Голова Баранинської ОТГ "самовільно" відмовив підприємцям у пільзі по єдиному податку на час карантину (ДОКУМЕНТ)

Голова Баранинської ОТГ Юрій Марусяк на власний розсуд і, у підсумку, не в інтересах громади зманіпулював порядком розгляду звернення місцевих підприємців щодо зменшення ставок єдиного податку для підприємців 1 та 2 груп, що обрали спрощену систему оподаткування.

Юрій Марусяк
Юрій Марусяк

Про це Закарпаття онлайн повідомили джерела у депутатському корпусі ОТГ.

У своєму зверненні представники місцевого малого бізнесу висловили стурбованість ситуацією, що склалася в підприємницькому середовищі у зв’язку з вимушеним карантином. Як зазначається у документі, "переважна більшість ФОП втратила можливість вести підприємницьку діяльність з 17.03.2020, але за час простою вимушені будуть заплатити Єдиний податок та збори за найманих працівників у повному обсязі".

У контексті змін, прийнятих Верховною  Радою України у Законі України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку  з поширенням коронавірусної хвороби COVID-19)» від 30.03.2020 , підприємці, чия діяльність сприяє наповненню бюджету Баранинської ОТГ, просили місцеву владу "звернути увагу на пункт 52-6 підрозділу 10 Розділу ХХ Податкового Кодексу України, згідно з яким органам місцевого самоврядування у 2020 році надається право прийняти рішення про внесення змін до прийнятого рішення про встановлення місцевих податків та/або зборів щодо зменшення ставок єдиного податку".

У цьому самому контексті наприклад Львівська, Ужгородська, Житомирська міські ради звільнили від сплати єдиного податку на час карантину ФОПів 1 і 2 груп.

Відповідно, підприємці, чий бізнес зареєстровано в Баранинській ОТГ, у цих нелегких умовах також розраховували на підтримку "своєї" місцевої влади.

"З метою попередження тотального колапсу підприємств, звертаємося до вас із наступним проханням:

1. Розглянути питання зменшення ставок єдиного податку для підприємців 1 та 2 групи платників єдиного податку,що обрали спрошену систему оподаткування

* на період карантину,для тих підприємців,які не здійснюють свою основну діяльність, встановити ставку єдиного податку 0

* після закінчення карантину на пів року встановити  для першої групи  ставку 5% від прожиткового мінімуму, а для другої групи -10% від мінімальної заробітної плати", - йдеться у зверненні.

Однак, як вказують джерела Закарпаття онлайн, керівництво Баранинської ОТГ по суті самочинно прийняло рішення відмовити підприємцям у цьому проханні і, відповідно до цього, відверто зманіпулювало передбаченим чинним законодавством порядком розгляду відповідного звернення, в кінцевому підсумку надавши заявникам формальну відписку.

Як повідомляє джерело Закарпаття онлайн в депутатському корпусі ОТГ, звернення підприємців хоча й було формально передане профільній депутатській комісії, по суті нею навіть не розглядалося.

В аналогічний спосіб заява, яка не була винесена окремим пунктом порядку денного сесії, що відбулася 12 травня, а формально значилася в пункті "Різне", депутатами також не розглядалася.

Тим не менше, за підписом голови Баранинської ОТГ Юрія Марусяка заявникам було надано формальну відписку, вся суть якої була сформульована в останньому реченні: "Отже, податковим кодексом України не передбачена зміна ставок єдиного порядку в межах поточного бюджетного періоду".

Тобто, керівництво та юристи вказаних вище міськрад і багатьох інших органів влади в Україні можливість внесення таких змін бачили, а тому зробили відповідальні кроки назустріч малому бізнесу, що зазнає значних збитків і опинилвся на межі виживання в умовах тривалого карантину, а голова Баранинської ОТГ Юрій Марусяк, який, по суті, взяв на себе персональну відповідальність у цьому контексті, вважає протилежно. Нехтуючи, при цьому, передбаченим законом порядком розгляду цього питання та думками фахівців і депутатів, які могли б прозвучати в порядку дискусії при розгляді цього питання у профільній комісії та на сесії.

