Закарпатські податківці розповіли про сплату штрафних санкцій та пені в період карантину (ВІДЕО)

На які саме штрафні санкції розповсюджується звільнення від відповідальності платників податків за порушення податкового законодавства, розповіли у

Закарпатські податківці розповіли про сплату штрафних санкцій та пені в період карантину (ВІДЕО)

Законом України від 17 березня 2020 року № 533-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID19)» (далі – Закон № 533) внесені зміни до Податкового Кодексу України (далі – Кодекс), які передбачають звільнення від штрафних санкцій за порушення податкового законодавства, які вчинені протягом періоду з 1 березня по 31 травня 2020 року, крім санкцій за:

- порушення вимог до договорів довгострокового страхування життя чи договорів страхування в межах недержавного пенсійного забезпечення, зокрема страхування додаткової пенсії;

- відчуження майна, яке перебуває у податковій заставі, без згоди контролюючого органу;

- порушення правил обліку, виробництва та обігу пального або спирту етилового на акцизних складах, які застосовуються на загальних підставах;

- порушення нарахування, декларування та сплати податку на додану вартість, акцизного податку, рентної плати.

Тобто, закон не звільняє платників від застосування до них фінансової відповідальності контролюючими органами за:

- неподання (несвоєчасне подання) податкової звітності з ПДВ, несплату (несвоєчасну сплату) податкових зобов’язань з ПДВ;

- неподання або несвоєчасне подання податкової звітності з акцизного податку, несплату (несвоєчасну сплату) податкових зобов’язань з акцизного податку;

- здійснення суб’єктами господарювання операцій з реалізації пального або спирту етилового без реєстрації таких суб’єктів платниками акцизного податку;

- порушення правил обліку, виробництва та обігу пального або спирту етилового на акцизних складах, порушення правил переміщення та/або зберігання пального або спирту етилового, не підтвердження цільового використання суб'єктами господарювання спирту етилового, біоетанолу, легких та важких дистилятів, нафтопродуктів, що отримані в якості сировини для виробництва у хімічній промисловості, речовин, що використовуються як компоненти моторних палив, бензинів авіаційних або палива для реактивних двигунів;

- порушення вимог іншого законодавства України, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючи органи.

Протягом періоду з 1 березня по 31 травня 2020 року не будуть застосовуватися санкції за наступні порушення, пов’язані з електронним адмініструванням ПДВ та акцизного податку:

1) за нереєстрацію (несвоєчасну реєстрацію) податкових накладних/ розрахунків коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних;

2) за нереєстрацію (несвоєчасну реєстрацію) акцизних накладних/ розрахунків коригування до акцизних накладних в Єдиному реєстрі акцизних накладних.

Разом з тим, звертаємо увагу на те, що порушення вимог Кодексу щодо реєстрації податкової накладної з ПДВ/розрахунку коригування до неї негативно впливає на право контрагента платника податків скористатися правом на нарахування податкового кредиту з ПДВ. А порушення щодо у реєстрації акцизної накладної/розрахунку коригування до неї – призводить до порушень у процедурі підтвердження легальності отримання пального у контрагента.

Чи будуть застосовуватися до платників податків штрафні санкції за порушення строків сплати самостійно нарахованих податкових зобов’язань, у разі вчинення правопорушення протягом періоду з 1 березня по 31 травня 2020 року?

У разі погашення податкового зобов’язання протягом періоду з 1 березня по 31 травня 2020 року у зв’язку із порушенням строків сплати податкових зобов'язань, визначених статтею 57 Кодексу, штрафні санкції згідно вимог статті 126 Кодексу не застосовуються. Це означає, що якщо строк сплати узгодженої суми грошового зобов’язання припадає на зазначений період, і цей строк порушено, то сплата зазначеної суми платником податку відбувається без застосування зазначених штрафних санкцій. Таке звільнення не поширюється на випадки порушення строків сплати узгодженої суми грошового зобов’язання з податку на додану вартість, акцизного податку, рентної плати.

