У закарпатському Нацпарку Синевир заборонять проїзд до озера транспортом у вихідні дні

Таким є рішення адміністрації Нацпарку після громадського опитування, що провели в НПП "Синевир"

У закарпатському Нацпарку Синевир заборонять проїзд до озера транспортом у вихідні дні

Днями Національний природний парк «Синевир» оприлюднивнамір заборонити рух транспорту до озера Синевир у неділі і святкові дні, тобто в період, коли найбільший потік туристів. Також є намір повністю призупинити рух будь-якого транспорту до озера у шлюбний період жаб, який триває у першій половині травня. Оголосивши про такі свої плани, в Нацпарку звернулися до громдськості, аби зібрати думки стосовно заявденого.

Як повідомили в Нацпарку, "Через коментарі до відповідного посту на офіційній сторінці парку у Фейсбуці, приватні повідомлення в мережі і листи на електронну скриньку установи ми отримали чимало відгуків. Багато людей були проти транспорту, інші враховували потреби інвалідів і літніх людей. У коментарях ми зустрічали як хороші аргументовані думки, так й не зовсім компетентні, але експресивні. Ми дізналися від громадськості думки й про інші питання, тож сьогодні пропонуємо ваші увазі наш погляд.

Як відомо, від центральної дороги до озера Синевир – відрізок, відстанню понад 1 км. Це шлях з кількома підйомами. Є люди, яким здолати цей шлях дуже легко. Але для ще більшої частки туристів це складно або дуже складно. Мова йде не лише про літніх людей, але навіть людей середнього віку з різними на те причинами. Звісно, для інвалідів взагалі неможливо без транспорту дістатися озера. Більша частина коментарів у Фейсбуці відстоювала позицію заборони транспорту, але, коли ми у якості експерименту спробували не пускати авто, то отримали шалене невдоволення. І це в період, коли ще не так багато туристів.

Враховуючи усі ці обставини, вважаємо за доцільне залишити можливість для туристів діставатися до озера Синевир на автомобілях, але ввести обмеження у пікові дні, зазвичай це вихідні".

Разом із тим, в Нацпарку нагадують пішим туристам, що дістатися до Морського ока можна не лише основною дорогою, куди їздить транспорт, але й альтернативною – стежкою лісом, яка добре обладнана. Цей шлях саме для активних людей, які можуть багато рухатися і через це отримати більше переваг від милування красою природи.

"Щодо автомобільної дороги, то ми розпочали будівництво ще одного з’їзду, який має розвантажити рух автомобілів на ділянці під озером. Мусимо враховувати потреби різних туристів", повідомили в НПП "Синевир".

19 травня 2020р.

Теги: Синевир, проїзд, транспорт, озеро

Коментарі

Міжгіря 19.05.2020 / 14:20:51
зачмирився Щур поклиці воняк хотів проіхати на сеневир,де рубают ліс йому,приватний підприємець Шпілька викопкав його на очах сітлофори ,а вото тупе з світлоорами кидається камінцями,народ вимагає посадити злодюгу .

НОВИНИ: Соціо

12:59
На Хустщині затримали наркоторговця під час збуту психотропів Фото новина
11:11
На Берегівщині вночі палав житловий будинок Фото новина
09:54
/ 1
«Кримінальний авторитет» із Сваляви координував незаконне переправлення чоловіків через кордон Фото новина
08:46
У Мукачеві пацієнтам із катарактою безкоштовно встановлюватимуть штучні кришталики
18:15
На Закарпатті судитимуть чоловіка за контрабанду електронних сигарет Фото новина
17:00
На Закарпатті сім’я військового постраждала від шахраїв Фото новина
15:18
/ 3
У селі Липча біля храму залишили новонародженого хлопчика Фото новина
14:17
/ 3
В Ужгороді поліція розслідує пожежу в міській лікарні, де загинув пацієнт Фото новина
13:07
На Закарпатті за тиждень понад 3 тисячі хворих на грип та ГРВІ
11:11
На Мукачівщині взяли під варту підозрюваного у вбивстві знайомого Фото новина
08:55
На Мукачівщині запровадили безкоштовне “соціальне таксі” Фото новина
18:10
/ 1
Ортопеди з усієї України пройшли спеціалізований курс у Мукачеві Фото новина
17:03
/ 1
На Закарпатті відбувся восьмий традиційний Wine Run серед виноградників Фото новина
16:13
На Закарпатті затримали переправника під час отримання $3000 від «клієнта» Фото новина
13:58
Кардіохірурги Інституту Амосова обстежили дітей у Мукачеві Фото новина
12:52
На Виноградівщині проведуть безкоштовну вакцинацію тварин від сказу
11:53
На Закарпатті судитимуть «чорного археолога» за спробу продати унікальний скарб Фото новина
10:38
/ 1
Ужгородський замок презентував сучасний бренд Фото новина
09:39
На війні з рф поліг воїн із Нижніх Ремет - Михайло Попович Фото новина
08:42
На Говерлі травмувалася 18-річна туристка із Закарпаття Фото новина
18:25
/ 2
На «Тисі» митники вилучили брендові сумки та взуття майже на мільйон гривень Фото новина
16:36
/ 4
В Ужгороді після негоди авто застрягло у воді під залізничним мостом Фото новина
14:48
/ 13
В Ужгороді з’явилася 78-ма мініскульптура — на честь угорської шахістки Юдіт Полґар Фото новина
13:14
/ 2
На Тячівщині батька підозрюють у вбивстві власного сина Фото новина
12:29
Закарпатців попереджають про значні дощі та грози 14–15 вересня
» Всі новини