На Закарпатті станом на сьогодні не зафіксовано жодного клінічного затвердженого випадку коронавірусу

Сьогодні відбулася пресконференція щодо заходів запобігання поширенню коронавірусної інфекції на Закарпатті.

На Закарпатті станом на сьогодні не зафіксовано жодного клінічного затвердженого випадку коронавірусу

Основні тези доповідачів оприлюднили у пресцентрі Закарпатської ОДА.

Олексій Гетманенко – в.о. голови Закарпатської ОДА

Інформую вас про те, що станом на сьогодні на Закарпатті не зафіксовано жодного клінічного затвердженого випадку коронавірусу.

Та він уже є у сусідніх країнах. З метою непоширення цього вірусу, Закарпатською ОДА було прийнято ряд рішень, вони стосувалися карантинних заходів. Сьогодні о 13.00 год. буде засідання регіональної комісії з питань техногенної, екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. На цій комісії буде прийнято ще ряд рішень. По результатам цього засідання ми вас проінформуємо додатково. Звертаюсь до підприємств і установ із проханням рекомендувати і переформатувати свій робочий графік. Дуже важливо запровадити дистанційну форму роботи особливо для людей похилого віку, вони є першими під ризиком. Відправте у відпустки, якщо це буде можливо.

Щодо медичної сфери, то в області є 22 лікарні де є інфекційні відділення. На сьогоднішній день прийнято рішення виділити кошти з резервного фонду для того, щоб забезпечити всім необхідним і інфекційну лікарню і заклади, які будуть цього потребувати. В області є 174 апарати для проведення штучної вентиляції легенів.

 Звертаюсь до громадян з проханням, допомагати старшим людям. Купіть продукти, щоб вони не ходили вулицями, по магазинах і не підхопили там вірус. Ця група населення на сьогоднішній день найбільше піддана ризику.

Віктор Іванус – в.о. начальника Закарпатської митниці Держмитслужби

З нуля годин введено обмеження щодо в’їзду в Україну іноземних громадян. Я думаю мої колеги прикордонники більш детально зупиняться на цьому моменту. На сьогоднішній день дозволено  в’їзд особам, які мають постійне або тимчасове місце проживання на території України і представникам дипломатичних установ. З 0.00 год. припинений пропуск громадян, які перетинають державний кордон у пішому порядку на всіх пунктах пропуску на території Закарпатської області і всієї України. І зупинений на пропуску для авіаційного сполучення “Ужгород”. Хотів би проінформувати також, що на сьогоднішній день припинений пропуск пасажирів залізничним транспортом та автобусне сполучення. Що стосується вантажних перевезень, вони здійснюються у звичному режимі як вантажним автотранспортом так і залізничним вантажним транспортом. Певні застереження є, що стосується водіїв вантажних автотранспортів. Ми вже стикнулися з певними моментами, пов’язаними з перетином, зокрема, угорського кордону, де відповідними контролюючими органами трактувалася необхідність перебування, після виїзду з Євросоюзу та перебування у країнах ризику, водіїв, які здійснювали вантажне перевезення, протягом двох тижнів на території України. Можна трактувати як певні карантинні заходи. І людям, які перебували в межах цього терміну, у нас вже є випадки відмови у перетині кордону. Треба звертати увагу на такі моменти, особливо що стосується Італії, інші країни, де зафіксовані масові випадки коронавірусу. Ще один момент. На сьогодні введено заборону щодо експорту за межі України вантажів, пов’язаних з протиепідемічними заходами. Це маски, респіратори, рукавички і тому подібне. Зараз відбувалася виїзне засідання КМУ, у Борисполі затримано партію масок, які намагалися вивозити за межі території України. Решта, що стосується зовнішньоекономічних операцій, у нас обмежень на сьогоднішній день не має. Пункти пропуску працюють у звичному режимі. Там де зупинений пішохідний рух, там будуть передислоковані, проведено перерозподіл особового складу з метою уникнення черг і інших пунктах пропуску.

