УжНУ презентував великий міжнародний проєкт "Розумна енергія транскордонної співпраці"

Майже одночасно в УжНУ стартували два нові транскордонні проекти технічної допомоги Європейського Союзу.

УжНУ презентував великий міжнародний проєкт "Розумна енергія транскордонної співпраці"

Протягом двох останніх місяців УжНУ виграв два гранти загальною сумою півмільйона євро, які будуть спрямовані на вивчення та забезпечення енергоефективності. Один з них -  проект «Розумна енергія транскордонної співпраці» (Smart Energy), в рамках Спільної операційної програми Румунія-Україна 2014-2020, партнерами УжНУ виступають Міжнародна асоціація інституцій регіонального розвитку та Сучавський університет Стефана чел Маре в Румунії.

Метою  проекту єпідвищення рівня використання нових технологій та інновацій у галузі відновлюваної енергетики, що забезпечуються сприянням та підтримкою досліджень та інновацій у сталий спосіб у прикордонних регіонах України та Румунії. Також планується створення потужної платформи для спільних науково-дослідних заходів та досліджень (включаючи закупівлю відповідного обладнання) у галузі відновлюваної енергії та ефективності використання ресурсів. Проект почав реалізовуватися 13 березня 2020 року, термін його дії - 18 місяців.

«Реалізація міжнародних проектів це велика відповідальність, але крім цього й додаткові можливості розвитку університету, виграний грант - це показник довіри міжнародної спільноти та авторитетності у наукових колах. Варто зазначити, що у рамках проекту відбудеться ряд міжнародних конференцій, науково-практичних семінарів, будуть організовані тренінги з питань енергоефективності та відновлюваної енергії, що важливо для області та регіону загалом. Завдяки реалізації проекту через практичну, наукову та освітню складову здійснюватиметься популяризація захисту довкілля.» - зазначає начальник відділу міжнародних зв`язків УжНУ Оксана Свеженцева.

Проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародних зв’язків Мирослава Лендьел зазначає: «Цей проект унікальний тим, що в ньому поєднуються освітня, наукова та інституційна складові. Освітня складова забезпечується запровадженням для студентів ІТФ, а в перспективі фізичного факультету та інших природничих факультетів УжНУ навчального курсу «основи енергоаудиту та енергоменеджменту». Таким чином, випускники УжНУ будуть мати фахову базову підготовку щодо проведення енергоаудиту та заходів з енергоменеджменту. Щодо наукової складової, то будуть проведені дослідження з використання кращих практик використання альтернативних джерел енергії і ефективних рішень щодо енергоменеджменту у громадах Закарпаття. Що стосується інституційної складової, то на інженерно-технічному факультеті буде створена центр та лабораторія з енергоменеджменту, а в одному з корпусів УжНУ буде встановлена смарт-система освітлення». 

За результатами реалізації проекту будутьрозроблені дослідження енергоаудитів та управління енергією із застосуванням нових технологій та інновацій для місцевих громад та локацій. Також буде покращена регіональна ситуація сталого використання енергії в прикордонному регіоні за рахунок ефективних та інноваційних енергетичних рішень у громадах, що забезпечуються в результаті співпраці з університетами та професійними установами. Як зазначають учасники проекту (серед яких і науково-педагогічні представники і адміністрація університету) буде запроваджено стратегічний підхід у галузі енергоефективності, а діяльність, спрямована на просування та підтримку досліджень та інновацій у сфері енергоефективності, буде гармонізована по обидва боки кордону Румунії та України, повідомляє Інформаційно-видавничий центр УжНУ.

16 травня 2020р.

Теги: енергія, проєкт, УжНУ

Коментарі

ЛОХОТРОН-73 2020-05-16 / 13:30:42
Економiка в ж..i,а ми займаемось:it -технологиями,енергомененжментом,енергоаудитом,iдругою хреню!Главное бабки оприходувати!

НОВИНИ: Соціо

17:25
Італія виведе зі Словаччини систему ППО, бо потрібна в іншому місці
16:49
У Нересниці на Тячівщині заборонили будівництво міні-ГЕС на Тересві в межах території громади (ДОКУМЕНТ)
13:56
Восьму дитину народила 36-річна мешканка Хустщини в машині "швидкої"
22:33
8 березня балет "Freedom" представить в Ужгороді танцювальну виставу "Шафа"
19:10
"Щасливі діти" запускають курс експрес-підготовки до НМТ для випускників шкіл Ужгорода
15:20
Через реконструкцію в МП "Ужгород-автомобільний" з 4 по 27 березня легковики тимчасово перенаправлятимуть на вантажний напрямок
11:31
/ 1
У Мукачеві попрощаються з 23-річним полеглим Героєм Владиславом Стецикевичем
04:06
/ 7
Освітяни Керецьківської громади також висловили недовіру її очільнику Михайлу Мушці
02:27
Чеський RegioJet здійснив неанонсовану тестову залізничну поїздку за маршрутом Кошиці-Чоп
18:18
/ 1
У Софії Верхньокоропецької громади попрощалися з 22-річним полеглим мукачівцем Миколою Кузнецовим
17:39
/ 1
У Мукачеві попрощалися з 31-річним полеглим Героєм Ростиславом Діусом
15:19
Цього місяця Мукачево вже передало військовим 100 млн грн
10:59
Лише за 28 лютого на Закарпатті вигоріло 4,6 га екосистем
18:06
/ 1
В Ужгороді через оскарження закупівлі вуличне освітлення тимчасово вимикатимуть із 24:00 до 05:30
15:59
/ 1
У четвер у Мукачеві прощатимуться з пролеглим Героєм Ростиславом Діусом
15:22
/ 12
Очільниця соцзахисту Мукачева і радник міського голови пішли добровольцями на війну
15:03
У Мукачеві в останню дорогу провели полеглого Героя Олександра Кравця
13:56
/ 3
Воловецька суддя Софілканич, яка звільнила від покарання ґвалтівників дівчинки і чиновника-хабарника, хоче працювати в апеляційному суді
11:09
/ 2
У бою з московською ордою поліг Іван Сакулич з Кострини
10:41
/ 5
Населення Ужгорода через війну збільшилося на 35%
21:34
/ 2
Сержант "Балу"
20:59
У Бобовищі Івановецької громади провели в останню дорогу полеглого Героя Сергія Логойду
19:51
/ 1
Мукачево очолило ТОП-40 міст за бюджетним відсотком допомоги Силам оборони
19:00
У Мукачеві в середу прощатимуться з полеглим Героєм Олександром Кравцем
18:37
Від важких поранень, отриманих на війні з росією, помер Микола Кузнецов з Софії Верхньокоропецької громади
» Всі новини