Торік на Закарпатті на туберкульоз захворіли 866 людей, з них 28 – діти

24 березня - Всесвітній день боротьби з туберкульозом.

Торік на Закарпатті на туберкульоз захворіли 866 людей, з них 28 – діти

Сьогодні в Україні, так само як і в світі – День боротьби з захворюванням на туберкульоз. Він проходить під гаслом : It's time to End TB! – Час закінчити з тубекульозом!

Щодня туберкульоз забирає життя понад  4000 чоловік, і ще близько 28 000 чоловік щодня занедужують на цю хворобу.

Всесвітній день боротьби з захворюванням на туберкульоз відзначається за рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я з 1993 року. Саме 24 березня 1882 року німецький мікробіолог Роберт Кох повідомив про відкриття збудника туберкульозуЦе відкрило шлях до діагностики та лікування хвороби. У 1905 році науковець був відзначений Нобелівською премією з фізіології та медицини.

Туберкульоз – поширене й іноді смертельне хронічне інфекційне захворювання, яке передається повітряно-крапельним шляхом. Найчастіше хвороба вражає легені, також може розвиватися патологічний процес в інших органах і тканинах. Лікування туберкульозу складне й вимагає прийому декількох видів антибіотиків протягом тривалого часу.

За даними ВООЗ, третя частина населення планети інфікована мікобактерією туберкульозу(МБТ). Щорічно на планеті виявляють 10 млн осіб, які вперше захворіли на цю підступну хворобу, а помирає від неї близько півтора мільйона людей, абсолютна більшість з яких – мешканці країн, що розвиваються. Мета Дня – підвищити рівень обізнаності населення щодо глобальної епідемії туберкульозу та розповісти про способи її профілактики та лікування.

За даними Центру громадського здоров'я МОЗ, за останні роки в Україні знижуються показники захворюваності. Зокрема, кількість захворювань на активний туберкульоз  та рецидивів ТБ у 2019 році зменшилася на 3,5 %, у порівнянні з 2018 (25 237  проти  26 321 відповідно).

Проте, тільки минулого року в Україні на ТБ захворіло 25 237 українців, із них 866 в Закарпатті. За останній рік в Україні зросла кількість дітей із туберкульозом. Якщо у 2018 році було зафіксовано 788 випадків серед дітей віком від 0 до 17 років, то вже й 2019 році їх кількість збільшилась до 803. З них - 28  дітей із Закарпаття.

24 березня 2020р.

Теги: туберкульоз, діти

НОВИНИ: Соціо

18:55
/ 1
На Закарпатті судитимуть підприємицю за спробу незаконного відшкодування ПДВ на понад 1 млн грн
17:18
Рятувальники розповіли деталі масштабної пожежі на базі відпочинку в Нижній Апші Фото новина
15:58
/ 1
На Закарпатті затримали чоловіків, які мали перетнути кордон за $53 тис. Фото новина
14:49
/ 8
Під час візиту Зеленського в Ужгород, місцеві вийшли на протест проти вітряків на Полонині Руна Фото новина
10:45
У Мукачеві стартували змагання з настільного тенісу серед воїнів Нацгвардії Фото новина
09:27
На Закарпатті стартував конкурс екодокументалістики на честь Героя Романа Жука Фото новина
18:28
На війні з рф поліг Захисник з Оноківської громади Володимир Куля Фото новина
17:39
На Закарпатті 24-річна жінка намагалася переправити до Румунії п’ятьох чоловіків Фото новина
17:33
/ 2
У Калинах на Тячівщині розпочався безстроковий протест проти незаконного будівництва мініГЕС Фото новинаВідео новина
15:25
На Берегівщині з пожежі врятували 5-річного хлопчика Фото новина
14:29
У Карпатах гірські рятувальники допомогли вагітній жінці з Дніпра Фото новина
13:31
/ 6
ВАКС заблокував елітні квартири, будинок і авто цивільної дружини ексголови Мукачівської РДА Сергія Гайдая Фото новина
12:05
/ 2
Пішов із життя закарпатський історик, політик і публіцист Володимир Піпаш Фото новина
10:15
На Берегівщині затримали переправника, який за $10 тис. водив ухилянтів через Тису Фото новина
10:00
Екоклуб у Ясінях вирушає до витоку Чорної Тиси: відкрито реєстрацію на участь
09:11
Закарпатець приховав на кордоні партію харчових добавок на пів мільйона гривень Фото новина
17:57
У Королеві на Берегівщині горів двоповерховий будинок Фото новина
16:49
На Закарпатті лікарів викрили на хабарах за продовження групи інвалідності Фото новина
15:58
В Ужгороді відкрили адаптивні бойові тренування для ветеранів Фото новина
14:40
/ 1
У Мукачеві проведуть в останню путь воїна Михайла Лялюшка Фото новина
12:30
68-річна закарпатка намагалася ввезти з Європи брендовий одяг на майже 500 тис грн Фото новина
11:34
В Ужгороді гонитва за Mini Cooper завершилася ДТП Фото новина
10:17
/ 1
Двом закарпатцям загрожує довічне ув'язнення за жорстоке вбивство киянина Фото новина
09:10
У румунських Карпатах врятували трьох українців Фото новина
22:46
Екоклуб у Ясіня завершив літо мандрівкою на Драгобрат Фото новина
» Всі новини