Єлізавета Біров - директор департаменту охорони здоров’я Закарпатської ОДА

Олексій Олександрович вже коротенько сказав про готовність області до боротьби з коронавірусом. Я тільки хочу дещо добавити. Дійсно, у нас є 174 дихальні апарата, але 13 березня МОЗ видав наказ щодо забезпечення інфекційних відділень і особливо інфекційних лікарень, тому ця потреба у нас сьогодні зростає, і нам необхідно щоби МОЗ купив апарати для штучної вентиляції легенів екстракласу. Апаратами середнього класу область забезпечена у достатній кількості. Щодо заходів захисту працівників охорони здоров’я. Сьогодні пройшов розподіл і заклади охорони здоров’я можуть забрати маски. 285000 масок. Вони рівномірно, в залежності від кількості працюючих, всі заклади можуть прийти і отримати у нас на базі спецпостачання. Дуже важливим є те, щоб цей коронавірус не розповсюдився. І це, в першу чергу, завдання громадян, свідомості громадян. Дуже багато громадян повернулися із-за кордону. Я бачила, що дуже багато громадян, які працювали в Чехії, Угорщині, Італії, Німеччині, вони стараються повернутися додому, знаючи, що кордони будуть закриті, хоча вони і після цього можуть повернутись додому, це їх не стосується, як п. Іванус сказав. Дуже важливо, щоб кожен громадянин зрозумів те, що він може своїми заходами, самоізоляцією упередити те, щоби коронавірус розповсюдився. І якщо він приїхав із зони, де були випадки хвороби на коронавірус, дуже важливо, щоби кожен громадянин дотримався правил самоізоляції. Щоб він повідомив свого сімейного лікаря в телефонному режимі про те, що він приїхав додому і з якої зони. Сімейний лікар, а якщо потрібно то і епідеміолог, складе карту подорожей цього громадянина, і ми визначимося, в якій зоні ризику він є. Дуже важливо, щоб громадяни дотримувалися правил особистої гігієни. Гігієни не тільки особистої, а й також приміщення, де він знаходиться. Найкраще боротись із епідемією не тоді, коли вже вона у нас є, а упередити її. На сайтах первинної медико-санітарної допомоги розміщується інформація, як потрібно вести себе громадянам, які повернулися із-за кордону, як потрібно вести себе громадянам, які мають ознаки хвороби. Це потрібно робити без паніки, виважено, але інформація від сімейного лікаря має поступати, вони цю інформацію передають нам, або епідеміологу або обласній інфекційній лікарні, і таким чином ми  можемо цими заходами і свідомою поведінкою упередити, щоб в Закарпатській області не склалася надзвичайна ситуація, спричинена розповсюдженням коронавірусу.

Роман Марценюк - заступник начальника штабу - начальник відділу прикордонного контролю Чопського прикордонного загону

Що стосується порядку перетину кордону громадянами України та іноземними громадянами на ділянці Чопського прикордонного загону. На виконання розпорядження КМУ, з 0.00 год 16.03 припинений пропуск іноземців на територію України, які до нас їдуть, за винятком осіб, які мають постійне або тимчасове місце проживання на території України, є подружжям або дітьми громадян України, працівників іноземних дипломатичних та консульських установ, акредитованих в Україні, представників міжнародних місій, організацій, акредитованих в Україні та члени їх сімей, водії і обслуговуючий персонал вантажних транспортних засобів. Що стосується інших представників дипломатичних установ, то рішення буде прийматися ситуаційною групою, яка створена у нас на прикордонному загоні і в адміністрації прикордонного загону за погодженням з МОЗ України. З 0.00 год 16 березня припинено пішохідне сполучення на ПП Малий Березний. З 0.00 год 14 березня буде тимчасово закрито пункт пропуску М. Селменці для пішохідного сполучення і міжнародний пункт пропуску Аеропорт «Ужгород». Що стосується порядку пропуску осіб Словацькою республікою.  На в’їзд в Україну ми однозначно буде пропускати громадян України. На в’їзд словацькою стороною запроваджені наступні обмеження: тільки громадяни Словаччини або громадяни інших держав, у яких є тривалий побут. Що стосується водіїв вантажних транспортних засобів, то тут ніяких обмежень немає. З 17 березня буде припинено автобусне сполучення  між країнами у всіх пунктах пропуску. Що стосується Угорської республіки, то на в’їзд в Україну, після проведення температурного скринінгу ми будемо здійснювати пропуск наших громадян України. На виїзд з України, наразі, попускаємо громадян України та іноземців, проблемних питань поки немає. Проте, за заявкою угорської сторони будуть введені обмеження, про що я вас повідомлю додатково. Що стосується вантажних транспортних засобів, також ніяких обмежень немає, проте хочеться зазначити, що протягом доби на КПП «Тиса» було не пропущено дві особи, це громадяни Угорщини і громадянин Румунії. По ПП Чоп Пасажирська станція не було пропущено одного громадянина Канади. Заходи щодо проведення температурного скринінгу у нас тривають, налагоджена співпраця з представникам екстреної медицини.

