Уперше так зробили у Великобританії в 1908 році. Відтоді - кількість прихильників цієї ідеї дорівнює кількості противників. І досі напередодні зимово-літніх переходів виникають дискусії щодо їхньої доцільності.
Приємним перехід на літній час буде лише для тих, хто працює вночі проти неділі. Час роботи скоротиться на годину. Решті населення доведеться пристосовуватись до змін. Іще восени психолог Павло Бублик навмисне не перевів годинник на зиму. Відповідно не чіпатиме стрілки і цієї ночі.
Біологічний годинник кожної людини запускається через око. За допомогою світла. Відтоді організм починає продукувати відповідні гормони. Якщо очі розплющуватимуться навіть на годину раніше, збій гормонального фону гарантовано.
Перехід людини на літній час може тривати від чотирьох до сорока днів. Зазвичай це відображається на психічному стані. А проявляється підвищеною втомою, дратівливістю, ранковою сонливістю, а також зниженням працездатності. Тому, щоб мінімізувати негативні наслідки, лікарі радять у перші дні після зміни часу прокидатися на 15 хвилин раніше.
Іще лікарі рекомендують вживати вітаміни групи "Б" і намагатись засинати в один і той самий час. Тоді усі незручності, пов'язані з переходом на літній час, минуть за кілька днів.