Про таке повідомив громадський правник Віталій Грегор, опублікувавши відповідну ухвалу з Єдиного державного реєстру судових рішень.
Так, 13 лютого Закарпатський окружний адміністративний суд закінчив підготовче провадження в об'єднаній справі № 260/1082/19 за позовами ТОВ "Альтернатив Електрик" та ТОВ "Енергія Гір Плюс" про скасування "анти-гесівського" розпорядження голови Закарпатської ОДА. Йдеться про розпорядження щодо 2-х із 9-и міні-ГЕС, які планують побудувати на річці Шопурка поза межами смт Великий Бичків Рахівського району.
Суд ухвалив залишити без розгляду позов в частині позивних вимог ТОВ "Енергія Гір Плюс" через пропущений нею строк звернення до суду. Таким чином фірмі-забудовника, яка належить родині народного депутата Владіслава Поляка, відмовлено в оскарженні анти-гесівського розпорядження Закарпатської ОДА в зв'язку із застосуванням наслідків спливу строків позовної давності.
Щодо іншого позивача, ТОВ "Альтернатив Електрик", розгляд справи по суті призначено на 22 квітня о 14:00.
Як повідомляло "Закарпаття онлайн", наприкінці липня 2019 року один із забудовників з вернувся до суду з адміністративним позовом про скасування розпорядження голови Закарпатської ОДА Г.Москаля від 24.01.2019 р. №35, яким в свою чергу було скасовано чотири незаконні розпорядження голови Рахівської РДА Павла Басараби про розроблення та затвердження детальних планів території для будівництва 2-х міні-ГЕС на р. Шопурка поза межами населеного пункту Великий Бичків. Оскільки такі рішення очільника Рахівщини були визнанні облдержадміністрацією як недоцільні, неефективні та такі, що суперечать містобудівному законодавству, порушують права та інтереси територіальних громад Рахівського району. Окрім того за даними Державного агентства рибного господарства в р. Шопурка також водяться рідкісні, в тому числі червонокнижні види риб, а будівництво міні-ГЕС спричинить зміну природного середовища, що взагалі призведе до їх зникнення.
Окрім того, на початку грудня 2019 року в Страсбурзі Постійний комітет Бернської конвенції, розглянувши заявку науковців Інститута екології Карпат, вніс до Смарагдової мережі України долину річки Шопурка (eng: Shopurka river valley) площею 322 526 га на довжині 27,26 км, під реєстровим номером UA0000374. Відтак разом із такими закарпатськими річками, як Ріка, Тересва, Чорна та Білі Тиси, Шопурка війшла до мережі територій особливого природоохоронного значення, важливих для збереження біорізноманіття України та Європи.
Віталій Грегор 03.03.2020 / 17:35:48
Рахівщина, це чергова маленька перемога в боротьбі проти ГЕСомафії та зеленотарифних олігархів!
Дякую всім причетним, особливо Спільнота Збереження Карпат. Врятуй Шопурку! та Комітет екологічного порятунку України, Інституту екології Карпат, науковцям, екологам, правозахисникам, спортивним рибалкам та просто небайдужим закарпаицям.
Земляк 03.03.2020 / 17:04:44
Задримбали цi мiнiгеси! Поляк хай будуе смiттеперобний завод!