Віктор Зайцев - заступник начальника штабу - начальник відділу прикордонного контролю Мукачівського прикордонного загону

Що стосується ділянки Мукачівського прикордонного загону. З шести ділянок ПП на даний час повністю припинено рух через ПП Солотвино за ініціативою Румунської сторони на 30 діб із можливим продовженням цього терміну. Усе це пов’язано з епідемією коронавірусу в Румунії.  На інших пунктах пропуску з 16 березня введено обмеження, що стосується пішохідного сполучення.  Що стосується КПП Дяково, вантажні перевезення здійснюються у звичайному порядку, у нас також заборонено на всіх пунктах пропуску пропуск іноземців. На виїзд поки що, угорською стороною та Румунією обмежень немає. Маю на увазі обмеження виїзду громадян України та іноземних громадян. За наявною попередньою інформацією сьогодні буде засідання уряду Угорщини, на якому можуть приймати рішення по обмеженню в’їзду на територію Угорщини наших громадян. Про це вас буде повідомлено додатково, якщо в нас буде така інформація.

Питання (суспільне)

Куди направлятимуть тих громадян, у кого підвищена температури і чи вистачає місць, де вони будуть знаходитися?

Єлізавета Біров - директор департаменту охорони здоров’я Закарпатської ОДА

У випадках, коли у громадянина є підвищена температура і він сам знає, що був в країнах, де міг контактувати із хворим на коронавірус, він має викликати швидку, швидка виїжджає до цього пацієнта і його везуть в обласну інфекційну лікарню, якщо є в цьому необхідність

Питання

А якщо на кордонах?

Єлізавета Біров - директор департаменту охорони здоров’я Закарпатської ОДА

На кордонах - так само

Роман Марценюк - заступник начальника штабу - начальник відділу прикордонного контролю Чопського прикордонного загону

При пропуску громадян України на територію України обов’язково здійснюється температурний скринінг. У разі виявлення температури вище 38 градусів, викликаються працівники екстреної медичної допомоги. Протягом 10 хв. вони прибувають і вже здійснюють заходи, відповідно до наших алгоритмів.

Питання

З наявної кількості КПП скільки не працює і скільки працює на даний момент?

Віктор Зайцев - заступник начальника штабу - начальник відділу прикордонного контролю Мукачівського прикордонного загону

Що стосується Мукачівського прикордонного загону, у нас на ділянці є 6 КПП. 4 на угорській стороні, вони всі працюють. По Румунській стороні Дяково та Солотвино. Дяково буде працювати, Солотвино закрито по ініціативі Румунії терміном на 30 діб. Іноземців на цих пунктах не пускають, тільки громадян України. Це стосується і пішохідного сполучення.

Роман Марценюк - заступник начальника штабу - начальник відділу прикордонного контролю Чопського прикордонного загону

Що стосується Чопського прикордонного загону, у нас є 9 КПП, з яких з 0.00 год 17 березня 2 будуть закриті. Це Ужгород Аеропорт і Малі Селменці.

Питання:

Їде фура. Людина повертається із країни, де відбувається пандемія чи епідемія. Ви його тут зупиняєте для відповідного оформлення. Який алгоритм дій далі?

Роман Марценюк - заступник начальника штабу - начальник відділу прикордонного контролю Чопського прикордонного загону

Наразі, коли людина приїжджає з ЄС, в паспорті ставиться один штамп, тої країни, куди першим в’їхав. Для водіїв вантажних фур ми здійснюємо температурний скрінінг, після чого, якщо не має ніяких проблем, заїжджає на територію України. Якщо є, ми викликаємо представників екстреної медичної допомоги.

Питання

Стосовно міжнародного автобусного перевезення. Вони вже припинені?

Роман Марценюк - заступник начальника штабу - начальник відділу прикордонного контролю Чопського прикордонного загону

Міжнародне автобусне перевезення буде призупинене з 0.00 год. 17 березня.

