Мукачівська єпархія РПЦ залишає храми відкритими, а з коронавірусом боротиметься молебнями "з окропленням святою водою та церковним дзвоном"

Церкви Мукачівської єпархії Російської православної Церкви (УПЦ Московського патріархату) в умовах оголошеного карантину, пов'язаного з пандемією коронавірусу, залишаються відчиненими для прихожан, тут можна без обмежень посповідатися і причаститися. А з небезпечною інфекцією боротимуться молитвами, окропленням святою водою, церковним дзвоном та постійним протиранням "місцевих святинь (мощів, ікон, кіотів тощо)" дезінфікуючими розчинами. Про це йдеться у зверненні очільника єпархії митрополита Феодора, яке публікуємо повністю.

Мукачівська єпархія РПЦ залишає храми відкритими, а з коронавірусом боротиметься молебнями "з окропленням святою водою та церковним дзвоном"

ЗВЕРНЕННЯ керуючого Мукачівською єпархією, Високопреосвященнішого Феодора, митрополита Мукачівського і Ужгородського щодо церковного життя в умовах поширення короновірусу COVID – 19
 

18 березня в Києво-Печерській лаврі відбулося засідання Священного Синоду УПЦ під головуванням Предстоятеля Української Православної Церкви, Блаженнішого Онуфрія, Митрополита Київського і всієї України.

В зв’язку з низкою рішень Священного Синоду звертаємося до духовенства, чернецтва та вірян Мукачівської єпархії УПЦ з наступним:

1. Наголошуємо на необхідності зберігати спокій та не піддаватися панічним настроям.

2. У всіх храмах та обителях Мукачівської єпархії на літургії та інших статутних богослужіннях усердно читати молитви та прохання на сугубій ектенії затверджені Священними Синодом.

3. Згідно рішення Синоду всі храми єпархії є відкритими протягом дня і крім богослужінь парафіяни мають можливість індивідуально прийняти Таїнство Сповіді, поспілкуватися зі священнослужителями та під час літургії причаститися Святих Христових Тайн. «Вважати доцільним в період карантину звершувати молебні з окропленням святою водою та церковним дзвоном».

4. Уважно ставитися до рішення та рекомендацій міністерства охорони здоров’я України, органів державної влади, місцевого самоврядування щодо протиепідемічних заходів та обмежень.

5. Згідно рішення Священного Синоду у випадку погіршення ситуації з поширенням вірусної інфекції, що вимагатиме додаткових обмежень єпархіальні архієреї будуть узгоджувати свої рішення з Предстоятелем УПЦ.

6. Закликаємо вірян уважно ставитись та виконувати загальноприйняті норми гігієни та рекомендації лікарів.

7. У разі появи ознак схожих на інфекційне захворювання необхідно негайно звернутися до лікаря, залишатись вдома до повного одужання та не наражати на небезпеку себе та оточуючих.

8. У всіх храмах та монастирях зобов’язуємо настоятелів та настоятельниць щоби місцеві святині (мощі, ікони, кіоти, тощо) постійно протирались дезінфікуючими розчинами. Після Причастя запивку належить подавати тільки в одноразовій посуді. Також слід з особливою увагою стежити за чистотою храмів, церковних приміщень, частіше проводити в них прибирання та дезінфекцію.

9. Беручи до уваги встановлені державою обмеження щодо кількості осіб, які можуть бути присутніми під час звершення богослужіння, для зручності розділити звершення Таїнств Церкви (Сповідь, Соборування та Причастя) протягом всього дня.

10. Згідно Звернення Священного Синоду УПЦ (https://www.facebook.com) у разі присутності більшої кількості вірян ніж є допустимим богослужіння може проводитись на церковному подвір’ї під відкритим небом. При цьому присутні матимуть можливість розташуватись на такій відстані один від одного, як це передбачено діючими санітарно-епідеміологічними нормами.

11. Всім настоятелям храмів та монастирів благословляється здійснювати Хресні ходи (не більше десяти чоловік) довкола міст та сіл з святими іконами, мощами та окропленням святою водою. Для зручності рекомендуємо ці заходи звершувати на автомобілі.

