Підписаний Закон "Про повну загальну середню освіту" виконує останню рекомендацію Венеційської комісії для угорської меншини – Офіс президента

Верховна Рада 16 січня 2020 року ухвалила закон “Про повну загальну середню освіту”, який сьогодні підписав Президент Володимир Зеленський.

Підписаний Закон "Про повну загальну середню освіту" виконує останню рекомендацію Венеційської комісії для угорської меншини – Офіс президента

Про це повідомляє пресслужба Офісу президента України.

Як запевнили у президента України, з ухваленням цього закону Україна виконала останню рекомендацію Венеційської комісії щодо закону “Про освіту” від 5 вересня 2017 року в частині здобуття освіти особами, що належать до національних меншин.

Зокрема, закон “Про повну загальну середню освіту” передбачає право вільного вибору мови навчального процесу приватними закладами освіти. Крім того, новий закон деталізує положення закону “Про освіту” від 5 вересня 2017 року з урахуванням рекомендацій Венеційської комісії й запроваджує три мовні моделі для здобуття освіти в закладах середньої освіти.

Перша модель передбачена для корінних народів України, які не мешкають у мовному середовищі своєї мови та не мають держави, яка могла б захищати цю мову. Насамперед ідеться про кримських татар. Для них закладено навчання мовою корінного народу з першого до 11 (12) класу поряд з вивченням української мови.

Друга модель рекомендована для шкіл з навчанням мовою національних меншин, мови яких належать до мов ЄС. Ця модель передбачає: навчання материнською мовою у початковій школі поряд з вивченням державної; починаючи з 5-го класу, не менше 20% річного обсягу навчального часу викладання здійснюватиметься українською мовою з поступовим збільшенням обсягу до 40% у 9-му класі; зі старшої школи не менше 60% річного обсягу навчального часу в цих закладах викладання здійснюватиметься державною мовою.

Третя модель працюватиме для решти національних громад України та стосується нацменшин, мова яких належить до однієї з українською мовної сім’ї, а також тих, які мешкають переважно в середовищі власної мови (російська мова). Ця модель передбачає, що з 5-го класу не менше 80% навчального часу викладання здійснюватиметься державною мовою.

“З ухваленням закону “Про повну загальну середню освіту” Україна підтвердила відданість своїм міжнародним зобов’язанням щодо забезпечення прав національних меншин”, – додали у Зеленського.

Як відомо, офіційний Будапешт через представників угорської меншини висловлював незадоволення освітньою реформою України і вимагали скасування мовних норм закону “Про освіту”.

Під цим приводом Угорщина досі блокувала процес євроатлантичної інтеграції України.

Як сьогодні повідомляло Закарпаття онлайнСійярто летить до Лаврова напередодні українсько-угорських переговорів щодо НАТО.

13 березня 2020р.

Теги: освіта, нацменшина, угорці, Угорщина

Коментарі

Говерла 14.03.2020 / 09:51:31
Вовка Зе вирішив поховати України вже цього року.
Для цього його привели до влади, аби все встиг зробити
за пару років - а потім житиме десь на офшорний островах...
Романтика!

НОВИНИ: Соціо

10:08
У Мукачеві патрульні затримали водія у стані сильного алкогольного сп’яніння Фото новина
23:31
/ 1
Закарпаття у нотатках Дмитра Донцова за 1918-1919 роки
21:38
"Новий Донбас" на Закарпатті: що громади подали у пропозиціях до нової Схеми планування області? Частина 1
08:57
/ 1
На Закарпатті прикордонники зустріли Вифлеємський вогонь миру Фото новина
17:23
/ 1
Офіцера 128-ї Закарпатської бригади Василя Полянчича нагородили «Хрестом бойових заслуг» Фото новина
15:36
Прикордонники Чопського загону затримали двох іноземців на Закарпатті Фото новина
13:19
В Ужгороді водій BMW керував авто у стані алкогольного сп’яніння
16:00
У Львові завтра попрощаються зі Степаном Гігою
14:13
У Данилівці на Берегівщині підтвердили загибель на війні прикордонника Мирослава Матьовки Фото новина
20:44
/ 3
Пішов із життя легендарний закарпатський співак Степан Гіга
18:02
/ 1
В Ужгороді попрощалися з головним сержантом Володимиром Бирою Фото новина
17:48
/ 1
Митниця на Закарпатті виявила порушення на майже 250 млн грн за 11 місяців Фото новина
16:56
Прикордонники Чопського загону долучилися до всеукраїнської акції "16 днів проти насильства" Фото новина
14:04
/ 1
На Запорізькому напрямку поліг військовий із Берегова Сандука Болог Фото новина
10:42
Жителеві Рокосова на Хустщині в Інституті серця пересадили донорське серце Відео новина
10:10
/ 2
На Закарпатті заборонили святкову ілюмінацію та підсвітку рекламних вивісок
09:02
Оприлюднено графік погодинних вимкнень електроенергії на Закарпатті 12 грудня
18:20
/ 1
У Мукачеві зустріли родину, що прибула з Дніпропетровщини Фото новина
17:20
/ 1
В Ужгороді попрощалися із 27-річним прикордонником Дмитром Павличем Фото новина
15:06
/ 1
Довгожителька із Закарпаття Ніна Пудченко відзначила 100-річний ювілей Фото новина
13:39
Ужгород спрямує 100 мільйонів на підтримку військових у 2026–2027 роках
13:15
В Ужгород та Мукачево привезуть Вифлеємський Вогонь Миру 14 грудня
11:23
/ 2
У Воловці в річці потонув 75-річний чоловік
10:16
В Ужгороді попрощаються із загиблим захисником Володимиром Бирою Фото новина
16:37
/ 1
На війні з РФ поліг захисник із Виноградова Сергій Калмиков
» Всі новини