У серпні-вересні відбудеться запуск робота для дослідження руїн Солотвинської соляної шахти

У понеділок, 1 червня, відбулася розширена нарада з питань реалізації проєкту: «Екологічна оцінка можливостей відновлення природних ресурсів у Солотвино з метою запобігання подальшому забрудненню басейну Верхньої Тиси через підготовку комплексної системи моніторингу) – РЕВІТАЛ I» у рамках Програми транскордонного співробітництва Європейського інструменту сусідства «Угорщина–Словаччина–Румунія–Україна 2014-2020» HUSKROUA (ENI). Номер проекту: HUSKROUA/1702/6.1/0072.

У серпні-вересні відбудеться запуск робота для дослідження руїн Солотвинської соляної шахти

Участь у нараді узяли голова Закарпатської облради Михайло Рівіс, перший заступник голови облради Йосип Борто, заступник голови ОДА Ігор Шинкарюк, заступник директора ЄОТС ТИСА Юдіта Євчак, начальник управління з питань розвитку місцевого самоврядування, міжнародних та регіональних зв’язків облради Василь Маковський, а також  керівництво  Закарпатської митниці, Тячівської РДА,  Державного підприємства "Виробнича дирекція з ліквідації Солотвинського солерудника", Солотвинської селищної ради, окремих  управлінь ОДА, Чопського та Мукачівського прикордонних загонів,  управління ДСНС в Закарпатській області та ін.

Як зазначив М.Рівіс, у ході підготовки цього унікального проєкту РЕВІТАЛ I проведено колосальну роботу фахівців, експертів, науковців як України, так  і Угорщини. «Перші кроки зроблені і сьогодні ми можемо констатувати, що результат втішає:  орієнтовно у серпні-вересні відбудеться запуск робота для дослідження руїн соляної шахти. Ця праця проводитиметься в кілька етапів із участю спеціалістів, асистентів, представників країн-членів ЄС позмінно. Оскільки роботи виконуватимуться безперервно протягом 12 місяців, очікується постійна ротація дослідників», – мовив М.Рівіс і закликав митну та прикордонну служби сприяти у їх перетині кордону, адже в область  завозитиметься відповідна техніка, а потім вивозитиметься звідси. Також висловив сподівання на підтримку  рятувальників, екологів області, департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації та місцевої влади.

Юдіта Євчак детально інформувала про проєкт, який  було подано на виконання рекомендацій Доповіді Консультативної місії ЄС з оцінки ризиків ситуації на території шахт ДП «Солотвинський солерудник», підготовлених за результатами візиту місії в Закарпатську область у вересні 2016 р., за підтримки Міністерства зовнішньої економіки і закордонних справ Угорщини та Міністерства закордонних справ України.

Грантова угода була підписана 29 серпня 2019 року. Проєкт стартував 1 вересня 2019 року,  а вже  22 жовтня – зареєстрований  у Міністерстві розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України за номером 4196.   29 листопада 2019 року в Ужгороді відбулася Стартова конференція, в якій узяли участь угорські партнери, партнери по проєкту з Румунії та Словаччини, а також Національної  академії наук України.

«На звернення Закарпатської обласної ради та Солотвинської селищної ради Тячівського району 25 травня 2020 року ми отримали дозвіл Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства щодо забезпечення доступу українських та іноземних експертів і фахівців на територію ДП «Солотвинський солерудник» для  проведення польових робіт, передбачених у рамках реалізації цього проєкту. Чекаємо на підтвердження від ДП «Солерудліквідація», – мовила Ю. Євчак.

М.Рівіс додав, що такі дослідження  допоможуть створити середньо- та довгострокову базу для відновлення зони шахт, сприятимуть захисту басейну Верхньої Тиси та мінімізації  екологічних ризиків у майбутньому, інформує пресслужба облради.

02 червня 2020р.

Теги: Солотвино, шахта, РЕВІТАЛ, робот

НОВИНИ: Соціо

16:13
На війні з росією поліг військовий із Приборжавського на Хустщині Олександр Петах Фото новина
14:15
Андрія Савчука звільнили з посади очільника Закарпатського ОТЦК
13:04
На війні з росією поліг Герой із села Нанково на Хустщині Василь Марчишинець Фото новина
11:00
У селі Собатин з родини вилучили чотирьох дітей через неналежні умови Фото новина
10:02
Стало відомо про смерть захисника із Косівської Поляни на Рахівщині Івана Бердара Фото новина
17:54
/ 1
На війні з росією поліг 25-річний воїн із Ясіні Андрій Сергійчук Фото новина
17:13
Закарпатські патрульні повернули додому пенсіонера, який загубився й був дезорієнтованим Фото новина
16:34
/ 4
Інспекторів Закарпатської митниці відсторонили після відео з можливим хабарем
18:39
Підтверджено загибель понад рік тому 25-річного Василя Поповича зі Стеблівки Хустської громади Фото новина
17:34
Нетверезий водій з’їхав у кювет у Мукачеві Фото новина
13:02
/ 1
На гірськолижному курорті на Ужгородщині травмувався сноубордист Фото новина
09:56
Підтверджено загибель Михайла Поповича з Дубового на Тячівщині, який вважався зниклим безвісти з червня 2023 року Фото новина
09:01
Графік відключення електроенергії на Закарпатті 12 січня
18:13
/ 2
У Карпатах зафіксували рись поблизу державного кордону Фото новина
16:14
/ 1
У Дротинцях на Берегівщині попрощалися з полеглим військовим Іваном Келеменом Фото новина
14:41
/ 7
У Мукачеві оголосили результати конкурсу «Червене вино 2026» Фото новина
12:45
/ 4
У Бороняві на Хустщині попрощалися з 26-річним Героєм Сергієм Клованичем Фото новина
09:00
/ 1
Коли вимикатимуть світло на Закарпатті 11 січня
16:20
До Мукачева прибули евакуйовані родини із Запорізької області Фото новина
13:17
/ 3
Три з кожних чотирьох гривень у закупівлях витрачали з порушеннями – підсумки контролю тендерів на Закарпатті впродовж 2025 року
12:36
На лекції в ужгородському скансені розкажуть про бабу-повитуху та її сакральну роль в традиційній культурі Закарпаття
12:13
/ 1
У Мукачеві в неділю нагородять переможців конкурсу "Червене вино"
10:21
Поїзди на Закарпаття курсують із суттєвими затримками
09:14
/ 7
В Ужгороді відбудуться громадські слухання щодо перейменування кількох вулиць і частини Ротарі-парку
09:13
Графік відключень електроенергії на Закарпатті 10 січня
» Всі новини