Якщо платник податків допустить заниження податкових зобов’язань протягом періоду з 1 березня по 31 травня 2020 року, штрафні санкції передбачені пунктом 123.1 статті 123 Кодексу не застосовуються, крім санкцій за заниження податкових зобов’язань з податку на додану вартість, акцизного податку та рентної плати.

Якщо під час перевірки податкової звітності податковий орган виявить невиконання платником податку умови щодо самостійного внесення змін до податкової звітності, яка подавалася у період з 1 березня по 31 травня 2020 року з нарахуванням штрафних санкцій, визначених статтею 50 Кодексу, штрафні санкції згідно вимог пункту 120.2 статті 120 Кодексу застосовуватися не будуть.

Звертаємо увагу, Законом № 533 внесені зміни до Кодексу, згідно з якими протягом періоду з 1 березня по 31 травня 2020 року платникам податків не нараховується пеня, а нарахована, але не сплачена за цей період пеня підлягає списанню.

Це означає, що пеня не буде нараховуватися на будь-які суми грошового зобов’язання, визначеного контролюючим органом за результатами податкових перевірок з будь-яких податків, за вказаний період (у тому числі у раз здійснення в цьому періоді адміністративного та/або судового оскарження). Нарахована, але не сплачена за цей період пеня, підлягає списанню, повідомили у відділі комунікацій ГУ ДПС у Закарпатській області.

30 березня 2020р.

Теги: штрафи, пеня, податківці, сплата

НОВИНИ: Надзвичайні ситуації

08:53
На Ужгородщині жінка виявила артснаряд часів Другої світової Фото новина
15:15
На Берегівщині перекинулася й загорілася вантажівка
14:19
На Берегівщині врятували чоловіка без свідомості у зачиненій квартирі Фото новина
13:09
У Оноківцях на Ужгородщині горів житловий будинок Фото новина
10:45
/ 1
У ДТП Берегівщині загинув водій легковика Фото новина
09:42
На Хустщині вночі згорів автомобіль Фото новина
14:31
Поблизу Мукачева вночі сталася ДТП з чотирма постраждалими
14:01
На Закарпатті затримали 39-річного чоловіка, який викрав авто з подвір’я Фото новина
11:22
На Ужгородщині спроба спалити сміття завершилась пожежею Фото новина
10:32
У Керецьках на Хустщині медики врятували жінку з гострим нападом астми
22:50
У Буштині на Тячівщині у пожежі загинув господар будинку Фото новина
22:07
У Великому Раковці на Хустщині собаки гавкотом повідомили про пожежу в сусідському будинку Фото новина
17:32
У суботу на об'їзній Мукачева зіткнулися ВАЗ та Citroen, травмовано 4-х людей Фото новина
13:56
На Закарпатті за три дні зафіксували 60 пожеж через спалювання сухостою Фото новина
13:04
/ 1
У Хусті чоловік під час сварки убив 27-річного знайомого ножем Фото новина
09:20
Рятувальники показали фото смертельної ДТП у Ракошині Фото новина
17:15
/ 4
Неподалік Мукачева сталася карколомна ДТП за участі двох вантажівок, загинув водій Фото новинаВідео новина
15:27
/ 19
На Закарпатті оголосили в розшук ексспівробітника Ужгородського РТЦК Фото новина
12:41
У колодязі на Берегівщині знайшли авіабомбу часів Другої світової війни Фото новина
12:06
На Львівщині сталася масштабна ДТП за участі закарпатця Фото новина
14:41
/ 1
В Ужгороді затримали рецидивіста, який обікрав пораненого військового Фото новина
13:29
/ 1
В Ужгороді вночі горів гриль-бар Фото новина
08:46
/ 1
28-річного українця знайшли мертвим у румунських Карпатах
16:48
У Липецькій Поляні вночі горів ліс Фото новина
11:02
На Закарпатті чоловік отримав травму грудної клітки під час роботи з мотоблоком Фото новина
» Всі новини