Фільм про столітнього закарпатця став двічі найкращим на Міжнародному фестивалі "Поза часом"

Фільм В’ячеслава Бігуна «Многая літа. Стойко» здобув головну нагороду та приз за «Найкращу режисуру» VII Міжнародного фестивалю історичного кіно «Поза часом».

Фільм про столітнього закарпатця став двічі найкращим на Міжнародному фестивалі "Поза часом"

Про таке повідомляють організатори та кіно-база IMDb.com.

Автор створив життєствердну кінокартину довгожителя Степана Стойко про секрети довголіття, закарпатську ментальність і зв'язок із природою.

В’ячеслав Бігун, відомий 25 титулованими фільмами, як-от «Серце мами Гонгадзе» і «Сильні духом», познайомився з героєм стрічки під час екранізації життя і творчості Івана Чендея, завдяки родині письменника і сценариста фільму «Тіні забутих предків». Останні наразі кадри зі героєм зафільмовано 14 березня 2020 року в день його сторіччя, а перші — в Львові 25 серпня 2016 року. Тоді вченому виповнилося 96 років і минало 70 літ, як він став дружбою на весіллі І. Чендея. Режисера захопив оптимізм, життєлюбність і працьовитість закарпатця, а зразкова пам'ять створила шанс відтворити як особисту, так і турбулентну історію краю.

Теми фільму постали з часом. З фільму глядач дізнається, як закарпатець зміг прожити більше 100 літ — практичні поради. Адже попри те, що близько 25% українців мають ген довголіття, середня тривалість життя чоловіка — 66 років. Є у фільмі й кадри відзначення столітнього ювілею, які зійшлися в часі з початком пандемії. Глядача зацікавить і погляд на ідентичність закарпатця, ментальність, їх діалектику на фоні зміни режимів у краї. Піднімаються такі раніше табуйовані теми, як служба закарпатців в угорській армії під час Другої світової війни, дволикість, стосунки із органами безпеки. Герой стрічки відверто оповідає про досвід виживання. Нарешті, зв'язок з природою — третя ключова тема, адже відомий вчений ботанік, присвятив життя пізнанню і захисту царини лісу, за що здобув шану.

Емоційний аспект фільму підсилює саунд-дизайн, виконання співу самим героєм і лемківська народні пісня «Чи чули с-те, милі браття, як боролось Закарпаття». З-поміж багатьох чудових виконань автор обрав виконання Софії Федини, котра люб’язно погодилася включити пісню до стрічки.

Створено стислу та розширену (близько 60 хвилин) версії фільму. Вони демонструються на кінофестивалях і чекають на нові зустрічі з глядачем. Тізер фільму доступний всім, а стислу версію демонстрували в Львові на столітті, досягнуто домовленості про показ фільмів в університетах.

Журі Міжнародного фестивалю оцінило і режисерське вміння В’ячеслава Бігуна, відзначивши стрічку призом за «Найкращу режисуру». Загалом більше 25 фільмів режисера і вченого-юриста на літо 2020 року здобули більше 55 фестивальних нагород і 150  номінацій. 

07 серпня 2020р.

Теги: фестиваль

НОВИНИ: Соціо

08:56
Через ракетну атаку потяг Ужгород – Харків стоїть понад 3 години
17:53
На Тячівщині судитимуть чоловіка за вбивство власного сина Фото новина
16:34
/ 1
ЗМІ розповіли про нового управителя "Ведмежої діброви" Медведчука на Закарпатті
16:27
На Тячівщині чоловік підпалив авто сусіда Фото новина
16:04
Більшість закарпатців вважають найбільшою проблемою регіону корупцію, а вихід – у посиленні кримінальної відповідальності та оновленні влади
15:19
Закарпатці під час опитування висловилися щодо переселенців, політики орбана, самоідентифікації, належності регіону та вітряків
14:57
Завтра у Мукачеві прощатимуться з полеглим Героєм Юрієм Дешком Фото новина
13:48
/ 2
На Закарпатті судитимуть двох жінок за підтримку «русского міра» Фото новина
12:55
Виноградівські рятувальники ліквідували вогонь у господарській споруді Фото новина
11:03
На Мукачівщині сталася пожежа у готельно-ресторанному комплексі Фото новина
10:09
На війні з рф поліг військовий із Горонди Ігор Юрпалов Фото новина
09:13
/ 2
ВККС визнала підтвердженою інформацію про недостовірність відомостей в деклараціях голови Рахівського райсуду Ємчука та звернеться до ВРП
08:59
Неповнолітні мукачівки вигадали грабіж, щоб «провчити» знайомих після сварки
18:15
/ 1
Закарпатця, який до смерті побив 10-річну падчерку, засудили до довічного ув’язнення
17:00
У Мукачеві планують створити індустріальний парк «ЕКО Мукачево» для розвитку інновацій
16:27
На Закарпатті кіберполіція попереджає про фейкові повідомлення від імені МВС Фото новина
15:11
На Тячівщині чоловік отримав 12 років в’язниці за вбивство двоюрідного брата Фото новина
14:12
В Анталії студентка УжНУ виборола два “золота” чемпіонату світу з шашок Фото новина
13:05
У Мукачеві прощатимуться із полеглим захисником Романом Погребняком Фото новина
12:16
Книга закарпатського письменника Андрія Любки вийшла у США Фото новина
10:58
6 листопада на Закарпатті очікується суха погода з туманами
09:10
Закарпатські музейники та артисти створили відеопроєкт про звучання народних інструментів Фото новина
17:56
В Ужгороді п’яний водій спричинив ДТП біля торгового центру Фото новина
16:14
/ 2
На ПП «Чоп (Дружба)» викрили пасажира з фальшивими документами про інвалідність Фото новина
15:57
/ 5
"Євроінтеграційний" і "екологічний" комітети ВР на виїзному засіданні на Закарпатті вивчатимуть проблему з будівництвом вітроелектростанцій на високогір'ї
» Всі новини