Пізнавати Ужгород і вигравати призи запрошують охочих "Щасливі діти"

Уже 5 з 10-ти аудіогідів до маршрутів, розроблених відомими екскурсоводами в рамках проєкту "Пізнай Ужгород", завантажені на платформу izi.travel. Це означає, що будь-хто може прогулятися Ужгородом і дізнатися багато цікавого та нового для себе.

Пізнавати Ужгород і вигравати призи запрошують охочих "Щасливі діти"

У громадській організації "Щасливі діти" закликають пройтися маршрутом, написати свій відгук (або просто запостити фото з прогулянки), поставити хештег #пізнайУжгород і 24 серпня стати учасником розіграшу набору сувенірних листівок "Пізнай Ужгород". Загалом буде розіграно 24 комплекти листівок серед тих, хто виконає всі умови.

Станом на 20 липня доступні такі маршрути:

«Прогулянка під липами» (авторка – Тетяна Літераті)

Розпочинається цей маршрут біля «стіни смерті». Чому цю частину міської набережної так назвали, – розповідає авторка Тетяна Літераті. Слухаючи аудіосупровід, мешканці та гості Ужгорода дізнаються, у якому році заклали липову алею, де був єврейський квартал і де проживав ритуальний різник птиці, що було раніше на місці нинішньої стоматологічної поліклініки, кому належала вілла — теперішня будівля РАЦСу, під чиїм будинком було обладнане бомбосховище, де саме закінчувалася набережна і де протікав Малий Уж.

"Давній Ужгород" (автор – Юрій Славік)

Цей маршрут розповідає про витоки. Чому Ужгород називається саме так? Хто проживав на вулиці Корзо у давнину? Яке призначення дрібних отворів, які рядами розташовані у зовнішньому оборонному мурі замку? Де знаходилась найстаріша торгова площа міста, на якій проводились загальнодержавні ярмарки у XIV-XVст? Яка вулиця є найвужчою вулицею Ужгорода? У якому році збудований Ужгородський замок?

"У пошуках мініскульптур" (авторка – Наталія Світлинець)

Аби побачити мініскульптури, в Ужгород приїжджають люди з різних міст України. Тому ця екскурсія буде надзвичайно цікавою тим, хто, відвідавши Ужгород, обов’язково запланував зробити селфі біля цих, на перший погляд чудернацьких, витворів мистецтва.

Авторка маршруту Наталія Світлинець розповідає, кому встановлено мініскульптуру на мурі Ужгородського замку, хто такий закарпатський Робін Гуд і де розташована його скульптурка, де «живе» Вольфганг Моцарт, завдяки кому Ужгород вперше був нанесений на мапу світу, чому скульптурка у вигляді шоколаду насправді — не про шоколад, який секрет має кораблик «Карпатія», кого називають закарпатським Ван Гогом, якою є найменша мініскульптура міста та багато іншого.

“Ужгород. Романтичні історії” (авторка – Юліанна Малик)

Це, безперечно, найромантичніший маршрут із усієї серії. Оповіді про кохання людей минувшини переплітаються із різними життєвими ситуаціями. Локації, відвідування яких чітко асоціюється із цим прекрасним почуттям, запрошують. Починаючись на площі Шандора Петефі, забігаючи на Пішохідний міст та Замкові сходи, пролягаючи через центральні вулиці та завершуючись перед будівлею РАГСу, цей маршрут розповість безліч романтичних історій. Одна з них — надзвичайно щемлива — оповідає про ужгородських Ромео та Джульєтту, кохання яких трагічно завершилося у далекому 1892 році...

“Великі художники маленького міста” (авторка – Юліанна Малик)

Подорожуючи у аудіосупроводі Юлії Малик цим маршрутом, ви дізнаєтеся, чому постаті Йосипа Бокшая та Адальберта Ерделі стали знаковими для Ужгорода, де в місті зберігається найбільше зібрання робіт закарпатських художників, чим унікальний будинок-музей Андрія Коцки, хто такі Гаврило Глюк та Федір Манайло, памʼятник кому стоїть на площі Театральній, чия картина входить до списку наймістичніших картин в історії мистецтва.