12. У разі зараження будь-якою хворобою, а також рішення людей під час карантину перебувати вдома особливо людей, які знаходяться в зоні ризику повідомляємо, що вони мають можливість стежити за богослужінням онлайн (Ужгородський Хрестовоздвиженський кафедральний собор: https://www.youtube.comhttps://www.facebook.com).

13. Просимо духовенство, чернецтво та вірян посилити молитву за лікарів та весь медичний персонал, які приймають активну участь в боротьбі з епідемією коронавірусу.

14. Посилити усердну молитву та покаяння через участь в Таїнствах сповіді та Причастя до Всемогутнього Бога, Який може Божественною силою зупинити та зцілити недуги. Як віруючі люди, ми знаємо, пам’ятаємо і переконані, що молитвою та постом, служінням ближнім та душевним спокоєм ми зможемо подолати це лихо сьогодення.

«Тож у вірі та любові, як істинні християни, зустрінемо всі попущені Богом випробовування та зі щирою молитвою до нашої небесної Заступниці Пресвятої Богородиці і всіх Святих самі себе, і один одного, і все життя наше Христу Богу віддаймо!» (Зі Звернення Священного Синоду 18 березня 2020 року).

 

Як раніше інформувало Закарпаття онлайнна Свалявщині місцевий священнослужитель поливав вулиці свяченою водою.

20 березня 2020р.

Теги: коронавірус, COVID-19, карантин, Феодор, УПЦ МП, РПЦ

Коментарі

До Віри 2020-03-21 / 17:58:40
Дорога Віра, під час чорної чуми люди страшенно вірили і збиралися на хресні ходи, що організовувала церква. Чим ці нещасні вірники масово поширювали між собою хворобу. А були люди, що включили мозок і тікали по лісам і цим вберегли собі і іншим життя. Карантин або для всіх, або тоді немає сенсу у карантині, бо ті, що його не дотримуються і так поширять хворобу. Якщо церкви не закриваються на карантин, то най люди з понеділка припиняють карантин, бо він в цій ситуації недочого.

ВІРА 2020-03-21 / 16:44:08
Першою, другою й третьою владою є, законодавча, виконавча та судова гілки влади.4 се преса!

ВІРА 2020-03-21 / 16:31:26
Якщо замовчується звідки ви дізнались!Чому на 4 гілку? Ти явно передивився зомбоящик ! А майстра боганчів ,мені дуже жаль !

ВІРІ 2020-03-21 / 13:22:34
По вашій тупості і воздасться вам

***до Це правда? 2020-03-21 / 12:42:58
Президент Молдови офiцiйно заявив про чотирьох хворих, що повернулися з Почаiвськоi лаври. В Украiнi ця новина замовчуеться.Церква завжди намагалася перетворитися на четверту гiлку влади в краiнi i жити за своiми законами i канонами. Судячи з того, що полiцiя закривае роботу кiоску по ремонту взуття, де майстер бере через вiконце декiлька пар взуття ((( i не закривае церкви з зкупченням старших людей( для яких вiрус май несе загрозу), i навить приховуе iнформацiю про iнфекцiю у Почаiвськiй лаврi , з цього виходить, що церква домоглася свого i отримала владу , раз вона не виконуе вказiвки по карантину.Цьому ми отримаемо пiдтвердження в недiлю, коли полiцiя не закрие на карантин церкви.Лише як у такiй краiнi можна вберегтися вiд епiдемii...

ВІРА 2020-03-21 / 10:05:36
Сруни сидять дома ,і женуть на смілих!По вірі вашій дасться вам !

Ленин 2020-03-21 / 07:43:26
Религия - опиум для народа!

Це правда? 2020-03-21 / 03:51:10
В Молдове обнаружили коронавирус у четырех человек, вернувшихся из Почаевской лавры
В Молдове коронавирусом заразились 66 человек, четыре случая инфицирования связаны с поездкой в Украину. Как сообщает Deschide, у четырех пациентов диагностировали коронавирусную болезнь после посещения Почаевской лавры в Тернопольской области.«В Украине они отправились на экскурсию в Почаев. Экскурсии — это хорошо, но помните, что в итоге у нас — четыре случая, завезенные из Украины», — заявил президент Молдовы Игорь Додон.

Пак Іршава 2020-03-20 / 21:04:54
Народ! Треба обов'язково іти в РПЦ бо букса їхня спорожнюється.А люди, баби ще нарождають...

