Про це повідомляє журналіст Олена Мудра.
Про свої наміри в "РЕНЕР" заявили, розмістивши Повідомлення про планову діяльність в Єдиному реєстрі ОВД вчора, 26 червня. Проведення громадських слухань ще не анонсували.
Як акцентує автор публікації, у Повідомленні про планову діяльність в розділі про можливий вплив на довкілля забудовники відзначають такі "позитивні фактори", як збільшення надійності протипаводкого захисту населених пунктів та відновлення пошкоджених берегів і берегоукріплень (це на Рахівщині, яка цього тижня пережила паводки, і селі), та збільшення рибних запасів згаданих річок (у цьому контексті стала очевидною мета нещодавньої піар-статті про зариблення річок Закарпаття "РЕНЕРом", розміщеної в офіційному "Урядовому кур'єрі").
Згідно з реєстрами, енергетична компанія належить до "Групи родини Ковач". Ключова фігура - Сергій Ковач, син ексголови ПАТ "Закарпаттяобленерго" та народного депутата 7 скликання від "Партії регіонів" Василя Ковача.
Через низку афільованих компаній до "РЕНЕР" також мають відношення родина братів Андрія та Богдана Андріївих (Богдан Андріїв - міський голова Ужгорода) та родина ексголови Закарпатської ОДА Олександра Ледиди.
Наразі родинам Ковач-Андріїв-Ледида вже належать 6 малих ГЕС: одну на річці Красношурка (село Красна, Тячівщина), дві на річці Шипіт (село Тур'я Поляна, Перечинщина), дві на річці Брустурянка (село Лопухово і селище Усть-Чорна, Тячівщина), одна на річці Яновець (село Руська Мокра, Тячівщина).
Компанія фігурувала в кількох журналістських еко-розслідуваннях про численні природоохоронні порушення, на які йдуть власники, що будують малі ГЕСи, заради заробітку на "зеленому тарифі":
Хто заробляє за "зеленим тарифом" на річках Закарпаття? (ДОКУМЕНТИ)
Заробіток на "чистій енергетиці": хто на Закарпатті лобіює будівництво малих ГЕС на річках Карпат
Раніше Закарпаття онлайн писало про проблему, яка виникла з найвищим в Європі "зеленим тарифом", гроші від якого текли в кишені окремих осіб, підвищуючи вартість електроенергії для всіх громадян України. У підсумку уряд підписав ВДЕ-меморандум з виробниками "зеленої" електроенергії.