Так, прокуратурою виявлено, що голова одного із сіл Берегівщини, у 2013-2014 роках за наявності реального конфлікту інтересів взяв участь у прийнятті сільською радою рішень про відведення в оренду земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства площею 1,0 га своєму сину. Вартість землі складає 1 млн 075 тис грн.
Зокрема, посадовець прийняв та скерував заяву сина на розгляд сесії сільради, головував на цих пленарних засіданнях, брав участь в їх обговоренні та прийнятті, а також підписав і скріпив печаткою такі рішення. Також останній підписав із своїм сином договір оренди земельної ділянки, чим надав документу законної юридичної сили.
Крім того, надання в оренду земельної ділянки відбулося з порушенням встановленої законом прямої заборони відведення земель водного фонду та порядку зміни цільового призначення земель, оскільки вказана ділянка знаходиться в прибережній захисній смузі водного об’єкта.
Попри те, що очільник сільської ради не міг бути притягнутий до відповідальності за корупційне адмінправопорушення через сплив строків давності (закон визначає 3-місячний термін з часу виявлення, але не пізніше 2 років з часу вчинення), прокуратура звернулась з позовом до суду про скасування спірних рішень, яким землі були передані в оренду сину чиновника.
Врахувавши доводи сторін, Берегівським районним судом визнано законною позицію прокуратури у земельному спорі щодо обов’язковості усунення наслідків корупційного правопорушення, заподіяних посадовцем в умовах реального конфлікту інтересів та задоволено позовну заяву у повному обсязі, повідомляє пресслужба прокуратури Закарпатської області.
... 29.05.2020 / 06:09:25
Якби така принципова позиція була в прокурорів щодо високопосадовців, нардепів чи олігархів, а то лиш показники роблять на працівниках сільських рад, місцевих депутатах. Ось так і живемо.