За спалювання сухостою закарпатці платитимуть штрафи

Щовесни спалювання сухої трави, рослинних залишків та побутового сміття перетворюється на справжнє лихо. Впродовж останніх днів поспіль в Управлінні державної служби України з надзвичайних ситуацій у Закарпатській області офіційно реєструють 40-50 випадків загорання сухої трави та чагарників.

За спалювання сухостою закарпатці платитимуть штрафи

Вогняна стихія поглинає все живе на своєму шляху. Полум'я легко перекидається на прилеглі сільськогосподарські угіддя, лісові масиви чи житлово-господарські споруди та може призвести до надзвичайних ситуацій. Випалювання стерні, сухої рослинності та її залишків завдає шкоду здоров’ю людей, призводить до забруднення атмосферного повітря, знищення місць гніздування птахів, місць перебування тварин, усього видового складу тваринного та рослинного світу.

Державна екологічна інспекція у Закарпатській області вкотре закликає не допускати випалювання сухої природної рослинності та її залишків. Дотримуватися вимог природоохоронного законодавства, правил пожежної безпеки, спільно дбати про стан довкілля!

Спалювати суху рослинність заборонено й відповідно до чинного законодавства. Згідно зі ст.77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, за випалювання стерні, пасовищ, рослинності або її залишків та опалого листя на сільськогосподарських землях, вздовж автомобільних доріг і залізниць, у парках,  зелених насадженнях та газонів у населених пунктах передбачено штраф у розмірі  від 170 до 340 грн. для громадян  і від 850 до 1190 грн. для посадових осіб. При цьому випалювання рослинності в межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду тягне за собою накладення штрафу на громадян від 340 до 680 грн. і на посадових осіб - від 490 до 1700 грн. 

За порушення вимог пожежної безпеки в лісах ст.77 КУпАП передбачено відповідальність у вигляді накладення на штрафу на громадян від 85 до 255 грн.  і на посадових осіб - від 255 до 850 грн. Але якщо такі дії призвели до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площі, то цією ж статтею передбачено відповідальність у вигляді накладення адмінстягнення на громадян від 255 до 850 грн. і на посадових осіб - від 595 до 1020 грн.

Державна екологічна інспекція у Закарпатській області

 
31 березня 2020р.

Теги: сухостій, штрафи

НОВИНИ: Надзвичайні ситуації

15:18
На Тячівщині рятувальники евакуювали 17-річного хлопця, який травмувався під час збору ягід Фото новина
10:35
71-річний чоловік на Рахівщині постраждав від ймовірного укусу отруйної змії
18:18
/ 1
На Закарпатті 76-річну жінку вдарило струмом під час обрізання кущів
16:08
На Рахівщині трирічна дівчинка потрапила до лікарні після того, як проковтнула капсулу для прання
13:44
На Хустщині під час руху загорівся мікроавтобус Volkswagen Фото новина
12:07
/ 1
В Іршаві через спіраль від комарів загорілася квартира Фото новина
11:10
На Тячівщині чоловіка госпіталізували після ймовірного укусу змії Фото новина
17:23
У Чопі чоловік загинув під колесами потяга Фото новина
16:15
/ 2
Tesla злетіла з дороги та врізалася в дерево на Мукачівщині Фото новина
14:13
/ 1
На Рахівщині 3-річна дівчинка випила бензин
09:54
/ 1
Зниклого на Закарпатті 15-річного підлітка шукають 35 людей та дрони Фото новина
18:35
/ 2
На Тячівщині внаслідок падіння з мотоцикла загинув 26-річний чоловік
14:36
На Закарпатті 71-річну жінку госпіталізували з ножовими пораненнями голови
13:44
На Берегівщині водій Audi смертельно переїхав чоловіка, який лежав на дорозі Фото новина
12:12
На Мукачівщині рятувальники евакуювали туристку, яка впала зі скелі Фото новина
08:57
/ 1
У Виноградові під колеса мотоцикла потрапила 7-річна дівчинка
14:15
/ 1
На Тячівщині під час збору ягід у горах помер 53-річний чоловік Фото новина
09:54
/ 4
На Мукачівщині жінка рік не вставала з ліжка, а поруч із нею жили четверо онуків Фото новина
11:06
/ 1
У румунських Карпатах знайшли групу з чотирьох українців Фото новина
18:16
У Мукачеві під час пожежі в багатоповерхівці загинув чоловік, жінка – у важкому стані Фото новина
15:16
/ 1
У Сваляві майже шість годин гасили пожежу на сміттєзвалищі Фото новина
12:55
На Берегівщині дворічний хлопчик проковтнув капсули для прання
09:13
На Хустщині 10-місячне немовля госпіталізували з підозрою на отруєння щурячою отрутою
18:08
У Берегові пожежа в гаражі ледь не знищила будинок Фото новина
16:20
У Довгому рятувальники ліквідували пожежу у вантажівці Фото новина
» Всі новини