У підсумку, підприємці Баранинської ОТГ опинилися не просто в складних обставинах виживання в умовах карантину, а й, додатково, у не рівних конкурентних умовах з малим бізнесом того ж таки Ужгорода, з яким безпосередньо межує Баранинська ОТГ.

Що, цілком очевидно, зрештою ще може негативно позначитися як на дохідній частині бюджету громади, інтересами якої, начебто, керувався Ю.Марусяк, так і на ставленні представників малого бізнесу, їх родин та найманих працівників до керівництва Баранинської ОТГ в контексті близьких виборів до місцевих органів влади.

27 травня 2020р.

Теги: Баранинська ОТГ, Марусяк, підприємці, карантин

Коментарі

Паші 2020-05-27 / 19:12:29
Ледида підприємець-єдинщик з мікробізнесу, який ледве виживає і якому треба звільнення від податку? )) Не сміши мої ґаті.

Бос 2020-05-27 / 16:21:27


Нахрен викопати із сільради пі***ра


Паша 2020-05-27 / 10:53:20
Та Ледида підприємець. Та видно і його не звільнили

злий 2020-05-27 / 00:55:24
Риг він і в Баранинцях риг

май русин 2020-05-27 / 00:50:22
Сисе Марусякови, майжинь, пудсказав його няньо Ледида, який недавно возглавив третю чи четверту за шором партию

НОВИНИ: Соціо

16:06
/ 3
У Мирчі на Великоберезнянщині розпочали будівництво нового дитсадка
15:38
На вівторок, 7 липня, синоптики прогнозують значне ускладнення погодних умов
15:31
ЗНО з німецької та французької мов складали на Закарпатті 114 осіб
15:27
16 липня відбудеться чергове засідання сесії Закарпатської обласної ради
14:15
/ 2
Ужгород проситиме переглянути рішення щодо заборони роботи закладам харчування після 22-ої та курсування транспорту у вихідні
14:08
За перше півріччя до зведеного бюджету на Закарпатті надійшло більше 3,7 млрд грн податків
12:00
/ 3
У Закарпатській ОДА представили першого заступника голови Коцюбу, який куруватиме гуманітарно-соціальний блок
11:25
Через виявлений у працівника коронавірус у Закарпатському апеляційному суді припиняють розгляд справ у відкритих засіданнях
11:06
Близько 40 млн грн виплачено закарпатцям допомоги по частковому безробіттю
09:56
У ДТП на Закарпатті в першому півріччі загинуло 12 осіб, більше 100 – травмовані
02:37
/ 10
Електронною петицією на сайті Президента вимагають зробити центром майбутнього району не Берегово, а Виноградів
02:05
/ 7
Від коронавірусу помер головуючий Всеукраїнської ради церков і релігійних організацій Василь Райчинець
16:20
/ 24
В Ужгороді підприємці висловили меру обурення щодо рішення про посилення карантину в області
13:54
/ 1
В Ужгороді відбулися урочистості з нагоди 5-ої річниці з дня створення Національної поліції України
10:56
Екоподарунки за місяць без пластику отримають учасники челенджу в Ужгороді
10:17
/ 2
Прикордонники вшанували пам'ять екіпажа літака Diamond DA-42, який розбився в горах Закарпаття
02:13
/ 1
Факт незаконної обрізки сакур в Ужгороді задокументували і передали до поліції
01:33
Парламент прийняв рішення про виділення коштів на ліквідацію наслідків стихії на Рахівщині
17:02
/ 8
ФОТОФАКТ. В історичному кварталі Малий Ґалаґов в Ужгороді "під ремонт" даху будинку попиляли сакури
16:34
/ 2
Реставрацію Невицького замку на Закарпатті мають завершити в цьому році
13:42
У Мукачеві реконструюють спортивні поля, бігові доріжки та трибуни ДЮСШ
12:01
У лікарні Мукачева вже проводять ІФА-тести
12:00
/ 2
На Міжгірщині облаштували єдиний в Україні гейзер мінералки
10:23
/ 12
Бруківку, демонтовану з вулиці Анкудінова в Ужгороді, використають у центральній частині міста
10:14
Сервісні центри МВС на Закарпатті відновлюють послугу видачі довідок про несудимість
» Всі новини