Навесні до армії призвуть 410 юнаків з Закарпаття та до 20 офіцерів запасу (ВІДЕО)

Епідемія коронавірусу вплинула і на військовий призов. Весняний відбудеться в Україні у травні-липні (замість квітня-червня) 2020-го. Кожному юнакові зроблять ПЛР-тест на COVID-19 та дотримуватимуться усіх продиепідемічних заходів.

Навесні до армії призвуть 410 юнаків з Закарпаття та до 20 офіцерів запасу (ВІДЕО)

Призову підлягають юнаки 18-27 років, які не мають проблем зі здоров’ям (серйозних патологій) та права на звільнення або відстрочку.

Опісля отримання повісток передбачений медичний огляд, згодом – навчання та перерозподіл у частини. Термін служби – 18 місяців, для юнаків із вищою освітою (магістр чи спеціаліст) – 12. Під час весняного призову в області військкомати мають залучити 410 закарпатців.

Юрій ВЕЛИЧКАНИЧ, заступник військового комісара Закарпаття:

- Призов здійснюватимемо до Збройних сил України, Національної гвардії України, Державної прикордонної служби України та Державної спеціальної служби транспорту. До ЗСУ та інших формувань, окрім Нацгвардії, здійснюється призив і молоде поповнення направляють до навчальних центрів. Для ЗСУ це навчальний центр «Десна», також це навчальний центр у Старичах (Львівська обл), навчальний центр «Васильков» (Київщина), та навчальний центр у Миколаєві. Для ДПСУ – навчальний центр у Львівській області. Для ДССТ – до Чернігова. Після 3 місяців навчання згідно потреб комплектації відправляють до військових частин за екстериторіальним принципом. При призиві на строкову службу від відправленні від  збірного пункту до військової частини передбачена матеріальна одноразова компенсація – 4054 грн. 

Призов також відбуватиметься і серед офіцерів запасу. В усій Україні, згідно із наказом Міністра оборони, йдеться про 500 фахівців за 16 військово-обліковими спеціальностями. Для Закарпаття – це до 20 офіцерів запасу. Їх призначать слухачами курсів перепідготовки та підвищення кваліфікації при профільних вищих військових навчальних закладах. Строк навчання – 3 місяці, а згодом – перерозподіл у військові частини країни.

Андрій ЛУЩАКЕВИЧ, начальник відділу офіцерів запасу і кадрів Закарпатського обласного військового комісаріату:

- Призову підлягають особи віком до 43 років, які пройшли повний курс військової підготовки за програмою підготовки офіцерів запасу, закінчили кафедри військової підготовки, мають вищу освіту не нижче бакалавра, яким присвоєне первинне військове звання «молодший лейтенант», придатні за станом здоров’я та не проходили військову службу.

Підготовку призову офіцерів планується робити із 2 липня. Офіцерів буде призначено на посади слухачів курсів перепідготовки та підвищення кваліфікації при вищих військових навчальних закладах і військових навчальних підрозділах закладів вищої освіти для проходження обов’язкової підготовки протягом трьох місяців. Ідеться про такі навчальні заклади: Національна академія сухопутних військ Львова (фах – механізовані підрозділи, артилерійські та психологи для потреб ЗСУ). Також Національна академія сухопутних військ Одеси (фахівці тилових підрозділів). Військовий інститут телекомунікацій та інформатизації м. Києва (фахівці зв’язку). Ще Військовий інститут танкових військ Національного технічного університету «Харківська політехніка» (фахівці радіаційного, хімічного, бактеріологічного захисту)

Опісля 6 місяців строкової, офіцери запасу можуть заключити річний контракт на службу. Грошове забезпечення у офіцерів — від 13 500 грн, відповідно до займаної посади. Передбачені й інші виплати.

Андрій ЛУЩАКЕВИЧ, начальник відділу офіцерів запасу і кадрів Закарпатського обласного військового комісаріату:

- Ідеться ще про грошову допомогу на оздоровлення – 13 500 грн, раз у рік матеріальна допомога для вирішення соціальних питань. Щомісячна компенсація, передбачена для віднайому житла (1900 – 5700 грн).  У разі підписання контракту офіцером запасу йому виплачується також допомога – 17 600 грн. Також після 3 місяців курсів та направлення до військової частини отримує також грошову допомогу – 13 тисяч грн. Є також щорічна оплачувана відпстку протягом 30 діб. За громадянами, які призиваються на військову строкову службу за призовом, зберігається робоче місце із середньомісячною заробітною платою.

Важливо! Призвані на строкову службу юнаки та офіцери запасу участі в операції Об’єднаних сил залучатися не будуть. Згідно із законодавством, за порушення правил військового обліку, неявку за викликом до військового комісаріату без поважних причин призовники можуть притягатися до адміністративної та кримінальної відповідальності.

 

27 травня 2020р.

Теги: призов, армія, офіцер

НОВИНИ: Соціо

12:37
У Мукачеві семеро дітей-сиріт отримають житло
11:11
У Мукачеві зустріли бійців 128 окремої гірсько-штурмової Закарпатської бригади
09:56
На Тячівщині ремонтуватимуть дорогу від райцентру до Солотвина
09:51
Підрозділи 128-ої бригади повертаються у Мукачево у відновлене військове містечко
09:32
Новий сквер будують у Мукачеві
09:20
У Мукачеві побудують пішохідний міст через Латорицю
03:26
/ 4
ФОТОФАКТ. Фестиваль Шипіт відбувся попри карантин
23:28
/ 7
Атестація закарпатських прокурорів: "сірий кардинал" пройшов, а волошинський "золотошукач" раптово "захворів"
18:06
/ 1
Борщівник Сосновського масово і швидко розростається на Закарпатті
16:31
Понад 10 тисяч учасників складали на Закарпатті ЗНО з історії України
14:14
Мер Ужгорода заявив, що понад сторічні тенісні корти вбережуть від забудови багатоповерхівками
12:53
/ 5
400 тис грн сплатить жінка, що на Іршавщині не допустила інспекторів на своє підприємство для перевірки
09:42
/ 1
Ужгородські ватерполісти провели перше тренування після карантину
09:06
/ 6
На Закарпатті депутата-браконьєра можуть призначити заступником директора Ясінянського лісгоспу
03:05
/ 12
Закарпатський прокурор уник переатестації, пішовши працювати в офіс Венедиктової
02:41
/ 9
Сьогодні атестаційна комісія ОГП перевірить на доброчесність скандального закарпатського прокурора Малинича
02:19
/ 2
Закарпатська ОДА розробляє план заходів поводження зі сміттям до 2030-го року – Цвігун
17:35
Керівником робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації на Закарпатті призначено Олега Коцюбу
17:28
Державна архітектурна інспекція дозволила будівництво для завершення мосту у Буштині на Тячівщині
15:11
/ 1
Секонд-хенди в Ужгороді перевірили на дотримання карантину
15:04
Ветерани й волонтери проведуть на Говерлі фестиваль військової пісні та згадають полеглих за Україну
13:50
В Ужгороді екоактивісти організували для дітей екскурсію про Уж
13:02
/ 1
У закарпатському ПП "Тиса" спинили чоловіка, котрий намагався вивезти за кордон двох дітей за підробленими документами
11:44
/ 1
У Мукачеві за добу – 10 нових випадків захворювання COVID-19
11:42
У Мукачеві розпочали серію онлайн-концертів
» Всі новини