Питання

Як бути нашим громадянам, які їдуть транзитом через Словаччину?

Роман Марценюк - заступник начальника штабу - начальник відділу прикордонного контролю Чопського прикордонного загону

Якщо є такі громадяни, то через контактний пост нас повідомляють про це. Тоді керівництвом прикордонного загону виділяється транспортний засіб, який забирає наших громадян з території суміжної держави. Такі заходи вже були проведені.

Віктор Іванус - в.о. начальника Закарпатської митниці Держмитслужби

Я хотів би ще доповнити своїх колег. Державною митною службою опрацьована он-лайн карта пунктів пропуску. Вона постійно оновлюється інформацією щодо функціонування пунктів пропуску. Цю інформацію можна знайти на сайті держмитслужби і на фейсбук сторінці. На сьогоднішній день найбільш активно здійснюється пропуск наших громадян через територію Угорщини, яка більш ліберально ставиться до переміщення громадян з третіх країн. У Словаччині більш жорсткі санкції введені, у Польщі також. Але в Угорщині визначені конкретні маршрути при перетину Угорщині з чітким дотримання місць тимчасово перебування, для зупинок, заправки, тощо. Введені також штрафні санкції за відхилення від визначених маршрутів.

16 березня 2020р.

Теги: коронавірус, випадок

НОВИНИ: Соціо

22:37
У суботу у Верхніх Воротах на Мукачівщині зустрічатимуть полеглого Героя Івана Вотьканича
22:22
"Щасливі діти" запрошують дітей із соціально вразливих родин в "УжТур"
20:57
В Ужгороді сьогодні попрощалися із захисником Олегом Ващенком
16:39
/ 1
У Ясінянську громаду на Рахівщині надійшла звістка про загибель Ярослава Бузака, що вважався зниклим безвісти від січня 2023 року
11:06
/ 1
В Ужгороді в п'ятницю попрощаються з Олегом Ващенком
16:10
ТОП 10 вакансій: на Закарпатті є 46 вакансій водіїв і 53 – швачок
15:28
/ 1
У Міжгір’ї відкрили Алею Слави Героїв-Захисників
20:39
/ 4
Холмківська громада провела в останню дорогу Героя Михайла Койду з Розівки
16:45
/ 2
"Казанова" з Рівненського ТЦК Ярмошевич повернувся з фронту і формує нову бригаду в Ужгороді – ТСН
14:28
/ 3
ФОТОФАКТ. Закарпатський ОТЦК показав, як проходять базову підготовку усі мобілізовані до лав ЗСУ
01:52
/ 2
Від системи "Шлях" через неповернення водіїв відключили 2-х перевізників з Закарпаття
00:51
У Ракові на Ужгородщині попрощалися з полеглим Героєм Олександром Кострицею
23:20
У Тур'я Пасіці Ужгородського району провели в останню дорогу 24-річного Героя Олексія Тирпака
19:14
/ 1
Угорський інститут з Берегова отримав дозвіл розробляти 3 родовища з термальною водою на Берегівщині
18:10
/ 2
У Великому Березному попрощаються з Мирославом Майдичем, який загинув ще в лютому
16:53
/ 9
Ромжа, Галич і церква в Ужку: розроблено герб правлячого єпископа МГКЄ Теодора Мацапули
22:28
/ 1
У Мукачеві попрощалися з полеглим Героєм Василем Улинцем
21:51
/ 1
В Ужгороді попрощалися з полеглим Юрієм Кучериком
19:32
Після втручання БЕБ Ужгородська міськрада скасувала тендер з ремонту ліфта на 2,2 млн грн
14:43
Закарпатцю присудили сплатити "Закарпатгазу" 188 тис.грн через "підкручений" лічильник
13:41
"Укрзалізниця" скасовує пересадковий потяг Ужгород-Чернівці
23:56
/ 1
В Ужгороді попрощалися з полеглим захисником Романом Гапаком
20:50
У січні-березні поточного року на Закарпатті здали житла в експлуатацію на 30% більше, ніж торік
20:35
/ 2
Африканець намагався незаконно потрапити в Україну зі Словаччини "щоби полікуватися"
11:23
На війні з росією поліг Федір Янчик з Берегова
» Всі новини