Закарпатське Мукачево озеленюється за сприяння Віктора Балоги і Василя Петьовки

Днями сотні хлопців і дівчат – учнів загальноосвітніх шкіл Мукачева, профтехучилищ, ліцеїв і коледжів, студенти вищих навчальних закладів, представники виконавчої влади, громадськості вийшли у парки і сквери, на вулиці міста, щоб взяти участь у акції „Весняна толока”, що триватиме до 20 квітня поточного року. Цю акцію ініціював своїм Указом Президент України Віктор Ющенко.

Закарпатське Мукачево озеленюється за сприяння Віктора Балоги і Василя Петьовки

На вулицях Червоноармійська, Верді, Івана Франка, Данченка, Дмитра Донського, в мікрорайонах Росвигово, Паланок, Окружна було висаджено понад вісімсот реліктових і декоративних дерев та кущів, закуплених в Іршавському та Великоберезнянському лісництвах. Це, зокрема, клен, береза, дуб, бук, липа, голуба ялинка тощо. Голова Секретаріату Президента України Віктор Балога переказав на придбання дерев та кущів 150 тисяч гривень. Акція в Мукачеві проводиться за сприяння народного депутата України Василя Петьовки.

За словами начальника управління міського господарства міськвиконкому Ігоря Запотічного за місяць буде висаджено майже три тисячі дерев та кущів. Мукачево цікаве тим, що кожна вулиця має свою породу дерева. Наприклад, площа Миру і вулиця Пушкіна – каштани, вул. Маргітича – сакури, вул. Грушевського – черешні, вул. Миру – липи і персики, віл І.Зріні – клени...

На вулиці Червоноармійській у вівторок клени висаджували десятикласники ЗОШ № 5 і представники громадськості. Олександр Мунтіян ретельно поглиблює ямку під деревце, завершивши роботу, каже: „Із задоволенням беру участь в цій акції, адже зелені легені міста мають бути здоровими. Робота знайома, бо вдома допомагав батькові в городі саджати картоплю, моркву, а також яблуні, черешню, сливи. Якщо кожен старшокласник чи студент посадить деревце або кущ, то яким гарним стане наше місто!”. Неподалік щось розповідає і показує хлопчині Сергій Бисага. Цікавлюсь у нього думками про акцію.

- Даруйте, але ми, люди старшого покоління, завжди згадуємо минуле, порівнюємо. Так от у 1961 році проводилася подібна акція по залісненню териконів Березинської шахти. Це запам’яталося. І ми всі маємо бути щиро вдячні Президентові за цей Указ про озеленення наших міст і сіл, адже багато хто вже й забув, коли востаннє посадив деревце. Кажу так сміливо, бо сам постійно займаюсь садом і роздаю всім друзям і знайомим саджанці, приміром, сливи-угорки. Ця акція допоможе залучити дітей до корисної справи, навчить їх берегти природу. Можливо тепер поменшає варварських ламань дерев.

Голова Союзу „Чорнобиль Україна” Олексій Товчко допомагав саджати деревця учням ЗОШ № 16. У розмові пригадав, як у 1957 році, коли приїхав у Мукачево, піднявся в Замок Паланок і з його бастіонів був вражений зеленим вбранням міста. Мріє, щоб кожен мукачівець міг заспівати „Садок вишневий коло моєї хати...`, повідомили з прес-служби Мукачівського виконкому.

ЗІА "Простір"
24 березня 2008р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Соціо

21:14
На Закарпатті забудовник уник кримінальної відповідальності, сплативши 4,6 млн грн податку на прибуток
15:45
У Тарнівцях на Ужгородщині провели в останню дорогу захисника Василя Копача Фото новина
09:23
У Лукові Хустської громади попрощалися з Іваном Повхом, що з квітня вважався зниклим безвісти Фото новина
23:49
/ 1
У Мукачеві у вівторок попрощаються з полеглим Героєм Іваном Ключніком Фото новина
16:58
В Ужгороді на двох локаціях встановили охолоджувальні рамки-оприскувачі Фото новина
01:32
/ 7
Представники МГКЄ у складі делегації УГКЦ зустрілися з Папою Римським Фото новина
23:21
На сайті "Закарпаття онлайн" тривають регламентні роботи
15:31
На кордоні з Румунією понад 2 місяці триватиме ремонт аварійного мосту через Тису Фото новина
11:17
/ 1
У п'ятницю в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Олександром Карповим Фото новина
20:28
/ 1
У Голубиному на Мукачівщині провели в останню дорогу полеглого Героя Андрія Лоскоріха Фото новина
07:08
/ 22
Руки в кайданках
05:48
/ 3
Штурмовик із Руських Комарівців
04:15
/ 3
Підготовче судове засідання у справі вітряків на Руній відбулося в Ужгороді Фото новина
18:36
/ 12
Серед пріоритетів нового прокурора Закарпаття Пацкана є захист релокованого бізнесу, але немає захисту довкілля Фото новина
11:32
Ватикан оголосив нову дату беатифікації священномученика Петра Павла Ороса
02:01
/ 1
У вівторок в Ужгороді відбудеться суд по забудові полонини Руна вітряками
12:39
Юні екодослідники здійснили пізнавальну мандрівку Свидовцем у межах проєкту "Зелені скарби Карпат"
03:11
/ 7
ФОТОФАКТ. Екскаватори продовжують "вигризати" полонину Руна
15:16
/ 1
У понеділок в Ужгороді попрощаються з полеглим на війні з росією Сергієм Гвоздецьким Фото новина
18:07
/ 1
На Сумщині поліг уродженець Стужиці Іван Лешанич з Мукачева Фото новина
14:41
/ 4
Підтверджено загибель Олександра Лацка з Зарічова Перечинської громади, який майже рік вважався зниклим безвісти Фото новина
13:09
Фінішувала друга зміна літнього табору "Зелені скарби Карпат" в Ужгороді Фото новина
05:01
/ 2
З КПП "Ужгород" до Словаччини втік прикордонник
04:38
/ 5
Розслідування журналістки Олени Мудри, через яке на неї тиснуть судом "Вітропарки", перемогло в конкурсі журналістських робіт про Закарпаття
17:42
/ 2
500 підписів за 3 доби: колективне звернення з вимогою зупинити злочин на Руні достроково направлено новому генпрокурору Кравченку
» Всі новини