Закарпатські податківці розповіли про про мораторій на проведення перевірок

Законами № 533 від 17 березня 2020 року та № 540 від 30 березня 2020 року внесені зміни до Податкового кодексу України, згідно з якими запроваджується мораторій на проведення документальних та фактичних перевірок на період з 18 березня 2020 по 31 травня 2020.

Закарпатські податківці розповіли про про мораторій на проведення перевірок

Дія мораторію не розповсюджується на документальні позапланові перевірки з підстав, визначених підпунктом 78.1.8 пункту 78.1 статті 78 ПКУ та фактичні перевірки в частині порушення вимог законодавства з питань:

- обліку, ліцензування, виробництва, зберігання та транспортування пального, спирту етилового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів;

- цільового використання пального та спирту етилового платниками податків;

- обладнання акцизних складів витратомірами-лічильниками та/або рівномірами – лічильниками;

- здійснення функцій визначених законодавством у сфері виробництва та обігу спирту етилового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, пального, з підстав визначених ст. 80 Податкового кодексу України.

Дія мораторію не розповсюджується на перевірки, завершені по 17 березня 2020 року включно згідно з відповідними наказами на їх проведення. За результатами таких перевірок контролюючим органом забезпечується оформлення актів (довідок) перевірок та надіслання (вручення) платникам податків податкових повідомлень-рішень з дотриманням порядку та термінів, визначених ПКУ.

Слід враховувати, що введення мораторію на проведення перевірок не позбавляє платників податків права подавати відповідно до пункту 86.7 статті 86 Податкового кодексу заперечення до актів перевірок, завершених до запровадження мораторію, та оскаржувати прийняті за їх результатами податкові повідомлення-рішення. 

Разом з тим, платникам податків, як мають бажання взяти участь у розгляд заперечень до такого акта перевірки або скарги на податкові повідомлення-рішення, з метою обговорення встановлених під час перевірки порушень, надання додаткових пояснень платника податків при такому розгляд, слід врахувати необхідність виконання контролюючим органом та всіма громадянами України заходів безпеки, спрямованих на запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19, як передбачені постановою Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року № 211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19». На час проведення карантинних заходів контролюючим органам та платникам податків необхідно здійснювати спілкування з дотриманням профілактичних заходів відповідно до рекомендацій Міністерства охорони здоров’я.

Тому платникам податків доцільно розглянути можливість надання додаткових доказів та інформації поштою або в електронному вигляд.

Документальні та фактичні перевірки, що були розпочаті до 18 березня 2020 року та не були завершені станом на цю дату, тимчасово зупиняються на період до 31 травня 2020 року. Таке зупинення перериває термін проведення перевірки та не потребує прийняття будь-яких додаткових рішень (наказів) контролюючим органом.

При цьому на період з 18 березня по 31 травня 2020 року зупиняється перебіг строків давності, передбачених статтею 102 Податкового кодексу.

Відділ комунікацій ГУ ДПС у Закарпатській області

 
03 квітня 2020р.

Теги: податківці, мораторій, перевірки

НОВИНИ: Соціо

15:07
У Тячеві попрощалися з полеглим захисником Олександром Томишинцем, який майже два роки вважався зниклим безвісти Фото новина
14:15
У Мукачеві патрульні знайшли малолітнього хлопчика, який залишився без нагляду Фото новина
13:06
Стало відомо про загибель на війні з рф військового із села Мокра на Ужгородщині Владислава Симковича Фото новина
12:02
У селі Ільниця на Хустщині ледь не згорів житловий будинок Фото новина
09:00
Графік відключення електроенергії на Закарпатті 22 січня
18:39
На Драгобраті сноубордистка заблукала через глибокий сніг Фото новина
17:27
На Закарпатті функціонує 31 Пункт незламності, решта готові до відкриття
16:33
/ 2
На День Соборності в Ужгороді презентують унікальне видання "Січові стрільці на Закарпатті"
16:08
/ 1
У Тячеві прощатимуться з полеглим на війні з росією Олександром Томишинцем Фото новина
15:11
Закарпаття увійшло до лідерів України за народжуваністю у 2025 році
13:09
На гірськолижному курорті Закарпаття травмувалася 15-річна дівчина Фото новина
11:04
В Ужгороді зростає захворюваність на гострі респіраторні інфекції
10:07
В Ужгороді попрощаються із полеглим захисником Михайлом Королем Фото новина
09:14
/ 1
Письменник Андрій Любка повідомив, що йде в ЗСУ Фото новина
08:56
Відключення електроенергії на Закарпатті 21 січня
18:03
/ 2
Закарпатські прикордонники зафіксували багряне полярне сяйво над Торунським перевалом Фото новина
16:30
Внаслідок поранень помер захисник із села Осій на Хустщині Ярослав Кобаль Фото новина
14:34
/ 1
На Закарпатті правоохоронці ігнорують порушення внесення даних у електронну систему обліку деревини у Брустурянському надлісництві Фото новинаВідео новина
13:58
Музеї Закарпаття відвідали понад 660 тисяч туристів у 2025 році Фото новина
08:42
Графік відключення електроенергії на Закарпатті 20 січня
12:58
У дитячій лікарні Закарпаття успішно завершили складне ортопедичне лікування Фото новина
10:16
/ 1
На війні з рф поліг захисник із села Хижа на Берегівщині Віктор Світлинець Фото новина
16:11
/ 2
Житель Тячівщини намагався підкупити прикордонників на «Лужанці» Фото новина
14:16
Укрзалізниця повідомляє про затримки низки рейсів на Закарпаття через обстріли рф
10:36
Сьогодні у Ясіні зустрінуть траурний кортеж із полеглим захисником Андрієм Сергійчуком Фото новина
» Всі новини