Закарпатців обкрадали: АМКУ оцінив дії ДТЕК Ахметова на енергоострові монопольним зловживанням

Антимонопольний комітет кваліфікував дії "ДТЕК Західенерго" та "Д. Трейдінг" Рината Ахметова в зоні "Бурштинського енергоострову" як зловживання монопольним становищем. Компанії мають місяць на формування своєї позиції захисту.

Закарпатців обкрадали: АМКУ оцінив дії ДТЕК Ахметова на енергоострові монопольним зловживанням

Про це повідомляє пресслужба комітету.

В разі прийняття комітетом рішення, яке підтвердить порушення законодавства на порушників буде накладено штраф у розмірі до 10% доходу (виручки) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за останній звітний рік. 

Розслідування АМКУ розпочалося у жовтні минулого року. Його основні результати такі:

  • Група "ДТЕК" у складі "ДТЕК Західенерго" та "Д. Трейдінг" у липні – жовтні 2019 року займала монопольне (домінуюче) становище на регіональному ринку комерційного продажу електричної енергії та балансування в години як мінімального, так і максимального навантаження в торговій зоні острова "Бурштинської ТЕС".

  • З кінця липня 2019 року "ДТЕК Західенерго" зменшував обсяги пропонованої електроенергії в години мінімального навантаження, що призводило до зростання обсягів продажу на балансуючому ринку за більш високими для споживачів цінами.

  • У липні-жовтні 2019 року "ДТЕК Західенерго" встановлював на ринку "на добу наперед" в години максимального навантаження завищені та економічно необґрунтовані ціни на продаж електричної енергії.

Такі дії відповідача у справі були б неможливими за умов існування значної конкуренції на ринку, отже, кваліфікуються Антимонопольним комітетом як зловживання монопольним (домінуючим) становищем.

У АМКУ зазначають, що конкуренцію "ДТЕК Західенерго" могла б скласти електроенергія з сусідніх європейських країн, перш за все Словаччини, де в досліджуваний період вона була значно дешевшою. 

Однак "Д. Трейдінг", яке входить до тієї ж групи "ДТЕК", викуповувало більшу частину пропускної спроможності напрямку Словаччина-Україна, що обмежувало імпорт. Тобто, "ДТЕК Західенерго" міг диктувати свої умови всьому ринку.

Наразі "ДТЕК Західенерго" і "Д. Трейдінг" мають місяць на формування своєї позиції захисту. Потім комітет призначить засідання, на якому справу буде розглянуто за участі відповідачів.

"Бурштинський енергоострів" – це особлива зона на Заході України в межах Івано-Франківської, Львівської та Закарпатської областей. Історично склалося, що ця територія об’єднана з європейськими енергосистемами, але від’єднана від "материкової" України.

ДО ТЕМИ:

 

ДТЕК Ахметова підвищила вартість електроенергії для Закарпаття суттєво вище від загальноукраїнської і європейської

Вартість електроенергії для української промисловості удвічі вища, ніж у Європі

Енергоспівтовариство спільно з АМКУ розслідуватиме монопольні зловживання ДТЕК на "острові" Ахметова, звідки отримує електроенергію Закарпаття

Закарпатці "монопольно" сплачують за електроенергію на 22% дорожче, ніж більшість українців

Ахметов продає Україні електроенергію на 50% дорожче, ніж Угорщині

03 червня 2020р.

Теги: ДТЕК, Ахметов, АМКУ, енергоострів

Коментарі

злий 03.06.2020 / 23:33:01
Тварі! Коли ви вже нажретеся? Або коли вже подавитеся?

Споживач 03.06.2020 / 18:11:40
І що нам, споживачам з цього рішення? Більше не буде Ахметов обкрадати чи поверне гроші? А йому ті 10% заплатити - що два пальці об....и

НОВИНИ: Соціо

11:28
/ 1
У середу в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Олегом Гойбергом Фото новина
20:09
/ 2
В Ужгороді у вівторок призупинять водопостачання у центральній частині міста
11:25
/ 1
У вівторок в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Василем Чурговичем Фото новина
13:37
/ 1
В Ужгороді попрощаються з полеглим на війні з росією Віктором Мургою Фото новина
15:39
/ 1
У Мукачеві в неділю стартують заходи до Днів міста (ПРОГРАМА)
18:43
Тячівський суд наклав арешт на землю під будівництво МГЕС в Калинах (ДОКУМЕНТ)
11:17
/ 1
Головою Закарпатського окружного адміністративного суду переобрали Ярославу Калинич Фото новина
00:05
/ 1
У Великому Березному проведуть в останню дорогу нацгвардійця Олега Соценка Фото новина
22:59
/ 2
"Вужі на сковороді" пралісів "Шипота"
14:15
/ 1
Підтверджено загибель Артура Ковача з Калин на Тячівщині, який вважався зниклим безвісти понад півтора року Фото новина
13:33
/ 1
У Рахові поховають сироту-переселенця з Запоріжжя Дмитра Баришполя, який загинув пів року тому на Донеччині Фото новина
21:02
Два КПП на кордоні зі Словаччиною та угорщиною тимчасово не працюватимуть
11:15
/ 1
У Мукачеві в п'ятницю попрощаються з Богданом Магійовичем, який загинув ще 2 роки тому Фото новина
13:18
/ 3
Зупиняючи московську орду на Харківщині, поліг Андрій Алексик з Онока Виноградівської громади Фото новина
11:14
/ 1
У лікарні в Сумах від отриманих на російській Бєлгородщині ран помер Юрій Порошенко з Осою Іршавської громади
14:20
За I квартал 2025 року НСЗУ сплатила 1,1 млрд грн медзакладам Закарпаття за Програмою медичних гарантій
13:15
/ 2
На Донеччині поліг Артем Песик з Берегова Фото новина
19:27
/ 2
Питання про створення парку "Чорні озера", підтримане ужгородцями в петиції, виносять на сесію міськради (ДОКУМЕНТИ)
21:12
/ 2
У лікарні в Ужгороді після важкої хвороби помер військовий із Ясіні на Рахівщині Олексій Боклажук Фото новина
20:22
/ 1
У Голубиному на Мукачівщині попрощаються з полеглим захисником Михайлом Пауком Фото новина
04:44
ВІДЕОФАКТ. На Закарпатті розцвіла Долина нарцисів
21:52
/ 3
Двоє знайомих "нагріли" ужгородку на продажі 10-ти її квартир на понад 14 млн грн Фото новина
19:16
/ 2
У неділю в Мукачеві попрощаються з полеглим Героєм Володимиром Дубровським Фото новина
16:49
/ 11
Ужгородцеві Роберту Бровді "Мадяру" присвоєно звання Героя України
16:15
/ 3
Ужгородцеві Анатолію Тегзі "Варвару" посмертно присвоєно звання Героя України
» Всі новини