Навіщо ввели нерестову заборону?
Це обмеження на риболовлю дає можливість підводним мешканцям спокійно вивести потомство для підтримки популяції риб. Поява спецтехніки й першокласних рибальських снастей призводить до скорочення сумарної кількості підводних мешканців, що призвело до необхідності обмежувати улов під час нересту. Вимушену перерву можна витратити на підготовку снастей і амуніції, які дозволять після недовгої паузи з новими силами приступити до улюбленої справи. У каталозі на сайті Фішмастер ви зможете знайти відповідні рибальські снасті за доступними цінами.
Заборона на риболовлю під час нересту є «усередненою», оскільки різні види риб відкладають ікру для виведення потомства в різні періоди року. Так, щука зазвичай нереститься в кінці лютого-початку березня. Сом йде на нерест в кінці травня-початку червня. При цьому деякі види підводних мешканців (окуні, срібні карасі та ін.) метають ікру кілька разів на рік.
Згідно з офіційними даними, в нинішньому 2020 році на Дніпровському каскаді водосховищ нерестова заборона на риболовлю діє з 1 квітня по 9 червня (дати можуть бути змінені через погодні умови). Що стосується Києва та області, то лов риби заборонений в такі періоди:
Протягом усієї нерестової заборони дозволена риболовля з берегів річок, озер або інших водойм з використанням тільки однієї поплавковою або донної вудки, а також спінінга і фідера, які оснащені одним-двома гачками (Двійники та трійники вважаються одним гачком). Один рибалка може використовувати не більше п'яти живцевих снастей. Варто враховувати, що ловити мережею, глушити рибу, використовувати вибухові речовини або електрострум забороняється в будь-який час року.
Багатьох рибалок цікавить питання виходу на воду в цей період. Згідно з чинним українським законодавством, пересуватися на човнах можна, але тільки за відсутності знарядь лову і снастей, оскільки це розцінюється як спроба порушення.