Про це повідомляється на сторінці Тетяни Монахової в соціальній мережі Фейсбук: "Це був яскравий, корисний, незабутній період у житті. Мені здається, за цей час я здобула кілька нових професій.
Моя сім’я радіє: я нарешті повертаюся до нормального життя, творчих планів, коханих людей".
Монахова опублікувала своє інтерв’ю Opinion, де розповіла, що за пів року на посаді так і не отримала жодної заробітної плати.
Причиною цього стало те, що не вдалося створити секретаріату мовного омбудсмена: "З моменту призначення протягом шести місяців треба було створити Секретаріат уповноваженого. Проблеми почалися одразу, оскільки в законі не прописано, що секретаріат є юридичною особою. "Створюється секретаріат". Ким створюється? Який його статус?"
Монахова розповіла, що працювала самостійно без секретаріату і безкоштовно: "Тільки після створення секретаріату казначейство виділяє фінансування, тільки обравши керівника секретаріату, можна створити штатний розпис і почати отримувати заробітну платню.
Майже півроку я лише витрачала власні кошти на поїздки з Миколаєва до Києва, винаймання там житла тощо".
За її словами, жодних пільг у неї не було, Києвом вона пересувалася на метро, а в службовому житлі їй відмовили.
Омбудсмен уточнила, що за період роботи витратила близько 30 тисяч гривень із сімейного бюджету.
Вона додала, що зверталася до представників Офісу президента, але її звернення іґнорували. До президента Володимира Зеленського Монахова так і не потрапила.
Звільнитися вона вирішила після того, як питання про створення секретаріату в день голосування у Кабміні раптово зникло із порядку денного: "Я зрозуміла, що всі мої дії заблоковані. Продовжувати брати на себе відповідальність за те, на що ніяк не можеш вплинути, просто безглуздо".
Довідка:
Монахова народилася 2 липня 1980 року в Миколаєві. В 2002 році закінчила Миколаївський державний педагогічний університет ім. В.О. Сухомлинського за спеціальністю "Учитель української мови і літератури та англійської мови й зарубіжної літератури".
У 2015 році захистила докторську дисертацію на тему "Сучасні стратегії текстотворення в українській мові" в Одеському національному університеті ім. І.І. Мечникова.
Посада мовного омбудсмена передбачена законом "Про забезпечення функціонування української мови як державної".
Нагадаємо:
27 листопада 2019 року Кабінет міністрів призначив Тетяну Монахову уповноваженим із захисту державної мови.
3245 2020-04-26 / 18:19:32
Дорну. А до чого тут Нефьодов? Чому у вас не до Зеленського претензії, що саморуч увесь цей хаос натворив? Чи він для вас маріонетка, котрий ні за що в Україні не відповідає?
Дорн 2020-04-25 / 17:30:09
Цей зебіл Нефедов Му не поділиться?