Свалявський професійний будівельний ліцей торік збільшив свої доходи на 800 тис грн

Для цього керівник закладу повністю змінив систему управління: збільшив кількість роботодавців-партнерів з 5 до 10, закупив обладнання, яке дозволило надавати платні послуги, — монтувати електромережі, виконувати електрогазозварювальні та ремонтні робити, виготовляти ковані вироби.

Свалявський професійний будівельний ліцей торік збільшив свої доходи на 800 тис грн

Завдяки зростанню доходів у закладі побудували 3 нові кабінети-лабораторії.

Зараз у ліцеї навчається 378 учнів, із яких 30 вчаться за дуальною формою: до 70% навчального часу вони проходять практичну підготовку на підприємстві, решту 30% — відвідують теоретичні заняття у профтеху.  Торік ліцей почав співпрацювати з найбільшим промисловим підприємством регіону — “Мукачівським машинобудівним заводом” — за напрямом дуальної освіти. Переважно туди відправляють на навчання учнів-електрогазозварників.

“Підприємство потребувало кваліфікованих робітників, яких не потрібно було б перенавчати після прийому на роботу. Тож згодилося співпрацювати з нами за дуальною формою. Для учнів тоді створили дуже гарні умови: виділили під теоретичні заняття окреме приміщення на заводі, за кожним учнем закріпили ментора, а також запропонували відшкодовувати витрати на доїзд. Зараз ліцей орендує автобус, щоб підвозити учнів зі Сваляви до Мукачева”, — пояснив директор Свалявського професійного будівельного ліцею Олександр Власик.

Під час навчання на заводі, окрім стипендії, учні отримують кошти за виконану роботу — в середньому це 1200 гривень на місяць. Якщо учень вправно виконуватиме завдання і опанує необхідні навички, після випуску він може отримати робоче місце з зарплатою від 14 тис гривень на місяць.

Серед інших бізнес-партнерів Свалявського ліцею: німецьке виробництво електричного устатковання “Форшнер”, санаторій компанії “Сузір'я”, виробник мінеральної води “Маргіт”, будівельні підприємства — “Свалява-міськбуд” і “Крок-вуд”.

“Ці підприємства охоче беруть на виробничу практику наших учнів-малярів, штукатурів, електромонтажників, адміністраторів. Розмір оплати такої практики залежить від строку, але у середньому учні отримують 500-600 гривень на місяць”, — зазначив Олександр Власик.

Працюючи над кращими умовами для практики учнів, заклад у 2019 році облаштував за власні кошти 3 нові кабінети-лабораторії — фізики, спецдисциплін для електрогазозварників та електромонтажників. Там зробили капітальний ремонт, закупили обладнання та теоретичні стенди.

Пройти навчання у Свалявському ліцеї можуть і дорослі. Заклад має ліцензію на перепідготовку або підвищення кваліфікації за професією електрогазозварника. 

У 2020 році Свалявський професійний будівельний ліцей має:

- договір співпраці з Мукачівським машинобудівним заводом для навчання учнів-електрогазозварників за дуальною формою;

- 5 масштабних роботодавців, готових брати учнів на оплачувану практику;

- 3 нові кабінети-лабораторії для занять із фізики, спецдисциплін для електрогазозварників та електромонтажників;

- навчально-практичний центр із електротехнічних технологій, у який інвестували 810 тис гривень. Із них 630 тис гривень — кошти держбюджету, 180 тис гривень — закладу;

- ліцензію для навчання дорослих слухачів за професією електрогазозварника. 

Зараз заклад готується до вступної кампанії. Сайт Свалявського професійного будівельного ліцею: http://liceumsv.at.ua/

Довідка

У 2019 році стартувала масштабна реформа професійно-технічної освіти. Результатом цих змін мають стати комфортні умови для навчання учнів, стимули для ефективної роботи педагогів та інструменти, які дозволять бізнесу впливати на політику підготовки кадрів у регіоні.

В межах реформи МОН співпрацює з програмою ЄС “EU4Skills: Кращі навички для сучасної України”. Її завданням є підвищення ефективності змін у профосвіті та модернізація інфраструктури. Програма “EU4Skills”, що фінансується ЄС та державами-членами — Німеччиною, Фінляндією та Польщею, працює на національному рівні та у 7 пілотних областях: Вінницькій, Полтавській, Запорізькій, Рівненській, Львівській, Миколаївській та Чернівецькій.

28 травня 2020р.

Теги: ліцей, доходи

НОВИНИ: Соціо

18:34
Поліція Берегова розшукала дівчину, яка зникла після прогулянки Фото новина
17:51
З російського полону повернулися четверо закарпатських військових Фото новина
13:40
/ 1
У Тересві на Тячівщині підтверджено загибель захисника Василя Рудака, який понад рік вважався зниклим безвісти Фото новина
12:23
У Хусті медики прийняли пологи в автомобілі швидкої допомоги Фото новина
08:58
/ 1
У Чопі попрощалися з військовим Сергієм Пиреу, який понад рік вважався зниклим безвісти Фото новина
18:50
Нетверезий мотоцикліст спричинив ДТП в Ужгороді Фото новина
17:25
/ 2
В Ужгороді вшанували ліквідаторів до 40-х роковин Чорнобильської катастрофи Фото новина
14:53
В Ужгороді посадовицю лікарні підозрюють у розтраті понад 468 тис. грн Фото новина
12:23
На кордоні з Угорщиною 50-річний киянин намагався виїхати за чужим паспортом Фото новина
11:15
/ 1
Помер військовий із села Невицьке на Ужгородщині Анатолій Макарович Фото новина
09:09
У Карпатах зафіксували масове цвітіння шафранів Фото новина
17:59
Командиру роти 128-ї закарпатської бригади присвоєно звання Героя України Фото новина
17:31
В Ужгороді затримали чоловіка за пошкодження фітнес-клубу Фото новина
15:15
В Ужгороді відбудеться «Містечко здоров’я»: безкоштовні щеплення та обстеження для всіх охочих
13:20
В Ужгороді попрощаються із полеглим захисником Владиславом Шитіхіним Фото новина
12:16
На Закарпатті судитимуть 49-річного громадянина Туреччини, який зґвалтував 16-річну дівчину Фото новина
11:01
На Закарпатті водій намагався провезти через кордон понад 230 кг одягу без декларації Фото новина
16:53
/ 1
Мукачівець став єдиним українцем на офіцерських курсах у США Фото новина
16:46
/ 1
У Міжгір’ї 17-річний водій спричинив ДТП з шістьма потерпілими Фото новина
15:01
В Ужгороді під час «Сакура фесту» зібрали понад 1,2 млн грн для ЗСУ Фото новина
13:54
На Рахівщині нетверезий чоловік вчинив домашнє насильство та кинувся на поліцію з сокирою Фото новина
12:40
В Ужгороді попрощалися із 30-річним військовим Андрієм Трещаком Фото новина
18:47
В Ужгороді попрощаються із полеглим прикордонником Романом Самолюком Фото новина
15:58
/ 2
У Мукачеві попрощалися із полеглим на війні з рф захисником Юлієм Калі Фото новина
11:40
На кордоні з Угорщиною вилучили понад 52 тисячі незадекларованих євро Фото новина
» Всі новини