Під тиском ЗМІ закарпатські чиновники скасували тендер і купують респіратори в 4 рази дешевше

Після звернення юристів проєкту “Тисни” (Bihus.Info), комунальники розірвали договір на постачання наддорогих респіраторів класів захисту FFP2 та FFP3 на суму 4,2 млн грн. За даними журналістів “Наших грошей”, ціна, за якою планували закупити респіратори, була найвищою серед всіх закупівель області.

Під тиском ЗМІ закарпатські чиновники скасували тендер і купують респіратори в 4 рази дешевше

Закарпатський обласний центр цивільного захисту уклав новий договір на закупівлю 9 тисяч респіраторів FFP3 загальною вартістю 630 тис грн. Після звернення журналістів “Тисни” (Bihus.Info) чиновники скасували попередній тендер і знайшли респіратори за 70 замість 300 гривень за штуку.

Про це повідомляють юристи “Тисни” з посиланням на портал публічних закупівель Prozorro.

За новим договором придбають 9 тисяч респіраторів із класом захисту FFP3, а їх ціна становитиме 70 грн за штуку.

Нагадаємо, раніше центр цивільного захисту вже намагався придбати засоби індивідуального захисту на 4,2 млн грн. Тоді журналісти сайту “Наші гроші. Львів” з’ясували, що центр уклав договір з ТОВ «Мед лайн груп» і збирався придбати 19 тисяч респіраторів за завищеними цінами. Із них 10 тисяч респіраторів із класом захисту FFP2 по 150 грн/шт. А ще 9 тис. одиниць – із класом захисту FFP3. Однак їх ціна становила б 300 грн за штуку, тоді як на ринку ці самі респіратори коштували значно дешевше.

Одразу після публікації про ймовірний розпил на сайті «Наші гроші. Львів», а юристи проєкту «Тисни» (Bihus.Info) оперативно звернулись до замовника.

Центр цивільного захисту надіслав юристам відповідь, у якій зазначив, що у зв’язку з епідемією існує дефіцит захисних засобів і цим становищем зловживають деякі постачальники, спекулюють на їх вартості. Також у листі сказали, що переглянуть умови та вартість засобів захисту, які планують придбати, а тому скасовують договір із ТОВ «Мед Лайн Груп».

Таким чином, за новим договором, респіратори обійдуться бюджету за 70 замість 300 гривень за штуку. Їх повинні доставити не пізніше кінця серпня 2020 року. Договір підписаний з підприємицею Наталією Киян, що прописана в Ужгороді, а зареєстрована з 2018 року. Це перший контракт, підписаний підприємицею з держустановою.

За попереднім тендером на респіратори класу FFP3 планували витратити 2,7 млн грн, що на 2,1 млн грн більше, ніж у новій закупівлі. І цієї економії вдалося досягти завдяки активній спільній роботі журналістів і юристів.

 

31 травня 2020р.

Теги: респіратори, тендер

Коментарі

Вуву 31.05.2020 / 21:12:19
Чесно я так і не зрозум хто мені зробив цей допис і для чого ?
3747

До Вуву 2 31.05.2020 / 11:20:56
То що чоловік Власти наркоша а знають всі, барига в нього «Пухлий», Власта чоловіку в часній клініці зробила леві документи, що буцімто шиза в нього ізза війни щоб получити виплату і квартиру, але всі хто служив в 15-му баті на початок війни знають, що він без первентіна жити не може і на кожному розвороті буксує

До Вуву 2 31.05.2020 / 11:15:32
То ти пишеш за тоту рижиньку, шо постоянно гроші зберать на шось? Та она тоже закупляла маски по 300 гривнів, які стоять 70? Она зберать гроші жеби брати само дороже, а разницю бере откатом, навірно. Управління стратегічних досліджень має дати оцінку її діянням, бо піару много, а толку мало, шахрайство на яву! І чоловік тої власти рейпаші нарік, групу говорять по шизі дістав. Мутняки они короче

