі людей на водних об’єктах прийшовся на червень - липень, коли температура повітря сягала тридцяти п’яти градусів з позначкою плюс. Громадяни аби сховатися від палючого сонця та за відсутності достатньої кількості офіційних місць відпочинку на воді, вибирали будь-яку водойму особливо не переймаючись про їх придатність для купання.

Зазвичай такі незнайомі місця несуть в собі велику небезпеку. Зупинившись для відпочинку біля річки, озера чи кар’єру, люди не замислюються, що на дні водойми можу бути різноманітні невідомі предмети: каменюки, дерев’яні коряги і т. ін.

Що ж стосується здіснення патрулювання на водних об’єктах, то на сьогоднішній день таке явище можна побачити тільки на території озера, що знаходиться в селі Дідово Берегівського району Тут наявне й рятувальне спорядження, й засоби рятування людей на водних об’єктах (рятувальні кола, моторні човни і т. ін.). Ще два об’єкти забезпечені рятувальники знаходяться є у Тереблі та Солотвині, що на Тячівщині. Всі ж інші цим населеним пунктам можуть тільки позаздрити.

До слова, обладнанням місць відпочинку на водних об’єктах повинні були займатися органи місцевого самоврядування ще перед початком купального сезону, які в свою чергу мали б визначитися з цими місцями масового перебування людей на воді та вжити заходів щодо їх безпечного перебування – обладнати сезонними рятувальними постами та інформаційними знаками.


Центр пропаганди ГУ МНС України в Закарпатській області
19 серпня 2006р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Надзвичайні ситуації

09:19
На Закарпатті завершили гасіння пожежі, що охопила 75 гектарів лісу Фото новина
17:56
На Закарпатті через сказ у собаки запровадили карантинні обмеження
16:07
На Тячівщині надзвичайники врятували житловий будинок від пожежі Фото новина
14:41
На Ужгородщині посеред вулиці загорівся легковик Фото новина
09:09
В Ужгороді жінка забрала чуже немовля разом із візочком Фото новина
14:50
Сотні рятувальників і авіація борються з масштабною лісовою пожежею неподалік Воловця Фото новина
10:14
/ 5
Ужгородські патрульні врятували розгублену пенсіонерку Фото новина
09:03
На Мукачівщині триває ліквідація масштабної лісової пожежі Фото новина
11:44
На Ужгородщині під час пожежі загинув чоловік Фото новина
09:02
Син врятував матір із палаючого будинку на Хустщині
16:29
На Тячівщині пожежу вдалося зупинити за крок від житлового будинку Фото новина
10:43
/ 2
На Закарпатті вигорів готель на Красії Фото новина
16:44
/ 1
За добу на Закарпатті сталося 11 пожеж через спалювання сухостою
10:15
/ 2
На Львівщині розслідують смертельне зіткнення поїзда "Київ-Ужгород" з вантажівкою Фото новина
09:11
/ 1
На Львівщині автокран протаранив потяг «Київ–Ужгород» - є загиблі Фото новина
13:42
У річці Тересва на Закарпатті виявили тіло чоловіка
09:11
Поліція Закарпаття зупинила вантажівку після стрілянини по колесах Фото новина
14:50
У Мукачеві під час пожежі ледь не загинув чоловік Фото новина
15:47
На Хустщині пожежа ледь не знищила будинок Фото новина
15:18
/ 1
В Ужгороді патрульні врятували жінку від спроби самогубства
13:21
/ 2
В Ужгороді триває ліквідація пожежі на сміттєзвалищі Фото новина
12:34
На Хустщині під час пожежі постраждав 75-річний чоловік Фото новина
11:53
На Тячівщині у водоймі виявили тіло чоловіка
18:27
Через негоду на Закарпатті пошкоджено авто, будинок і знеструмлено населені пункти Фото новина
17:14
Через штормовий вітер на Закарпатті загинув чоловік Фото новина
» Всі новини