вася капелан 2020-03-20 / 20:39:55
вера вечна вера славна, наша віра православна !

Каріна 2020-03-20 / 19:43:12
Най їх Роман з Мукачева закриє як епіцентр

сорри 2020-03-20 / 18:43:07
вася капелан, ти був капеланом у сепарів?

Ваша віра - для дебілів, які самі вимруть зараз, і родичів з сусідами в могилу за собою потягнуть. І при цьому, ідіоти, будуть як зомбі повторювати "вера вечна вера славна, вера православна !".

Ви, дебіли, навіть не канонічні, а про щось вічне і славне патякаєте.

Куда ви, бізнесмени, народ закликаєте?

дзвін 2020-03-20 / 18:25:46
а що вони не підпорядковуються законам україни чи бояться доходи втратити

вася капелан 2020-03-20 / 18:12:50
вера вечна вера славна, вера православна !

злий 2020-03-20 / 16:46:53
вася капелан, дебіл ти і віра твоя, мокшансько-татарська, дебільна

вася капелан 2020-03-20 / 16:03:27
наша віра славна, наша віра православна , спаси господи !

123 2020-03-20 / 15:09:58
Ці рагулі з московської церкви кончені,їх попалять церкви,якщо не дай Бог,будуть випадки хвороби

Петьо 2020-03-20 / 15:04:26
Слава Богу що Епіцентр закрили!

НОВИНИ: Надзвичайні ситуації

16:32
У пункті пропуску "Тиса" на Закарпатті чоловіку через напад епілепсії викликали "швидку"
15:33
/ 3
Закарпаття запросило у Києва роз'яснення щодо процедури обов'язкової обсервації
15:10
Половина з усіх пожеж, що виникли на Закарпатті – це пожежі сухотрав’я
15:06
На Рахівщині через спалювання сухостою загорівся житловий будинок
13:59
У Мукачеві за минулу добу мобільні бригади здійснили 10 виїздів для забору біоматеріалів
13:53
/ 2
На Закарпатті зафіксували ще два випадки COVID-19 – журналіст
13:43
/ 1
Експрес-тести на COVID-19, якими протестували 51 людину на Іршавщині, показали негативний результат
13:40
На Закарпатті понад 4 тисячі людей завершили термін самоізоляції
12:41
Українців, що потрапили в ДТП біля Будапешта, доправлять до ПП "Тиса" на Закарпатті
12:31
Із 38 хворих із COVID-19 на Закарпатті 13 – госпіталізовані, 177 контактних осіб – на самоізоляції та під наглядом
12:08
/ 3
В умовах карантину на Великдень кошики в селах Закарпаття святитимуть по хатах
11:14
Поблизу Будапешта автобус, що транспортував українців до місця евакуації на Закарпатті, потрапив у ДТП
10:11
В Іршаві проведуть обстеження контактних медиків, а контактні відділення райлікарні – закрито на карантин
10:04
/ 4
Аби потрапити в Україну на Закарпатті, сотні заробітчан очікують в черзі з угорської сторони
09:42
Станом на ранок 6 квітня на Закарпатті – 38 зареєстрованих випадків захворювання на COVID-19
09:13
На Рахівщині горів житловий будинок
09:11
У лікаря й медсестри пульмонологічного відділення лікарні Ужгорода підтверджено COVID-19
02:55
/ 6
"Об’єднані спільною бідою": Після коронавірусу у диякона і самоізоляції Сидора Мукачівська єпархія РПЦ різко змінила риторику
00:45
11 з 19 інфікованих коронавірусом мукачівців уже майже одужали
00:23
/ 2
Закінчився термін самоізоляції у понад 4 тисяч закарпатців, що прибули з-за кордону
23:40
/ 5
Жінку з Приборжавського, що померла від коронавірусу, ховали без родичів і в труні з трьома шарами захисту
21:52
На Іршавщині зафіксували третій випадок інфікування коронавірусом
21:20
У Тячеві та Бедевлі складено адмінпротоколи про порушення карантину
18:53
/ 12
На Закарпатті "від коронавірусу" помер 61-річний чоловік із Мукачева
16:58
Пульмонологічне відділення лікарні Ужгорода закрили на карантин і до 16 квітня не прийматимуть нових пацієнтів
» Всі новини