Volodymyr Krasnoholovets 31.05.2020 / 09:36:55
Спостерігаючи за цими тендерами, я бачу лише глибоешеловане хабарництво.
Чи не краще цей маразм під назвою "тендер" взагалі скасувати?
Коли я компанія виходить на тендер, то має спочатку ввійти в певний банк і
сплатити 40 тисяч гривень. Потім навиробляти гору паперів - так званих
документів. Я з таким вже декілька разів стикався. От наприклад, молочний завод.
Їм треба чистити стічну воду. Приходжу, кажу: "Дайте нам літрів 20 вашої стічної води,
ми з нею в лабораторіях попрацюємо, знайдемо варіанти технологій і далі з вами обговоримо, що і як краще встановлювати". Директор до мене: "За 4 місяці буде тендер,
виставляйте ваші пропозиції, вигравайте і приходьте тоді чистити воду". Ну не ідіотизм???
І так само з переробки сміття - вигравайте тендер з своєю технологію і вашим баченням,
а вже потім вже приходьте те сміття перебирати. Та у нас і підхід інший, сміттєзвалища не потрібні, а за тенедерними умовами - сміттєвий полігон має бути. Ще можу навести декілька історій про тендери за кордоном де повигравали китайці, бо запропонували найменші ціни. А потім уряди не знали, що з тими китайцями робити...

До Вуву 31.05.2020 / 07:08:08
Все таки непогано встигли волонтири наволонтирити на глобальній біді, скільки ж було крику коли Власті Рейпаші/Негрі тактовно натякали, що таких цін нема як 300 гр .

Земляк 31.05.2020 / 06:19:12
От поремонтованi чоловiчi протизаплiднi засоби! Вони все так роблять!

Вуву 31.05.2020 / 03:07:39
Головне не бути байдужим.
Злодіям тюрми !

НОВИНИ: Соціо

16:00
У Львові завтра попрощаються зі Степаном Гігою
14:13
У Данилівці на Берегівщині підтвердили загибель на війні прикордонника Мирослава Матьовки Фото новина
20:44
/ 3
Пішов із життя легендарний закарпатський співак Степан Гіга
18:02
/ 1
В Ужгороді попрощалися з головним сержантом Володимиром Бирою Фото новина
17:48
/ 1
Митниця на Закарпатті виявила порушення на майже 250 млн грн за 11 місяців Фото новина
16:56
Прикордонники Чопського загону долучилися до всеукраїнської акції "16 днів проти насильства" Фото новина
14:04
/ 1
На Запорізькому напрямку поліг військовий із Берегова Сандука Болог Фото новина
10:42
Жителеві Рокосова на Хустщині в Інституті серця пересадили донорське серце Відео новина
10:10
/ 1
На Закарпатті заборонили святкову ілюмінацію та підсвітку рекламних вивісок
09:02
Оприлюднено графік погодинних вимкнень електроенергії на Закарпатті 12 грудня
18:20
/ 1
У Мукачеві зустріли родину, що прибула з Дніпропетровщини Фото новина
17:20
/ 1
В Ужгороді попрощалися із 27-річним прикордонником Дмитром Павличем Фото новина
15:06
/ 1
Довгожителька із Закарпаття Ніна Пудченко відзначила 100-річний ювілей Фото новина
13:39
Ужгород спрямує 100 мільйонів на підтримку військових у 2026–2027 роках
13:15
В Ужгород та Мукачево привезуть Вифлеємський Вогонь Миру 14 грудня
11:23
/ 2
У Воловці в річці потонув 75-річний чоловік
10:16
В Ужгороді попрощаються із загиблим захисником Володимиром Бирою Фото новина
16:37
/ 1
На війні з РФ поліг захисник із Виноградова Сергій Калмиков
15:37
На Закарпатті за тиждень зафіксували 646 випадків перевищення швидкості
13:23
У Мукачеві розподілили понад 3,5 млн грн на допомогу військовим, родинам та хворим
12:17
В Ужгороді завтра попрощаються із захисником Дмитром Павличем Фото новина
16:51
/ 2
ВККС внесла до ВРП рекомендації про призначення 10 переможців конкурсу на посади в Закарпатському апеляційному суді
14:58
/ 1
У Мукачеві засудили підлітків, які жорстоко напали й зґвалтували жінку Фото новина
12:20
/ 2
Туристи принесли Закарпаттю понад 30 млн грн за рік Фото новина
11:24
У Рахові підтвердили загибель 26‑річного захисника Мирослава Гощука Фото новина
» Всі новини