Закарпаття в пріоритеті отримання тест-систем на коронавірус - заступник міністра

Постачання до України експрес-тестів на коронавірус очікуються 15-16 березня

Закарпаття в пріоритеті отримання тест-систем на коронавірус - заступник міністра

Постачання експрес-тестів на коронавірусну інфекцію очікується 15-16 березня, повідомив учора, в віторок, 10 березня, заступник міністра охорони здоров'я України Віктор Ляшко під час брифінгу в Києві у вівторок.

"Якщо приватні медзаклади й аптеки розпочнуть закупівлю, то можна буде перевіритися там. Один коштуватиме в районі 360 грн. Наразі ми очікуємо централізованого постачання 1 тис. експрес-тестів на державному рівні", - сказав він.

Окрім того, за його словами, незабаром очікується постачання 50 тест-систем, на кожній з яких можна досліджувати 100 зразків.

"Вони вже вилетіли з Копенгагену. Сьогодні-завтра очікуємо постачання", - сказав Ляшко.

Заступник міністра також зазначив, що цього тижня планується постачання тест-систем до лабораторій у регіонах.

"Це скоротить час дослідження і збільшить кількість людей, яких тестуватимуть. Ми готуємося до того, що кількість випадків коронавірусу може зростати. Цього тижня точно буде передання до Дніпропетровської та Одеської областей, де є обладнання. Надалі в пріоритеті - Чернівці, Закарпаття і Львівська область", - сказав він.

Ляшко зазначив, що стан госпіталізованого з коронавірусом у Чернівцях стабільний.

"Людина із зафіксованим випадком перебуває під наглядом в інфекційній лікарні. Стан стабільний. Погіршення стану немає, але пацієнт продовжує перебувати в ізоляції доти, доки не перестане виділяти вірус", - сказав він.

За його словами, в лабораторії Центру громадського здоров'я за вихідні здійснили 20 досліджень, результати негативні.

"Про результати дослідження ще чотирьох зразків із підозрою на коронавірусну інфекцію стане відомо сьогодні ввечері або завтра вранці", - додав він.

За словами Ляшка, визначених територій, де є найбільше підозр на коронавірус, в Україні немає - підозри виявляють на всій території країни.

"Сьогодні ми отримали результати від Лондонської центральної лабораторії Всесвітньої організації охорони здоров'я. Вони підтвердили ті дослідження, які здійснила наша лабораторія. Вони підтвердили кваліфікацію наших фахівців", - наголосив заступник міністра.

За словами Ляшка, у вівторок о 15:30 відбудеться засідання комісії з техногенних катастроф, яка, зокрема, планує розглянути питання обмеження авіасполучення.

"Там буде розглянуто актуальні питання протидії поширенню коронавірусної інфекції. Також буде опрацьовано алгоритми подальших дій щодо стримування поширення коронавірусної інфекції", - сказав заступник міністра.

Окрім цього, Ляшко наголосив, що Міністерство закордонних справ перебуває в постійному контакті з українцями, хворими або з підозрою на коронавірус.

"Приблизно 49 українців наразі перебувають на карантині, переважно це люди, які були на лайнері біля берегів Каліфорнії. Стан здоров'я всіх хворих стабільний", - сказав він.

"Є різні алгоритми, як вводитимуть обмеження на масові заходи. Ми можемо змінювати ці алгоритми залежно від ситуації", - додав Ляшко.

 

Інтерфакс-Україна

10 березня 2020р.

Теги: коронавірус, COVID-19

НОВИНИ: Надзвичайні ситуації

12:34
/ 1
На Мукачівщині 8-річного хлопчика травмував кінь
09:12
/ 2
На Тисі українські прикордонники врятували неповнолітнього громадянина Угорщини Фото новина
13:08
/ 3
На Ужгородщині дворічний хлопчик випив паливо
10:10
/ 2
Ужгородця з тяжкими укусами голови госпіталізували після нападу домашнього собаки Фото новина
09:00
/ 2
На Закарпатті жінка з 9-річним сином вистрибнули з поїзда
18:25
/ 1
На Закарпатті під час відпочинку на річці загинув 21-річний чоловік
16:41
/ 1
На Закарпатті внаслідок ДТП загинув 64-річний велосипедист Фото новина
12:18
На Тячівщині понад 14 годин гасили пожежу на сміттєсортувальному майданчику Фото новина
12:12
На Рахівщині у лобовій ДТП постраждали семеро людей, серед них двоє дітей Фото новина
10:12
На Рахівщині автомобіль збив дітей на дитячому мотоциклі
18:13
/ 1
На Закарпатті через обміління озера масово гине риба Фото новина
14:30
/ 1
На Закарпатті за добу сталися три ДТП за участі неповнолітніх мотоциклістів Фото новина
18:48
В Ужгороді медики врятували чоловіка після утоплення
16:47
На Хустщині внаслідок ДТП за участі трьох авто постраждали 13 людей Фото новина
18:31
На Хустщині під час пожежі загинули мати та син Фото новина
13:20
На Мукачівщині п’яний водій спричинив смертельну ДТП Фото новина
12:10
На Ужгородщині 16-річний мотоцикліст смертельно збив жінку та помер після ДТП Фото новина
14:06
На Рахівщині 24-річний киянин зірвався зі скелі Фото новина
15:23
На Хустщині через ймовірне коротке замикання бойлера сталася пожежа Фото новина
09:10
На Тячівщині алабай напав на 9-річного хлопчика
17:21
/ 1
На Рахівщині у ДТП постраждали п’ятеро людей, серед них двоє дітей
13:22
/ 1
В Ужгороді 7-річний хлопчик потрапив до лікарні після вживання електронної сигарети та енергетиків
11:18
На Закарпатті у ДТП загинув 15-річний мотоцикліст Фото новина
10:13
Закарпаття оговтується після потужної стихії, яка пронеслася регіоном напередодні Фото новина
09:02
/ 1
Ураганний вітер і град наробили лиха на Берегівщині Фото новина
» Всі новини