Ужгородці відстояли "Кірпічку": на сесії міськради затверджено детальний план території парку площею понад 9 га

Таким чином, містяни матимуть громадський простір замість багатоповерхівок, які з великою ймовірністю могли вирости на місці зеленої зони й поблизу озера.

Ужгородці відстояли "Кірпічку": на сесії міськради затверджено детальний план території парку площею понад 9 га

Як повідомляло Закарпаття онлайн, на останній сесії Ужгородської міської ради депутати затвердили детальні плани кількох територій. Серед інших, затвердили також детальний план території, яку ужгородці називають «Парк Кірпічка». Територію парку затверджено площею понад 9 г.

Справа із відстоюванням громадського простору"Кірпчіки", в тому числі, й у судах, тягнеться ще з 2015 року. Як згадує заступник міського голови Ужгорода Іштван Цап, ще тоді, 5 років, було проведено ретельний аналіз судових справ, де стороною виступала міськрада. І там, де мова йшла про захист зелених зон, були підготовлені та направлені до суду заяви про визнання позовів в інтересах громади. Одним із перших – по справі Кірпічки.

"І от тепер, після майже 5-ти річного виснажливого процесу на шляху захисту унікальної зеленої зони (дійшовши до Верховного Суду), нарешті юридично закріплено статус парку на території 9,5 га. За ці роки нашу команду просили, вмовляли, попереджали… Пропонували навіть кожному з нас вибрати квартиру в майбутніх новобудовах – ми тільки посміхнулися у відповідь на таку спокусливу пропозицію", - розповідає І. Цап.

Справа була тимбільше важливою, що вимагала чіткого контролю влади до останнього. Адже, за словами І. Цапа, "зараз команда Б.Андріїва вже цинічно відкликає деякі заяви по захисту зелених зон, які були направлені нами в суди ще в 2016 році – прийшлось навіть завітати вчора на сесію міськради".

Тим не менш, нині, після 5 років тривалого й виснажливого процесу, результат - якнайкращий: парк збережено для містян.

05 червня 2020р.

Теги: Кірпічка, озеро, парк

НОВИНИ: Соціо

18:08
/ 1
У Виноградові попрощаються із військовим Юрієм Левком, який помер внаслідок хвороби Фото новина
16:01
На Мукачівщині електровелосипедист врізався у двох дітей на велосипедах
15:23
На Мукачівщині рятувальники евакуювали травмованого мотоцикліста з лісу Фото новина
10:58
На трасі Київ – Чоп викрили порушення в міжнародному автобусі Фото новина
09:41
На Закарпатті розслідують ймовірну фіктивну мобілізацію чоловіка з інвалідністю Фото новина
09:00
На Закарпатті за пів року померло вдвічі більше людей, ніж народилося Фото новина
00:06
Підтверджено загибель у січні 2025-го на Курщині Богдана Зеленька з Ізи Хустської громади Фото новина
21:44
/ 14
Комісія погодила скандальне будівництво на набережній в Ужгороді Фото новина
14:10
/ 2
В Ужгороді з 1 серпня зросте тариф на вивезення побутових відходів
17:15
/ 3
На війні з рф поліг захисник із Ракова на Ужгородщині Сергій Грабар Фото новина
10:11
/ 3
В Ужгороді через аварійні роботи тимчасово призупинять водопостачання в частині міста
09:05
/ 3
Закарпатець Роман Козак повернувся додому із золотом Міжнародної хімічної олімпіади Фото новина
03:05
У середу відбудеться засідання погоджувальної комісії по Ботанічній набережній в Ужгороді
22:42
/ 5
Шуфрича-молодшого мобілізували, але він пішов у відпустку і більше не повернувся
18:57
Підтверджено загибель у жовтні 2025-го Бориса Іванова з Керецьок Хустськоого району Фото новинаВідео новина
18:00
На Закарпатті рятувальники допомогли травмованій у горах жінці Фото новина
16:21
/ 1
На Закарпатті за чотири дні сталося понад десять пожеж в екосистемах
15:25
У Мукачівській громаді безкоштовно вакцинуватимуть домашніх тварин проти сказу
14:33
На Берегівщині виявили родину, де 13 дітей роками жили у жахливих умовах Фото новина
13:26
/ 2
На «Тисі» митники вилучили брендові речі на понад пів мільйона гривень Фото новина
18:23
В Ужгороді попрощаються із полеглим захисником Артемом Ромчаком Фото новина
15:04
У Новому Давидкові на Мукачівщині попрощаються із Героєм Олександром Варгою, який майже два роки був безвісти зниклим Фото новина
10:56
/ 2
Учень із Міжгірщини здобув золоту медаль на Міжнародній хімічній олімпіаді Фото новина
17:53
У Мукачеві попрощалися з полеглим на війні з росією прикордонником Дмитром Погребаком Фото новина
23:14
/ 15
Звільненого з тюрми очільника ГО "Доста" Павла Павлова мобілізували до ЗСУ
» Всі новини