ФОТОФАКТ. В Ужгороді суттєво понівечили будинок у стилі ар-деко (ФОТО)

Руйнування історичного обличчя Ужгорода за чинної влади обласного центру стає системним

ФОТОФАКТ. В Ужгороді суттєво понівечили будинок у стилі ар-деко (ФОТО)

Світлини понівеченого будинку оприлюднила у соціальній мережі Фейсбук спільнота Save Uzhhorod. Власники будинку ще кілька років тому "покращили" його надбудовою, а тепер зробили "контрольний постріл" недолугим перефарбуванням фасаду та іншими змінами.

"Є в самому серці Ужгорода гарний подвійний будиночок, побудований у стилі ар-деко у міжвоєнну добу — з характерною для тої доби колористикою та декором.

Однак власники правої частини вирішили, що замало особистої деградації — треба, щоб і архітектурний ландшафт міста синхронно деградував. – написано у пості.

Покращена частина будинку отримала надбудову у вигляді «бударя», а зовсім нещодавно оновився і фасад. Нові кольори, новий цоколь, новий полікарбонатний дашок та інші апґрейди. Чого лише варта колишня ар-декошна ваза, яка перетворилася чи то в артилерійський снаряд, чи то в поховальну урну.

Колумбарій і бударь — символи збереження нашої культурної спадщини", – констатували в Save Uzhhorod.

11 червня 2020р.

Теги: ар-деко, фасад

Коментарі

ужгородка 2020-06-12 / 23:41:39
"Дуже гарно" у всіх коментах явно пише одна людина :) І, швидше всього, це сам власник (-ця) спаплюженої пам'ятки

Олена 2020-06-12 / 20:54:13
Дуже гарно!

Вася 2020-06-12 / 14:15:28
Дуже гарно зроблено. Молодець!!!

Ольга 2020-06-11 / 11:49:53
Чудово зроблений будинок! Коли усі сусідні будинки "кануть в літа" через те, як зараз за ними "доглядає" влада та мешканці, то залишуться лише ті будинки, котрі люди власноруч відновлювали.
Новий фасад повністю зберіг свій стиль.
Поїдьте в Париж, і подивіться, у якому стилі зараз відновлюють стиль Арт-Деко там.
І ще, замість того, щоб писати статті про те, як усе погано, краще напишіть статті про те, що і де потрібно відновлювати.

знавець 2020-06-11 / 11:39:14
авторам статті треба поприбирати бударі і урни у своїх головах.

Ужгородка 2020-06-11 / 11:20:37
Дуже гарно зроблено.


... 2020-06-11 / 11:10:51
най би всі розвалюхи в Ужгороді так "зруйнували"!!!

Мешканка Ужгорода 2020-06-11 / 10:12:13
Автору статті - позор.
Розберіться спочатку зі своїми пізнаннями стилю Ар-Деко.
А тоді розберіться з тим, що усі сусідні будинки розвалюються.
Я бачила цей будиночок вживу - дуже гарно усе зроблено.
Хороший господар.

Подорожуючий 2020-06-11 / 10:02:54
Дана стаття - ні про що. І шкода, що такі автори називають себе журналістами.

Я займаюся історією арзітектури різноманітних історичних пам'яток та будівель не лише в Україні, але й по усій Європі.
Відновлення будинку зроблено в дуже хорошому стилі. Не буду вдаватися в деталі. Рекомендую дослідити стилі самому.

І єдине питання, до кого є, так це до влади, котра довела будинки до такого плачевного стану. І якщо б не самі мешканці, котрі відновлюють історичні споруди, то напевно що, в Україні уже б не залишилося жодної будівлі з історичною цінністю.
У більшості країн Європи, влада б виділила власну допомогу на відновлення та реставрацію будівлі і ще б повернула кошти власнику за виділений час та зусилля.

сусід 2020-06-11 / 09:43:28
дійсно, 17 років тому переробили, а сьогоднішня влада винувата, бо власник перефарбував фасад,- дурня якась. Тим більше, що так набагато краще!

Викладач 2020-06-11 / 09:31:35
фотографія "як було" за 2003 рік!!! сімрадять
років тому було зроблено надбудову,в теперішньому вигляді набагато краще !!!!

Ужгородець 2020-06-11 / 09:28:09
А то нічого що друга половина розвалюеться?Пошукайте власника другої половини ,там друга половина взагали в аварійному стані,скоро криша завалиться!!!

з Унгвара 2020-06-11 / 08:42:19
Приватна власність, власник має право, крім того, зроблено непогано.

НОВИНИ: Соціо

11:03
/ 2
Підтверджено загибель Юрія Карпинця з Пастілок Дубриницько-Малоберезнянської громади, який майже рік вважався зниклим безвісти
04:22
Військовослужбовцеві з Хустщини, що п'яним забрав чуже авто, "апеляційно" присудили 5 років тюрми з конфіскацією
23:58
/ 8
ВАКС закрив справу проти "закарпатського" ексголови Рахункової палати Пацкана, визнавши його невинуватим
22:10
/ 10
Громада ПЦУ у селі Присліп на Міжгірщині після 5 років протидії МП увійшла до свого храму
11:40
27 квітня в центрі Ужгорода можна буде безкоштовно тестувати інфекційні хвороби, вакцинуватися та виміряти тиск
11:21
/ 2
Мукачево виділило 12,4 млн на безпілотники для двох бригад ЗСУ
10:53
/ 1
В Ужгороді заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Сергій Деркач поспілкувався із міжнародними перевізниками
18:05
Учителі Закарпаття проходять сертифікацію: експерти з усієї України оцінюють їхню майстерність
15:19
Мешканці Чабанівки на Ужгородщині можуть залишитися без води через глиняний кар'єр "Голден тайлу" харківського депутата
11:22
/ 1
Підтверджено загибель Михайла Бадиди з Демечів на Ужгородщині, який понад рік вважався зниклим безвісти
22:39
/ 2
На Запоріжжі поліг Петро Ганич з Кам'яниці Оноківської громади
22:00
/ 4
Командир "Граду" з позивним "Ісус"
17:33
/ 6
У Лютій Костринської громади згоріли будинок і трактор
11:12
/ 2
Чехія допоможе звести реабілітаційний центр в Ужгороді
22:04
Протягом минулого тижня в Ужгороді народилося 53 малюків, у Мукачеві – 34
12:40
/ 1
У 9 закладах Закарпаття можна отримати безкоштовну медичну допомогу при інсульті
11:25
/ 19
В Ужгороді сквер міської лікарні реконструюють і облаштують за 40 млн грантових гривень
17:48
На Закарпатті у березні 2024 року порівняно з груднем 2023 року ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 1,4%
17:12
Цьогоріч у березні на Закарпатті ціни зросли на 0,7%
11:09
В Ужгороді "комунальні" повідомлення про порушення ПДР залишатимуть на авто у червоних зіп-пакетах
10:51
22-річного Івана Бориса з Заріччя, якого з серпня 2022 року вважали зниклим безвісти, зустрінуть і поховають у понеділок
22:15
/ 2
Стало відомо про загибель в лютому під Авдіївкою Віталія Старости з Великої Копані Виноградівської громади
11:36
У Тересві попрощаються з полеглим Героєм Михайлом Руснаком, що більше року вважався зниклим безвісти
22:27
В Ужгороді попрощалися із полеглим Героєм Олексієм Кобцем
15:44
На Закарпатті в теплицях почали збирати ранню картоплю