В Ужгороді проектують регулюючу споруду для наповнення Ужа водою під час маловоддя і захисту від затоплень

У міській раді відбулася робоча зустріч щодо проєкту FloodUZH

В Ужгороді проектують регулюючу споруду для наповнення Ужа водою під час маловоддя і захисту від затоплень

В Ужгородській міській раді сьогодні відбулася робоча зустріч щодо реалізації проєкту FloodUZH – «Спільні заходи з попередження природних катастроф у транскордонному басейні р. Уж».

Міський голова Богдан Андріїв, начальник басейнового управління водних ресурсів річки Тиса, керівник проєкту Олег Кисіль, головний архітектор Ужгорода Олег Боршовський, технічний експерт проєкту, попередній керівник басейнового управління водних ресурсів річки Тиса Володимир Чіпак, представник генпроєктувальника Богдан Сеневич обговорили розробку проєктної документації щодо регулюючої споруди на річці Уж у межах Ужгорода для обводнення території під час маловодних періодів та заходів із захисту міста від затоплення.

Як ми вже повідомляли, проєкт FloodUZH – «Спільні заходи з попередження природних катастроф у транскордонному басейні р. Уж» виконується у рамках Програми транскордонного співробітництва Європейського Інструменту Сусідства Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2014-2020. Стартував у листопаді 2019-го і розрахований на 3 роки. Наразі вже проведено тендерну процедуру та визначено генпроєктувальника. Розробляти техніко-економічне обґрунтування щодо будівництва регулюючої споруди на річці Уж у районі Боздоського парку буде ПрАТ «Укрводпроект» із Києва.

Проєкт технічно складний і стосується насамперед Ужгорода, де передбачено найбільше заходів, а також Ужгородського, Перечинського, Великоберезнянського районів. Передбачається використання сучасних інформаційних технологій для управління паводковими ризиками та засухами у спільному транскордонному басейні річки Уж.

Партнери проєкту – Словацьке водогосподарське підприємство, Банська Штявніца, Словаччина; Ужгородське міжрайонне управління водного господарства (УМУВГ), Управління міжнародного співробітництва та інновацій Ужгородської міської ради; Громадська організація «ЕКОСФЕРА».

 

11 вересня 2020р.

Теги: Уж, обводнення, маловоддя, затоплення, FloodUZH

Коментарі

Василь 13.09.2020 / 18:18:19
Повні імппотенти !! Поставити невеликі Кашиці ( перепади ) між двома мостами вверху одну біля Снагоги , другу між пішоходним і транспортним мостом а третю навпроти гуртожитків УЖНу і річка одразу наповниться і прикрасить місто умом падаючоі води і повноводдям

Ужгород 11.09.2020 / 22:46:28
І на цьому закінчиться. Головне - прокукурікати перед виборами. Нещастя, а не влада, не можуть впоратися із зивовими водами, а взялися за річку. Бездарі.

К А С 11.09.2020 / 21:44:11
Скоро вибори . Думаю невийде побудувати. Невстигне.

НОВИНИ: Соціо

15:15
/ 1
Поліцейський-ветеран із Закарпаття здобув «срібло» на міжнародному турнірі з джиу-джитсу Фото новина
13:12
В Ужгороді стартував кіберчемпіонат Фото новина
11:14
В Ужгороді завтра попрощаються із полеглим захисником Василем Голінкою Фото новина
09:04
У Мукачеві першими в Україні розквітли сакури Фото новина
18:03
На Тячівщині оштрафували 64-річну жінку за спалювання сухостою Фото новина
16:18
/ 1
У Минаї на Ужгородщині попрощаються з воїном Антоном Зінчуком Фото новина
15:05
На кордоні зі Словаччиною викрили закарпатку з контрабандними сигаретами Фото новина
11:15
Біля Мукачева зупинили нетверезого водія з 2,01‰ алкоголю Фото новина
15:39
/ 1
В Ужгороді підбили підсумки міжнародного проєкту «Зелені скарби Карпат» Фото новина
14:19
/ 1
На «Тисі» затримали закарпаток із сигаретами під одягом Фото новина
13:43
/ 5
В Офісі президента з п'ятої спроби зареєстрували петицію про захист Карпат
11:09
На Закарпатті вперше пройшов міжнародний майстер-клас для лікарів-реабілітологів Фото новина
09:01
В Ужгороді п’яний водій в’їхав у магазин Фото новина
00:32
/ 4
Громада Калин на Тячівщині виграла у Верховному Суді справу щодо незаконності забудови річки Тересва мініГЕСами
17:34
/ 1
На війні з рф загинув військовий із Виноградова Іван Роман Фото новина
15:25
На війні поліг прикордонник з Перечина Ростислав Ганчак Фото новина
09:58
На Закарпатті виявили рекордну відсутність документів у перевізника Фото новина
22:26
У Соловці Чопської громади провели в останню путь військовослужбовця Кароля Кадаша, що помер на Сумщині Фото новина
20:59
Підтверджено загибель в червні 2025-го Василя Мацоли з Вонігова на Тячівщині Фото новина
19:26
/ 8
Мешканці Щербовця на Мукачівщині виступили проти вирубки лісу для будівництва лінії електропередачі на знищену вітряками Руну
18:25
На Тячівщині оштрафували 29-річну жінку за спалювання сухостою Фото новина
15:24
В Ужгороді виявили водійку з перевищенням норми алкоголю більш ніж у п’ять разів Фото новина
14:25
Підтвердили загибель Героя з Бистриці на Мукачівщині Роланда Поплавського Фото новина
11:57
/ 2
Іноземець понад 15 років незаконно проживав на Закарпатті Фото новина
09:12
На Закарпатті обрали 8 ліцеїв для переходу на 12-річну освіту
» Всі новини