Зібралися ентузіасти та батьки спортсменів, розчистили територіюі запросили до тренувань відомого в Україні та за її межами тренера, у минулому чемпіона та призера міжнародних стартів, майстра спорту Юрія Буренка. Чоловік зі справжньої мотокросної династії. Сам родом із Волині, встиг попрацювати в успішних клубах України. Тепер ділиться навичками та знаннями із закарпатськими талантами.
Юрій БУРЕНКО, тренер з мотокросу
Мотокрос – це не тільки відкриття газу, це треба правильно зупинитися, правильно використовувати свої сили. Розкладати їх так, аби вистачило на всю трасу. Тому що тривалість заїзду практично – 40 хвилин у дорослих. Буває більше, буває менше. Залежить від ґрунту, дощі, погодні умови – комплекс такий складових. Лишні польоти вверх – це теж зайвий час, який може грати не на твою користь.
У зв’язку із епідемією коронавірусу, заняття не відбувалися кілька місяців. Але із послабленням карантинних заходів — дозволом тренуватися під відкритим небом — із дотриманням усіх вимог почали збиратися знову. Цього разу тренування особливе. Адже фішками, технічними секретами їзди ділився один із найуспішніших українських мотокросменів, єдиний представник Українського мотокросу у найпрестижнішій команді Ред Бул, призер європейських стартів — Андрій Буренко.
Андрій БУРЕНКО, мотокросмен, екс-учасник збірної України з мотокросу
Також одним із найвищих змагань рахується Мотокрос націй: же весь світ збирається на одній трасі. Від кожної країни виступають по 3 представника, найвище наше досягнення – збірної України – це 2012 рік, Київ, бронзова нагорода. Ідеться про «Мотокрос Європейських націй». Успіх з часом приходить. Бо за один день чи за один період ти не станеш чемпіоном світу. Якби це так було, ми б усі були чемпіонами. На кожну трасу є свій ключ, свій підхід. Також все залежить від змагань. Коли у тебе перші змагання у сезоні – ти дуже переживаєш, є мандраж. Коли уже десяток змагань проїхав, то по-іншому себе відчуваєш. Тобто, усе йде від голови.
Як швидко пройти віраж, успішно подолати трамплін, розподілити сили на трасі — ужгородцям розповідав справжній чемпіон. І саме на лідерів хочуть рівнятися юні мотокросмени.
Лоранту 7 років, уперше на мотоцикл сів у п’ять. Уже мав призові місця на локальних стартах. Каже: страху перед технікою не має та мотивований розвиватися у спорті далі.
Лорант СЕНТИМРЕЙ, займається мотокросом
Коли був дуже маленький, дуже любив мотоцикли. І це була моя мрія: кататися на мотоциклі на таких трасах. І мені дуже сподобалося, коли я сів на мотоцикл. Сподобалося, коли треба стрибати, трампліни, газувати, вигравати.
Михайло Попович мотокрос вважає своїм хобі. Однак, чоловік робить усе, аби цей вид спорту став одним із найуспішніших на Закарпатті. На професійні мототраси вийшов вперше 4 роки тому. І зараз разом із молоддю тренується під керівництвом Юрія Буренка.
Михайло ПОПОВИЧ, ужгородець, захоплюється мотокросом
У нас тут потроху відновлюється стара траса. Тут все було у борщівнику, хащі великі. Тепер відновлені повністю трампліни, тепер працюємо над встановленням поливу траси. Далі – побудова технічної траси, санвузлів тощо. Моя мотивація? Я все життя мріяв про мотоцикл. Але так склалося, що це лише моє хобі. Тож, я вирішив для себе позайматися поруч з хлопцями, набратися навичок і розвиватися у такому плані.
Юрій БУРЕНКО, тренер з мотокросу
Стосовно Закарпаття: тут є непогана база, хороші траси. Кращі, ніж у багатьох інших областях. Київ не беремо, там зовсім інші масштаби. Плюс тут є талановиті перспективні діти та батьки, що розуміють відповідальність. Займаються хлопці практично з усього Закарпаття. З Берегова, Іршави, Великого Березного, Виноградова та Ужгорода.
На цій ужгородській мототрасі у майбутньому планують проводити українські старти та запрошувати для майстер-класів європейців. Кажуть: потенціал є, потрібно лише його розвивати.