"Знайти маршрути не важко. Можна засканувати QR-код, або перейти за цим посиланням: https://izi.travel/en/browse/publishers/f8f25937-7ae5-477f-95f6-013ff16941e2/uk

Для тих, хто любить подорожувати, радимо завантажити мобільний додаток izi.travel на мобільний телефон. У такому випадку, зайшовши в програму, потрібно задати у пошуку слово "Ужгород". Вся наша команда сподівається, що прогулянки будуть цікавими. Дуже чекаємо на відгуки. Їх можна залишати як на платформі, так і на наших сторінках у фейсбуці та інстаграмі", – прокоментувала авторка проєкту "Пізнай Ужгород" Людмила Сюзева.

Проєкт реалізується за підтримки Українського культурного фонду, повідомили Закарпаття онлайн у пресслужбі ГО "Щасливі діти".

20 липня 2020р.

Теги: листівки, діти, екскурсії, призи, Сюзева

НОВИНИ: Соціо

18:05
Учителі Закарпаття проходять сертифікацію: експерти з усієї України оцінюють їхню майстерність
15:19
Мешканці Чабанівки на Ужгородщині можуть залишитися без води через глиняний кар'єр "Голден тайлу" харківського депутата
11:22
/ 1
Підтверджено загибель Михайла Бадиди з Демечів на Ужгородщині, який понад рік вважався зниклим безвісти
22:39
/ 2
На Запоріжжі поліг Петро Ганич з Кам'яниці Оноківської громади
22:00
/ 4
Командир "Граду" з позивним "Ісус"
17:33
/ 6
У Лютій Костринської громади згоріли будинок і трактор
11:12
/ 2
Чехія допоможе звести реабілітаційний центр в Ужгороді
22:04
Протягом минулого тижня в Ужгороді народилося 53 малюків, у Мукачеві – 34
12:40
/ 1
У 9 закладах Закарпаття можна отримати безкоштовну медичну допомогу при інсульті
11:25
/ 19
В Ужгороді сквер міської лікарні реконструюють і облаштують за 40 млн грантових гривень
17:48
На Закарпатті у березні 2024 року порівняно з груднем 2023 року ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 1,4%
17:12
Цьогоріч у березні на Закарпатті ціни зросли на 0,7%
11:09
В Ужгороді "комунальні" повідомлення про порушення ПДР залишатимуть на авто у червоних зіп-пакетах
10:51
22-річного Івана Бориса з Заріччя, якого з серпня 2022 року вважали зниклим безвісти, зустрінуть і поховають у понеділок
22:15
/ 2
Стало відомо про загибель в лютому під Авдіївкою Віталія Старости з Великої Копані Виноградівської громади
11:36
У Тересві попрощаються з полеглим Героєм Михайлом Руснаком, що більше року вважався зниклим безвісти
22:27
В Ужгороді попрощалися із полеглим Героєм Олексієм Кобцем
15:44
На Закарпатті в теплицях почали збирати ранню картоплю
15:34
/ 1
Юрій Лущай з Краматорська, що поліг на Донеччині і похований у Великих Лучках, був істориком і відомим вікіпедистом
11:33
/ 1
На Сумщині поліг Василь Цинканич з Бегендяцької Пастілі Великоберезнянської громади
10:56
На війні з росією поліг Олексій Кобець з Ужгорода
19:16
/ 1
На Закарпатті військовий уник реального покарання за переправлення "ухилянта" через кордон
15:47
/ 9
У Буківцьові на колишній Великоберезнянщині створили новий монастир УПЦ Московського патріархату
11:17
/ 1
Дубівська громада сьогодні попрощається з Василем Скрипником з Красної, що загинув ще в травні 2022-го
22:28
/ 1
На Запоріжжі поліг Іван Гецко з Кушниці Керецьківської громади
» Всі новини