В обласній бібліотеці в Ужгороді відкрили творчу майстерню "Втілити спонтанне, уявне" (ФОТО)

2 березня в Закарпатській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф. Потушняка відбулась презентація вже другої творчої майстерні в рамках проєкту «Бібліотека єднає людей» під назвою «Втілити спонтанне, уявне».

В обласній бібліотеці в Ужгороді відкрили творчу майстерню "Втілити спонтанне, уявне" (ФОТО)

Під час презентації відбулось знайомство з художником Данилом Ковачем, який запропонував спільно з учасниками створити перформанс у стилі оп-арту (оптичне мистецто). Художник відкрив для себе цей стиль у мистецтві завдяки закарпатському художнику-нонконформісту Павлу Бедзіру і вирішив працювати саме у цьому напрямку мистецтва.

«Для мене важлива техніка, якої мене навчив Павло Бедзір. Він часто приходив до мого батька. Ще дітьми ми з братом любили спостерігати як він малює у своєму блокноті ці дивовижні роботи у стилі оп-арту, який завжди був з ним», – поділився Данило Ковач. За словами молодого художника, Павло Бедзір навчав, що в оптичному мистецтві важливо відмовитись від зайвих думок, тобто малювати із закритими очима, створити певний хаос, а потім його впорядкувати.

«Мені цікаво спробувати цю практику оп-арту з громадою нашого міста. Я впевнений, що мистецтво має і терапевничний характер. Тому пропоную зануритися в природу хаосу, що народжується в уяві людини і упорядкувати його, малювати з закритими очима і з відкритими руками (з відкритим розумом)», – зазначив Данило Ковач. 

Майстерня відкрита для широкого кола охочих і розпочне роботу 3 березня о 16:00 в обласній книгозбірні. Триватиме вона до 6 березня. А 10 березня у читальній залі бібліотеки відбудеться презентація напрацювань майстерні. 

Данило Ковач закінчив художній коледж імені А. Ерделі в Ужгороді і Львівську національну академію мистецтв. Брав участь у багатьох персональних і групових виставках, переможець міжнародних і українських конкурсів, стипендіат програми Міністра Культури i Національної Спадщини Республіки Польща "Gaude Polonia".

Воркшоп "Втілити спонтанне, уявне " є частиною проєкту «Бібліотека єднає людей», що реалізується в рамках програми Tandem Ukraine https://www.tandemforculture.org/programmes/tandem...

Організатори проєкту «Бібліотека єднає людей»: Платформа міждисциплінарних практик Open Place (Київ, Україна), Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека (Ужгород, Україна), Studio of Young Artists’ Association (Будапешт, Угорщина).

 
03 березня 2020р.

Теги: бібліотека, майстерня

НОВИНИ: Соціо

22:16
"Атлет" – повний кавалер орденів "За мужність"
16:54
На 106 році життя померла черниця Ольга Ладжун, яку в дитинстві "удочерив" Августин Волошин Фото новина
14:32
/ 3
У Великих Лучках на Мукачівщині попрощаються з Василем Штефацьком, що загинув у ДТП, повертаючись додому у відпустку з війни Фото новина
11:22
У лікарні в Тернополі від отриманих ран помер Олександр Повпа з Пийтерфолво
23:00
/ 17
Справжні корені Мукачівської єпархії
16:58
/ 1
На Закарпатті торік у 565 закладах загальної середньої освіти навчалося 159 тисяч дітей
15:45
/ 5
Знищити не можна зберегти
15:39
/ 1
У свій день народження поліг Володимир Молнар із Нижнього Селища на Хустщині Фото новина
23:29
/ 5
Під час незаконних робіт по спорудженню ГЕС на Тересві в Калинах на Тячівщині пошкодили протипаводкову дамбу, "водники" звернулися у поліцію Відео новина
16:41
/ 12
ФОТОФАКТ. У Перечині лелека приніс у гніздо прапор України
09:26
Ужгородський скансен у неділю запрошує гратися гаївки
05:14
/ 1
Чим завершився ювілей Августина Волошина?
15:43
/ 1
На війні з росією поліг Олександр Сірко з Хуста Фото новина
15:08
/ 1
Підтверджено загибель Михайла Магаля з Дубового на Тячівщині, який вважався зниклим безвісти Фото новина
03:05
/ 12
Будівництво ВЕС на Рівній без ОВД: депутати віддають землю під ще 16 вітряків
00:37
Підтверджено загибель Романа Уторобського з Богдана на Рахівщині, який вважався безвісти зниклим Фото новина
21:54
У Мукачеві в суботу попрощаються з полеглим Героєм Андрієм Задорожним Фото новина
19:51
/ 5
На Покровському напрямку загинув Михайло Негря з Ужгорода Фото новина
16:42
У травні на Закарпатті планово імунізуватимуть диких хижаків проти сказу
14:40
/ 26
У Ватикані до рішення нового Папи відклали заплановану на 3 травня на Закарпатті беатифікацію мученика о. Петра Ороса
14:05
/ 1
У четвер в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Едуардом Перебзяком Фото новина
16:44
/ 1
На Харківщині поліг Іван Грабовчак з Шаланок на Берегівщині Фото новина
11:14
/ 4
На війні з росією загинув 35-річний офіцер батальйону БпЛА 128-ї ОГШБр Андрій Задорожний з Мукачева Фото новина
20:23
/ 20
ВІДЕОФАКТ. "Жахливо, шакали, жесть, страшно": закарпатці про будівництво ВЕС, яке незаконно розпочалося на полонині Руна
03:17
/ 1
Тетяна Літераті презентує свою 5-у книжку "Втрачений Ужгород. Знакові місця"
» Всі новини