В Ужгороді та районі на строкову військову службу призвуть 109 юнаків (ФОТО)

Про особливості цьогорічного призову на строкову військову службу розповіли сьогодні в Ужгородській міській раді.

В Ужгороді та районі на строкову військову службу призвуть 109 юнаків (ФОТО)

Міський голова Богдан Андріїв повідомив, що відповідно до Указу Президента України від 16 січня 2020 року №13/2020  оголошено призов на строкову військову службу. Підписано розпорядження міського голови, створено та затверджено склад міських призовної та медичної комісій. Через пандемію коронавірусу строки призову зміщено на травень-липень. План на Ужгород та Ужгородський район – 109 осіб, наразі він виконується.

Богдан Андріїв наголосив, що юнаки, яких призивають на строкову військову службу, не відправлятимуть у зону бойових дій на сході України. Що важливо – за працюючими зберігатиметься місце роботи.

Військовий комісар Ужгородського ОМВК, підполковник Ігор Тищук розповів, що обов’язковому призову на строкову військову службу підлягають юнаки 18-27 років. Призов розпочався у травні і триватиме до кінця липня. Призовників з Ужгорода, Чопа, Ужгородського району, Баранинської ОТГ відправлятимуть на військову службу до Збройних сил України, Нацгвардії, Державної прикордонної служби, Державної служби спецтранспорту. На сьогодні 70% команд укомплектовано, наразі проблемних питань, які би могли впливати на хід призовної кампанії, немає. У зв’язку із поширенням коронавірусу всім призовникам перед відправленням зроблять ПЛР-тести, після прибуття на строкову службу вони, крім того, будуть на 14-денному карантині у військових частинах.  

Військовий комісар уточнив, що призовників направлятимуть спочатку в навчальні центри, а потім повернуть у частини, до яких вони прикріплені. Усі призовники проходитимуть строкову службу протягом 1,5 року, а випускники вишів служитимуть протягом 1 року. Якщо призовник надасть документи, що він вступив до іншого вишу для продовження навчання, йому можуть надати відстрочку, це передбачено законодавством. Але він все одно повинен з`явитися у військкомат, – уточнив комісар. 

Заступник міського голови, голова міської призовної комісії Василь Гомонай поінформував, що у зв’язку із початком другого етапу медичної реформи виникла проблема із забезпеченням роботи медичної комісії. У зв’язку із тим, що всі міські лікувально-профілактичні заклади стали комунальними некомерційними підприємствами, у медичних закладах не були передбачені видатки на заробітну плату медичним працівникам – членам медичних комісій військоматів та забезпечення їхньої роботи витратними матеріалами. Тому скликали позачергову сесію, депутатський корпус підтримав рішення щодо фінансування роботи членів медкомісії. Василь Гомонай також висловив сподівання, що план призову буде виконано.

Начальник управління охорони здоров’я Ужгородської міської ради Василь Решетар додав, що фінансування програми роботи медичних комісій при Ужгородському об’єднаному міському військовому комісаріаті на 2020 рік –  2,4 млн грн. До цієї суми входить не тільки зарплата працівників призовної та постійно діючої комісії при військкоматі, а й обстеження і призовників, і вступників до військових закладів.

09 червня 2020р.

Теги: призов, юнаки, слудба

НОВИНИ: Соціо

13:22
На Тячівщині через займання гаража ледь не згорів будинок Фото новина
11:51
На війні з рф поліг 46-річний Василь Вачиля із села Тур’я Бистра на Ужгородщині Фото новина
10:39
На Закарпатті дитина народилася під час виклику “швидкої” Фото новина
09:03
На Закарпаття суне різке похолодання
17:42
/ 1
Прикордонник із Мукачівського загону врятував сову на кордоні з Румунією Фото новинаВідео новина
15:49
Медики Закарпаття двічі за день повернули до життя пацієнтів із зупинкою серця
13:57
У Мукачеві відбувся яскравий фестиваль сучасної хореографії «Mukachevo dance. Orange Pelican» Фото новина
12:03
/ 1
В Ужгороді попрощаються із захисником Владиславом Діусом Фото новина
10:56
У Закарпатському музеї відзначать День працівників культури тематичною екскурсією
09:08
/ 5
В Ужгороді водій катався "під кайфом" й отримав штраф у понад 58 тис. грн Фото новина
17:46
/ 4
Закарпаття заробило понад 25 млн грн на туризмі Фото новина
16:06
/ 1
У Чинадійові увіковічнили пам’ять учасника Карпатської Січі Михайла Петричка Фото новина
14:27
/ 3
На Закарпатті викрили переправників, які брали до $15 тисяч з кожного Фото новина
12:05
/ 6
Директору Закарпатського муздрамтеатру присвоєно звання «Заслужений артист України» Фото новина
10:43
/ 2
В Ужгороді відзначили 48 митців і працівників культури міської премією Фото новина
08:56
Через ракетну атаку потяг Ужгород – Харків стоїть понад 3 години
17:53
На Тячівщині судитимуть чоловіка за вбивство власного сина Фото новина
16:34
/ 1
ЗМІ розповіли про нового управителя "Ведмежої діброви" Медведчука на Закарпатті
16:27
На Тячівщині чоловік підпалив авто сусіда Фото новина
16:04
/ 1
Більшість закарпатців вважають найбільшою проблемою регіону корупцію, а вихід – у посиленні кримінальної відповідальності та оновленні влади
15:19
Закарпатці під час опитування висловилися щодо переселенців, політики орбана, самоідентифікації, належності регіону та вітряків
14:57
Завтра у Мукачеві прощатимуться з полеглим Героєм Юрієм Дешком Фото новина
13:48
/ 1
На Закарпатті судитимуть двох жінок за підтримку «русского міра» Фото новина
12:55
Виноградівські рятувальники ліквідували вогонь у господарській споруді Фото новина
11:03
На Мукачівщині сталася пожежа у готельно-ресторанному комплексі Фото новина
» Всі новини