Як повідомили УКРІНФОРМу в прес-службі ВС, на пленумі зокрема обговорювалося питання про додержання конституційних прав громадян, правильне і однакове застосування судами законодавства, що регулює порядок надання дозволу на контроль за телефонними розмовами. Пленум роз'яснив, що під контролем за телефонними розмовами слід розуміти не тільки прослуховування і фіксування, але й одержання інформації про абонентів розмов, їх час і тривалість.
Пленум ВС постановив, що при здійсненні оперативно-розшукової діяльності, дізнання і досудового слідства відповідні органи повинні отримати дозвіл суду не тільки на прослуховування, а й на отримання інформації про сам факт з'єднання абонентів, визначення часу здійснення дзвінка та його тривалості.
Найбільша дискусія розгорнулася навколо питання про те, чи обов'язково подання щодо проведення оперативно-розшукових заходів має погоджуватися з прокурором. Пленум підтримав пропозицію першого заступника голови Верховного Суду Петра Пилипчука і роз'яснив, що відповідно до законодавства з прокурором погоджуються лише подання керівника оперативного підрозділу щодо проведення оперативно-розшукових заходів під час перевірки заяви або повідомлення про злочини до порушення кримінальної справи. Крім того, погоджується подання слідчого щодо проведення заходів, передбачених Кримінально-процесуальним кодексом України, і подання органу дізнання щодо проведення таких самих заходів після порушення кримінальної справи.
Разом з тим пленум роз'яснив, що закон не вимагає погодження з прокурором подання керівника оперативного підрозділу про негласне проникнення до житла, зняття інформації з каналів зв'язку, контроль за листуванням, телефонними розмовами, кореспонденцією, застосування технічних засобів одержання інформації в інших випадках.