Заморозки наприкінці березня на Закарпатті знищили врожай абрикосів і персиків

Про хід проведення весняно-польових робіт у Закарпатті розповів директор департаменту агропромислового розвитку ОДА Юрій Лесьо.

Заморозки наприкінці березня на Закарпатті знищили врожай абрикосів і персиків

Згідно з проведенням обстежень озимих зернових культур по всіх категоріях господарств у доброму та задовільному стані посіви озимих зернових культур знаходяться 96,6 % площ (25,6 тис га), слабкі та зріджені 3,4 % (0,9 тис га).

Стан посівів покращився у зв’язку з проведенням підживлення. Підживлення озимих проведено на всій посівній площі (26,5 тис га) або 100%.  

Протягом третьої декади березня вегетація сільськогосподарських культур тривала лише в низинно-передгірних районах області, так як зі зниженням температурного режиму в гірських районах вегетаційні процеси призупинились.

В останні дні березня були заморозки на поверхні ґрунту та в повітрі інтенсивністю 3-9 0 . Для більшості рослин вони критичними не були, так як перебували у фазах початкового розвитку. Однак заморозки в повітрі виявились згубними для ранньоквітучих плодових (абрикос, персик), які в цей час перебували у фазах утворення бутонів-цвітіння, і повністю знищили майбутній урожай.

У перший тиждень квітня в умовах теплої погоди у окремих господарствах низинної зони проводили обробітки садів фунгіцидами та інсектицидами, розпочато також оброблення озимих зернових гербіцидами. Посів ярих культур по всіх категоріях господарств прогнозується провести на площі 114,2 тис. га, у тому числі: ярих зернових – 60,0 тис га, що становить 94,2 % до 2019 року, (з них ранніх – 4,7 тис га, а саме: - яра пшениця-1,0 тис га; ярий ячмінь – 1,4 тис га;  овес – 2,3 тис га); гречка – 0,3 тис га; кукурудза – 53,4 тис га; зернобобові – 1,6 тис га; технічних культур -  8,1  тис га, (в т.ч. соняшник – 2,9 тис га, соя – 5,2 тис га та інші 0,1 тис га); картоплі - 33,5 тис га; овочів – 12,6 тис га; кормових культур – 42,7 тис га.

Також розпочався посів ранніх зернових культур. На сьогодні по базових сільськогосподарських товаровиробників області, різних за кількістю оброблюваних земель сільськогосподарського призначення здійснено посів на площі 50 гектарів (37,8 % до прогнозу), а саме: яра пшениця - 16 га; ярий ячмінь – 24,8 га;овес – 9,2 га.

Наявна забезпеченість матеріально-технічними ресурсами (засобами захисту, мінеральні добрива, насіння, паливно-мастильних матеріалів) в області дозволяє провести посів ярих культур в оптимальні строки:забезпеченість засобами захисту становить – 72,0%; мінеральними добривами – 91,4 %; пальним – 100 %.

Проведення весняно-польових робіт та накопичення матеріально-технічних ресурсів продовжується і знаходиться на постійному контролі, повідомляє пресслужба Закарпатської ОДА.

06 квітня 2020р.

Теги: персики, абрикоси, заморозки

НОВИНИ: Соціо

11:07
Президент вручив «Золоту Зірку» офіцеру 128 Закарпатської бригади Фото новина
10:12
В Ужгороді попрощаються із захисником Павлом Ференсом Фото новина
18:10
/ 4
Закарпатська виноробня «Шато Чизай» стала брендом-візитівкою України на міжнародному конкурсі
17:28
На Закарпатті забудовник відшкодував понад 9,4 млн грн несплачених податків
14:57
В Ужгороді попрощаються із загиблим захисником Володимиром Тарапатою Фото новина
14:56
В Ужгороді попрощаються із загиблим захисником Володимиром Тарапатою Фото новина
12:35
На Закарпатті через суд повертають 12 га землі під сонячну електростанцію
10:46
/ 1
Медики в Ужгороді врятували чоловіка після зупинки серця Фото новина
18:38
У селищі Кобилецька Поляна на Рахівщині прощатимуться із захисником Олександром Нічіпоруком Фото новина
17:54
В Ужгороді попрощалися із полеглим Героєм Олексієм Рожковим, який понад два роки був безвісти зниклим Фото новина
16:50
В Ужгороді відбудеться обласний фестиваль кар’єри «Платформа твоїх можливостей 2026» Фото новина
14:20
У Хусті до бюджету повернули понад 1,2 млн грн пайових внесків
18:21
На війні з рф поліг закарпатець Володимир Гріга, який понад рік вважався зниклим безвісти Фото новина
17:40
/ 1
У Мукачеві відбудеться прощання з полеглим Героєм Юрієм Шепою Фото новина
16:39
В Ужгороді попрощалися з 40-річним полеглим Героєм Сергієм Захожим Фото новина
16:09
/ 1
Закарпатського прикордонника нагороджено державною відзнакою «За оборону України» Фото новина
13:55
У горах Закарпаття рятувальники двічі допомагали травмованим туристам Фото новина
12:44
В Ужгороді попрощаються із полеглим захисником Олексієм Рожковим Фото новина
10:16
Трьох нелегальних перевізників викрили на Закарпатті Фото новина
09:04
На Хустщині перевіряють воду через підозру на небезпечну інфекцію Фото новина
15:04
На Закарпатті обмежать рух великогабаритного транспорту через аварійний стан мосту Фото новина
13:09
/ 1
На Мукачівщині відкрили «Стелу пам’яті та надії» Фото новина
11:38
В Ужгороді попрощаються із захисником Сергієм Захожим Фото новина
16:46
Мукачево прийняло всеукраїнські змагання кінологів Фото новина
11:05
У Виноградові вшанували матерів і дружин полеглих Героїв та передали державні нагороди Фото новина
» Всі новини