Громадам Закарпаття зменшили частку зарахування акцизного податку з пального

19 серпня Уряд схвалив постанову «Про внесення змін до Порядку зарахування частини акцизного податку з виробленого в Україні та ввезеного на митну територію України пального до загального фонду бюджетів місцевого самоврядування у 2020 році», якою затверджено розподіл часток зарахування до загального фонду бюджетів місцевого самоврядування частини акцизного податку у ІІ півріччі 2020 року. Частки визначено, виходячи з обсягів реалізованого суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі пального на відповідній території за перше півріччя 2020 року.

Як розповідає консультантка з бюджетних питань Закарпатського регіонального відділення Асоціації міст України Юлія Траньович, сумарна частка для місцевих бюджетів Закарпаття зменшилася на 11,1% відносно визначеної частки у І півріччі 2020 року. При цьому обсяги реалізованого пального на території області, незважаючи на карантинні обмеження, за І півріччя 2020 року зросли на 6% відносно ІІ півріччя 2019 року, і становили 105,1 млн л.

У І півріччі найбільші обсяги паливного акцизу надійшли до бюджету м. Ужгород (15,5 млн грн), Мукачівської ОТГ (12,3 млн грн), м. Хуст (7,6 млн грн), Баранинської ОТГ (6,0 млн грн), с. Соломоново (4,5 млн грн) та Тячівської ОТГ (4,5 млн грн).

Акциз з пального очікують 104 місцеві бюджети області. З них зменшення частки передбачається для 73 бюджетів. Найбільше за обсягом знизилась частка для м. Ужгород (на 12,5% менше), с. Астей (на 58,6% менше), м. Берегове (на 29,1% менше), Мукачівської ОТГ (на 9,1% менше), Баранинської ОТГ (на 17,0% менше). Найбільше зростання надходжень акцизу за обсягом очікується в Тячівській ОТГ (на 33,8% більше), смт Міжгір’я (на 61,1% більше), с. Сюрте (на 107,6% більше).

Зарахування до місцевих бюджетів частини акцизного податку, в тому числі того, що мав надійти з 1 липня 2020 року, має розпочати здійснюватися казначейством у двотижневий термін з дня набрання чинності постановою, тобто з дня її опублікування.

Місцевий акциз з пального – це не тільки інструмент боротьби з тінізацією у сфері обігу пального, а й джерело доходів громад для реалізації соціальних проєктів. Цей ресурс дуже важливий для місцевого самоврядування, адже в окремих громадах Закарпаття він складає понад 50-60% доходів місцевих бюджетів. Наразі, відповідно до чинного законодавства, 2020 рік є останнім, коли частка акцизу з пального розподіляється між місцевими бюджетами. Тому громади сподіваються, що будуть внесені відповідні зміни до Бюджетного кодексу щодо продовження зарахування акцизу.

22 серпня 2020р.

Теги: акциз, пальне

Коментарі

треба каструвати реформаторів 22.08.2020 / 14:03:49
децентралізація

НОВИНИ: Соціо

09:04
Через нічну атаку рф поїзди до Закарпаття курсують із затримками
17:07
/ 5
Нардеп заявив про нову схему «бусифікації» на Закарпатті
12:13
/ 1
В Ужгороді попрощаються із захисником Юрієм Легезою Фото новина
10:00
/ 1
На Мукачівщині зафіксували сказ у домашньої кішки Фото новина
15:38
/ 1
В Ужгороді патрульні виявили наркотики в автомобілі BMW Фото новина
09:33
У Тернові на Тячівщині попрощаються з полеглим на війні з росією Василем Геричем Фото новина
09:09
На Харківщині поліг прикордонник Олександр Барон із Заброді Великоберезнянської громади Фото новина
18:05
/ 5
На Закарпатті туристичний збір зріс майже на 43% Фото новина
16:07
/ 1
На Закарпатті водій міжнародного автобуса їхав із чужою чіп-картою Фото новина
15:11
/ 2
У циганському таборі на Ужгородщині зафіксували спалах гепатиту А
11:27
/ 1
В Ужгороді через ремонт вулиці Карпатської України тимчасово змінили маршрути автобусів
09:58
/ 1
В Ужгороді попрощалися із полеглим захисником Іштваном Гуяном на позивний «Smile» Фото новина
09:01
/ 1
Четверо українців опинилися в небезпеці в Румунських Карпатах
18:25
У Карпатах під час зливи заблукали дві туристки з Одеси Фото новина
17:37
Лікарі Львова врятували немовля із Закарпаття зі складною вродженою вадою Фото новина
16:27
В Ужгороді відкрили рух вулицею Карпатської України Фото новина
14:42
До 9 годин затримки: низка потягів до Закарпаття курсує із запізненням
11:48
/ 1
На Закарпатті викрили двох нелегальних перевізників Фото новина
11:03
/ 1
Підтверджено загибель 20-річного захисника зі Сваляви, який понад два роки вважався зниклим безвісти Фото новина
16:21
/ 1
У Барвінку знову горіло сміттєзвалище Фото новина
11:54
/ 2
На Закарпатті обрали найкращі вина 2026 року Фото новина
18:18
/ 26
В Ужгороді відкрили нову мініскульптуру, присвячену легендарному лікарю Андрію Новаку Фото новина
12:46
/ 1
На Тячівщині судитимуть депутата, який не задекларував майно та доходи на понад 6 млн грн Фото новина
11:39
/ 3
Закарпатські прикордонники зірвали контрабанду сигарет із використанням безпілотників Фото новина
11:03
/ 1
Ужгородці показали, як виглядав Полуничний Місяць цієї ночі Фото новина
» Всі новини