ОЛЕКСІЙ КУЧЕРЕНКО, МІНІСТР З ПИТАНЬ ЖКГ: Нам довелося переконувати голів, деякі взагалі відмовилися, а на наступний день, зпочатку вони відмовлялися від кредитів, а на наступний день пишуть листа - дайте нам бюджетні кошти, ось логіка, яку ми сьогодні спостерігаємо"
Олексій Кучеренко ще після призначення на посаду заявив: на бюджетні кошти розраховувати не варто. Попри те, що останніми роками з державної скарбниці на комуналку витрачено чотири мільярди гривень, ситуація в ній лише погіршилася. МінЖКГ оприлюднило результати аудиту використання бюджетних коштів. Висновок - тотальні крадіжки.
ОЛЕКСАНДР МАЗУРЧАК, ПЕРШИЙ ЗАСТУПНИК МІНІСТРА ЖКГ: "Держава дала в 2004 році кошти на реконструкцію очисних споруд Закарпатської області. Був проведений тендер, виграла київська фірма, яка взяла в субпідряд одеську фірму, їй було проплачено наперед 21 млн грн, до цього часу фірма не знайдена, виновних немає"
Тим часом, близько сорока відсотків стоків Ужгорода й кількох невеликих міст Закарпаття течуть просто у воду. А от керівництво водоканалу Білої Церкви узяло кредит за закупівлю торфу, аби робити з нього міндобрива.
ОЛЕКСАНДР МАЗУРЧАК, ПЕРШИЙ ЗАСТУПНИК МІНІСТРА ЖКГ: "Відповідно ніякого торфу не поступає на підприємство, фірма приватна із Житомира, яка виступає в банки гарантом по віддачі цих коштів, і стає кредитором водоканалу на 23 млн грн"
Це найбільш типові приклади. МінЖКГ каже, що зараз відпрацьовує схему, аби такі випадки не повторювалися. Та навряд чи вдасться чиновникам це зробити. Крім того, міністерство ініціювало створення національної комісії у своєму складі, яка регулювала б комунальні тарифи. Однак для цього слід внести зміни у 15 законів.