400 тис грн сплатить жінка, що на Іршавщині не допустила інспекторів на своє підприємство для перевірки

Таке рішення нещодавно прийняв Закарпатський окружний адміністративний суд, розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом фізичної особи-підприємця зі села Сільце Іршавського району до Управління Держпраці у Закарпатській області.

400 тис грн сплатить жінка, що на Іршавщині не допустила інспекторів на своє підприємство для перевірки

Торік наприкінці листопада головні державні інспектори Управління Держпраці краю на підставі інформації Головного управління ПФУ в Закарпатській області провели інспекційне відвідування у магазині АВС, яке належить позивачці. Контрольний захід проходив з відеофіксуванням подій. Однак підприємець не допустила інспекторську групу до господарського приміщення магазину, що чітко зафіксована на відео. За цим фактом був складений акт про неможливість проведення інспекційного відвідування, а згодом на підставі абзацу 7 частини 2 статті 265 Кодексу законів про працю України Управління Держпраці у Закарпатській області прийняло постанову про накладення на суб’єкт господарювання штраф у розмірі 417 300.00 грн.

Звертаючись до суду й арґументуючи свої позивні вимоги, підприємець наполягала на тому, що головні державні інспектори Управління Держпраці намагались потрапити не до виробничого, службового чи адміністративного,  а до її житлового приміщення. Водночас позивачка заперечувала факт перебування у цьому приміщенні на момент проведення інспекційного відвідування двох дівчат-працівниць.

У ході розгляду справи зауважувалося, що судом не досліджувався факт використання суб’єктом господарювання найманої праці незареєстрованих осіб, розгляд здійснювався у межах правомірності притягнення позивача до відповідальності за недопущення головних державних інспекторів до проведення перевірки.

Встановлені судом обставини засвідчили, що посадовці Управління Держпраці у Закарпатській області під час проведення контрольного заходу та прийняття постанови про накладення штрафу діяли на підставі, в межах повноважень та у спосіб, встановлений чинним законодавством.

Доводи позивачки не дали суду підстав для визнання постанови Управління Держпраці протиправною та її скасування. Тож підприємцеві з Іршавщини таки доведеться сплатити понад 400 тисяч гривень штрафу за порушення вимог трудового законодавства.

09 липня 2020р.

Теги: штраф, перевірка, інспектори

Коментарі

порохоботу 10.07.2020 / 08:53:14
До чого тут 73% або "КОНЧЕНІ слуги". Законодавство треба поважати і дотримуватись, яке б воно не було, тоді і проблем не буде.

порохобот до "До порохобота" 09.07.2020 / 17:05:04
Дурень ти сам! На 100% згоден з тобою про офіційних працівників, пенсію, і.т.д. В цьому ти правий. Але ти скажи їй це в лице. Пошле тебе ПИ_ДУ разом з твоїм Зелеслугою. Хоча на виборах була в числі тих 73%, які голосували за КОНЧЕНИХ слуг.

До порохобота 09.07.2020 / 14:30:43
Дурень ти! Ця підприємиця та інші їй подібні добре знають, чому не допускають інспекторів до перевірки - бо працюють у них "ліві" працівники, що не прийняті офіційно на роботу і за них нічого не платиться! І таких працівників море! А потім ці працівники вийдуть на пенсію і будуть волати, що держава їх дала таку малу пенсію! А за що їх буде давати пенсію, якщо вони все життя пропрацювали "ліваками"? Чому такі працівники це не розуміють? Нехай уявить ця підприємиця міру своєї відповідальності за такі порушення приміром у Німеччині чи іншій європейській країні! То звідки будуть братися гроші у пенсійному, якщо усі працівники будуть отримувати зарплату у конвертах? І різниці хто президент - не має!!!

******* 09.07.2020 / 13:47:11
Не факт, що сплатить. Є ще апеляція

порохобот 09.07.2020 / 13:43:01
КІНЕЦЬ ЕПОХИ БІДНОСТІ!!!

ЗЕЛЕСЛУГИ РУЛЯТЬ!!!

НОВИНИ: Соціо

16:12
З російського полону повернулися троє закарпатських захисників Фото новина
13:40
На війні з рф поліг захисник із села Підплеша на Тячівщині Іван Микулянець Фото новина
11:31
У Неліпинській громаді проведуть вакцинацію домашніх тварин від сказу
19:36
В Ужгороді відбулася серія тренінгів із природничої педагогіки для тих, хто працює з дітьми Фото новина
16:42
У ПП «Ужгород – Вишнє Нємецьке» митники вилучили сумки, прикраси і взуття люксових брендів Фото новина
16:18
На Рахівщині медики пішки долали схил, щоб врятувати 74-річного чоловіка Фото новина
15:07
Складні операції для поранених військових провели закарпатські та американські хірурги Фото новина
14:10
На Закарпатті прихистили родину з прифронтової території, яка втратила дім через обстріл Фото новина
12:03
Туристичні родзинки Мукачівщини презентували промотуром Фото новина
10:02
Визнано загиблим солдата Василя Котобея з Виноградова Фото новина
09:04
На Закарпатті захворюваність на грип та ГРВІ перевищує епідпоріг
18:09
/ 1
На Тячівщині судитимуть директорку дитсадка та підрядників за розкрадання бюджетних коштів Фото новина
17:21
/ 1
На Закарпатті затримали чотирьох чоловіків, які намагалися незаконно перетнути кордон Фото новина
11:52
У Мукачеві відкрили виставку «Парфуми Європи» Фото новина
10:40
Військових та ветеранів запрошують у безкоштовні мандрівки Карпатами
10:13
В Ужгороді упродовж лютого народилося 170 дітей
08:58
На Закарпатті підвищили ціни на бензин та дизель
19:38
/ 1
Підтвердили загибель військового Олександра Ластівки, який три роки вважався зниклим безвісти Фото новина
17:43
Чопські прикордонники викрили спробу незаконного перетину кордону Фото новина
11:58
На Закарпатті оцифрують 15 старовинних дерев’яних церков XV–XIX століть Фото новина
11:32
Чорногора Фото новина
11:28
Чорна гора Фото новина
11:24
Черемша на Вододільному хребті Фото новина
11:21
/ 1
Чайна плантація Фото новина
11:17
Урочище Кузій Фото новина
» Всі новини