УжНУ – 11-й у рейтингу університетів ТОП-200 Україна-2020

Напередодні вступної кампанії Центр міжнародних проєктів "Євроосвіта" у партнерстві з міжнародною групою експертів IREG Observatory on Academic Ranking and Excellence презентував академічний рейтинг закладів вищої освіти "Топ-200 Україна 2020".

УжНУ – 11-й у рейтингу університетів ТОП-200 Україна-2020

Ужгородський національний університет уперше піднявся на 11-ту сходинку цього «табелю о рангах» закладів вищої освіти, який публікується вже 14 років. 

 Як інформують укладачі рейтингу, для забезпечення повної відкритості, прозорості і незалежності ранжування університетів використовувалися лише відкриті дані прямих вимірів, виставлені на відкритих веб-ресурсах незалежних національних та міжнародних організацій і установ. А будь які дані або оцінки самих університетів та органів управління не використовувалися.

Експерти брали до уваги сучасні тенденції розвитку університетів і розраховували рейтинг за 10 показниками, 6 із яких є міжнародними, 4 – національними.

Загальна оцінка університетів базується на сукупності таких показників:

- привабливість університету для абітурієнтів (середнє зважене значення для рейтингів ЗВО за кількістю поданих заяв абітурієнтами та середнім конкурсним балом в 2019 році).

- академічна діяльність (позиція університету в міжнародному рейтингу QS World University Rankings);

- міжнародна діяльність (участь в програмах Erasmus+ Європейського Союзу);

- науково-видавнича діяльність (позиція університету в міжнародному рейтингу Scopus);

- якість підготовки (результати Всеукраїнських студентських олімпіад і конкурсів наукових робіт);

- навчально-наукова робота (стипендії Президента України та Кабінету Міністрів України для молодих вчених);

- оцінка науково-дослідницьких досягнень університетів через порівняння їх інтернет-сайтів (позиція університету в міжнародному рейтингу Webometrics);

- цитованість наукових праць вчених університету (Google Scholar Citations);

- якість представлення та популярність ЗВО у Інтернет-просторі на основі незалежних вебометричних показників (UniRank);

- винахідницька діяльність (кількість отриманих патентів вченими університету в 2019р.).

07 липня 2020р.

Теги: рейтинг, УжНУ

Коментарі

Із-за корча 07.07.2020 / 23:28:26
Ректорат УжНУ зараз найбільш фаховий за всю історію і робить все можливе, щоб втриматися на плаву, але довгий час йшла руйнація і також стан справ у державі не сприяє росту його рейтингу. Прикордонність також не сприяє бо УжНУ конкурує з вузами сусідніх більш "прогнозованих" країн.
А загалом все в УжНУ, як і всюди, тримається на ентузіастах і фанатах своєї справи.
Але, очевидно, щоб хоч трохи виправити ситуацію, прийшов час, щоб запросити менеджерів до управління, які мають відповідний закордонний досвід і орієнтуються куди плисти в "океані знань".

До гостя 07.07.2020 / 18:33:36
Коментар не конструктивний! При чому тут студенти! Хто робить в УжНУ скаже що з часiв ректорства Сливки,Русина,Вегеша,Ващука iде повна деградация! Цi рейтинги основа лукавства,пустозвонства,цинiзма якi процвiтають вУжНУ! Декани, iх дiти,свати,зятi на керiвних посадах!

Гість 07.07.2020 / 17:40:18
Молодці як студенти, так і викладачі. Добре, що рухаємось вперед і покращуємо результат!

мененджер.. 07.07.2020 / 14:42:05
.... по продажу цегли та піску.До 1984 року вуйко та стрико закінчили факультет фізмату.Щоб довго не казковати,порівнюючи рівень тих знань, я відчуваю себе ...Мовжійом.Планка факультета була висока,поки не пішло платне мучення

До мовжі 07.07.2020 / 14:28:35
12 місце.

мовжі 07.07.2020 / 13:23:06
а яку сходинку посідає серед європейських ВНЗ?

Нiк 07.07.2020 / 12:32:36
Не морочте людям голову! Ми знаемо вашi длсягнення iпремii!

НОВИНИ: Соціо

18:34
У Мукачеві правоохоронці затримали водія з Кривого Рогу після смертельної ДТП Фото новина
17:28
На війні з рф поліг захисник із Великолучківської громади - Василь Довганич Фото новина
16:31
На Хустщині жінка підпалила будинок односельця через сварку Фото новина
15:18
Ужгород попрощався із захисником України Сергієм Вдовиченком Фото новина
14:50
У Виноградові через загоряння пральної машини ледь не згорів житловий будинок Фото новина
13:25
На Берегівщині поліція розслідує випадок жорстокого поводження з собакою у селі Фанчиково
12:08
На Закарпатті затримали прикордонника, який за $4 тис. переправляв ухилянтів за кордон Фото новина
11:10
На горі Піп Іван Чорногірський – мороз та туман Фото новина
10:32
/ 4
На Берегівщині чоловік прив’язав собаку до мототрактора й тягнув польовою дорогою Фото новина
09:03
Патрульні Закарпаття оперативно знайшли зниклу дитину в Ужгороді Фото новина
21:30
/ 1
Територія України під час війни буде використовуватися країнами Європи як "зелена батарейка": ГО "Зберегти Пікуй" про загрозу знищення унікальних природних ландшафтів Карпат
18:05
У Мукачеві спрямували майже 14 млн грн на підтримку військових та їхніх родин
17:02
/ 2
В Ужгороді проведуть в останню путь полеглого Героя Йосипа Чернія Фото новина
15:58
/ 2
Снайпер "Ярий"
15:33
Уночі на Ужгородщині палав житловий будинок Фото новина
14:22
/ 3
На Закарпатті викрили дві схеми втечі чоловіків за кордон Фото новина
13:30
/ 1
Через митний пост «Ужгород» намагалися незаконно ввезти хутра на майже $100 тисяч Фото новина
12:27
/ 2
На Берегівщині у ДТП загинув військовий Володимир Любінецький Фото новина
11:33
На Закарпатті затримали ужгородця, який за $1700 обіцяв «вплинути» на посадовців ТЦК Фото новина
10:10
На горі Піп Іван Чорногірський — мінус 6 і хмарно Фото новина
09:09
/ 1
Водій бетонозмішувача на Закарпатті заплатить 17 тис. грн штрафу Фото новина
18:07
В Ужгороді тракторист допоміг загасити палаюче авто Фото новина
17:24
Осіння подорож Боржавою: як діти природу пізнавали Фото новина
17:10
На Закарпатті стягнули понад 10 млн грн з «Лісів України» за незаконну вирубку
16:02
У Виноградові охоронець врятував ринок від масштабної пожежі Фото новина
» Всі новини