Міжнародний проєкт "Безпечні міста" презентували в Ужгороді (ФОТО)

Міський голова Богдан Андріїв розповів, що Ужгород спільно із румунським містом-побратимом Сату-Маре із грудня 2019 року реалізовує спільний проєкт «Забезпечення громадської безпеки шляхом співпраці правоохоронних органів та використання передових систем відеоспостереження в Ужгороді та Сату-Маре».

Міжнародний проєкт "Безпечні міста" презентували в Ужгороді (ФОТО)

Проєкт передбачав, зокрема і, проведення пресконференцій в Ужгороді та Сату-Маре за участю партнерів, однак через пандемію коронавірусу румунські колеги сьогодні не змогли долучитися.

Щодо власне проєкту, то він має на меті забезпечення громадської безпеки завдяки співпраці правоохоронних органів та використання передових систем відеоспостереження в Ужгороді та Сату-Маре. Окрім муніципалітетів двох міст, у проєкті задіяні патрульна поліція Закарпатської області, управління муніципальної варти Ужгородської міської ради, департамент муніципальної поліції Сату-Маре.

Заплановано впровадження новітніх технологій моніторингу – сучасних камер, високопродуктивних серверів, програмного забезпечення з можливістю розпізнавання облич, автомобільних номерів тощо. Зокрема, в Ужгороді закуплять 2 комп’ютери із програмним забезпеченням та 2 багатофункціональні монітори для роботи моніторингового центру, а також 20 камер відеоспостереження і сервер для збору, зберігання та опрацювання отриманої інформації. Відбудеться обмін досвідом між правоохоронцями і працівниками Ужгорода та Сату-Маре, розробка спільної методики забезпечення громадського порядку, технічне оснащення та запуск роботи центру моніторингу громадської безпеки в Ужгороді, на перспективу – створення спільної бази даних правопорушників для  зменшення злочинних проявів і можливостей уникнення покарання шляхом перетину кордону.

Міський голова наголосив, що проект важливий і з погляду профілактики злочинності – правопорушники остерігатимуться, знаючи про камери, а також для розкриття вчинених злочинів. За словами Богдана Андріїва, вже налагоджена добра співпраця з правоохоронцями,  працює спільна комісія, на якій приймають рішення щодо місць, де найефективніше встановлювати камери.

Функціональні системи моніторингу в Ужгороді та Сату-Маре будуть належати муніципалітетам, їхня подальша робота фінансуватиметься з міського бюджету Ужгорода та Сату-Маре в рамках існуючих місцевих бюджетних програм з перспективою розширення після закінчення проєкту.

Загальний бюджет проєкту: 109 874 євро, бюджет для нашого міста – 60 650 євро, 10% складе співфінансування із міського бюджету Ужгорода. Проєкт має бути реалізований до кінця цього року, але через пандемію може бути продовжений на півроку.

На сьогодні Ужгород бере участь у 7 грантових проєктах, які мають бути завершені у 2020-2022 роках із фінансуванням у майже 2 мільйони євро.

 
15 липня 2020р.

Теги: міста, проєкт, презентація

НОВИНИ: Соціо

18:27
У Буштині на Тячівщині пошкодили Алею Слави Героїв Фото новина
14:21
У селі Мокра на Ужгородщині попрощалися з полеглим Героєм Владиславом Симковичем Фото новина
12:19
Мікроавтобус з дітьми перекинувся на трасі між Перечином і Зарічовом Фото новина
09:00
Графік відключення електроенергії на Закарпатті 25 січня
17:31
/ 1
Підтверджено загибель на Луганщині Володимира Етнаровича, який вважався зниклим безвісти з травня 2025-го Фото новина
17:12
/ 1
Чопський прикордонний загін запрошує долучитися до конкурсу Державної прикордонної служби України "Смарагдова ліра"
12:17
/ 4
Закарпатець Михайло Переганя підкорив найвищу вершину Антарктиди Фото новина
11:05
/ 1
На Закарпатті затримали підприємця, який продавав гуманітарні авто для ЗСУ Фото новина
09:02
Як вимикатимуть світло на Закарпатті 24 січня
18:02
/ 2
Аварійні бригади із Закарпаття вирушили до Києва для ліквідації наслідків атак
17:26
/ 1
На Закарпатті митники вилучили авто з тайниками сигарет Фото новина
15:50
У Богдані на Рахівщині попрощалися з Миколою Біровашем, що помер після демобілізації внаслідок важкого поранення Фото новина
13:36
Укрзалізниця запускає новий щоденний поїзд Одеса — Рахів
12:37
В Ужгороді патрульні оштрафували водія, який керував напідпитку та без права керування Фото новина
10:15
В Ужгороді презентували унікальне видання "Січові стрільці на Закарпатті" Фото новина
09:12
/ 2
Чеське Брно стало 28-м містом-побратимом Ужгорода Фото новина
09:00
На Закарпатті оприлюднили погодинний графік відключення світла 23 січня
18:10
У Мукачеві відзначили День Соборності України живим Ланцюгом Єдності Фото новина
16:18
/ 1
У горах Рахівщини рятувальники розшукали двох заблукалих туристів Фото новина
15:07
У Тячеві попрощалися з полеглим захисником Олександром Томишинцем, який майже два роки вважався зниклим безвісти Фото новина
14:15
У Мукачеві патрульні знайшли малолітнього хлопчика, який залишився без нагляду Фото новина
13:06
Стало відомо про загибель на війні з рф військового із села Мокра на Ужгородщині Владислава Симковича Фото новина
12:02
У селі Ільниця на Хустщині ледь не згорів житловий будинок Фото новина
09:00
Графік відключення електроенергії на Закарпатті 22 січня
18:39
На Драгобраті сноубордистка заблукала через глибокий сніг Фото новина
» Всі новини