В Ужгород із візитом навідався заступник міністра освіти і науки України (ФОТО)

Сьогодні, 24 лютого, з робочим візитом у Закарпатській області перебував заступник міністра освіти і науки України Єгор Стадний.

В Ужгород із візитом навідався заступник міністра освіти і науки України (ФОТО)

 В облдержадміністрації він зустрівся з в.о. голови ОДА О. Гетманенком, заступницею голови обласної державної адміністрації О.Травіною, директором департаменту освіти і науки облдержадміністрації Г.Сопковою, директором департаменту культури О.Бабунич, керівниками закладів фахової передвищої освіти області.

Єгор Стадний звернув увагу присутніх на основних аспектах імплементації Закону України «Про фахову передвищу освіту», шляхи подальшого функціонування закладів фахової передвищої освіти, що є структурними підрозділами закладів вищої освіти, передачу у 2021 році фінансування закладів фахової передвищої освіти на місцевий рівень.

У ході роботи порушено питання передачі майна закладів фахової передвищої та професійної (професійно-технічної) освіти з державної у комунальну власність. Також Єгор Стадний наголосив на необхідності підвищення якості підготовки кадрів у закладах фахової передвищої освіти та відповідності потребам ринку праці, позаяк заклади вищої освіти вже сьогодні відчули зміни у фінансуванні із урахуванням результатів діяльності.

Йшлося і про прийняття Закону про професійну освіту, який має об’єднати в єдину систему заклади фахової передвищої та професійної (професійно-технічної) освіти. Однак передбачені зміни потребують уже нині посилити профорієнтаційну роботу, з тим, щоб збільшити до 45 відсотків кількість випускників закладів загальної середньої освіти, які б обрали навчання у закладах професійної (професійно-технічної) освіти. Адже професійна освіта має переваги: упродовж останніх років оновлено матеріально-технічну базу з окремих професій та створено сучасні навчально-практичні центри; у таких закладах учні мають можливість оволодіти знаннями, уміннями і навичками підчас виробничого навчання та виробничої практики за певною робітничою професією і працевлаштуватися після завершення навчання.

Директор департаменту освіти і науки Г.Сопкова наголосила, що відповідно до доручення Прем’єр-міністра України до листа Президента України від 05.12.2019 № 01-01/1018, протоколу № 8 планового засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 13.12.2019 у Закарпатській області проводилися позапланові перевірки Управлінням ДСНС України в Закарпатській області закладів з масовим перебуванням людей, в тому числі закладів освіти. У зв’язку з цим є потреба у коштах з метою належного забезпечення дотримання пожежної безпеки у закладах фахової передвищої освіти. Крім того, Ганна Сопкова у ході зустрічі наголосила на необхідності виділення додаткового ресурсу для фінансування закладів фахової передвищої освіти з обласного бюджету, а також бачення з цього приводу Міністерства освіти і науки України  шляхів вирішення зазначеного.

Серед іншого керівники закладів фахової передвищої освіти порушили  питання, що виникають під час ліцензування освітньої діяльності, йшлося про акредитацію, фінансування приватних закладів фахової перевищої освіти щодо здобуття повної загальної середньої освіти.

У продовження теми відбулася зустріч заступника міністра освіти і науки Єгора Стадного із студентами та викладачами Державного вищого навчального закладу «Ужгородський національний університет».

24 лютого 2020р.

Теги: заступник, міністр, освіта, візит, Стадний

Коментарі

Deda 26.02.2020 / 07:18:10


Хамство і флуд, капслок. Коментар видалено. Адмін


Вуву 25.02.2020 / 19:15:53
А чого у замміністра сережки в обидвох вухах ?
Тепер старшокласники теж так можуть ходити в школу ?

Вуву 25.02.2020 / 19:12:14
Ну добре я буду нейтрально.
Стара б. нічого в рот не брала два тижні щоби мішки попід очима повиводити.
І ніс шоб набув природньго кольору.

Misha 25.02.2020 / 08:04:27


24 лютого - виправите? :)



Не зауважили помилку пресслужби. Виправили, спасибі за пильність :) Адмін


%%%% 25.02.2020 / 07:31:20
Але вид мае забулдижний!

Вуву 25.02.2020 / 06:16:50


Хамство, тролінг і перехід на особистості. Коментар видалено. Адмін


коменський 24.02.2020 / 20:06:11
для цих високих чиновників він абсолютно підходить

ЛОХОТРОН 24.02.2020 / 18:50:15
Це великий зам. министра? Де вiн так дослужился?Який вчительський стаж? Як доярка Сопкова, чи меньше?

НОВИНИ: Соціо

18:29
У Тересві на Тячівщині попрощалися з полеглим Героєм Іваном Міцурою Фото новина
17:03
На Рахівщині врятували туриста з Дніпра, якому стало зле під час сходження у Карпатах Фото новина
15:38
У Мукачеві розшукали водія, який вчинив ДТП і втік Фото новина
11:23
/ 1
Прибиральниці, яка побила шваброю дитину в притулку у Батьові, призначили 510 грн штрафу
10:39
/ 1
У Мукачеві в останню дорогу проведуть полеглого воїна Василя Капітана Фото новина
08:58
/ 2
В Ужгороді встановили скульптуру «Реконструкція подій» Михайла Деяка Фото новина
17:27
На війні поліг воїн із Білок на Хустщині Олександр Бойко Фото новина
10:28
У Сваляві медики врятували жінку з критичним станом Фото новина
09:06
/ 7
Петиція до Зеленського з вимогою захистити Карпати набрала понад 25 000 за 6 днів
18:53
В Ужгороді патрульні затримали нетверезого водія Фото новина
16:59
/ 1
На війні з росією поліг Герой із Онока на Берегівщині Юрій Брич Фото новина
12:14
/ 1
Стало відомо про загибель Героя із села Богдан на Рахівщині Павлючка Миколи Фото новина
09:00
/ 1
На війні з рф поліг захисник із Видрички на Рахівщині Микола Обрецький Фото новина
15:44
/ 2
В Ужгороді попрощалися із загиблим військовим Сергієм Козаченком Фото новина
11:52
/ 9
В Оноківцях біля Ужгорода на 60 га збудують масштабний курорт з пальмами Фото новина
09:23
/ 15
Адвокатку Наталію Майстренко, яка захищає природу Карпат, намагаються позбавити свідоцтва
09:13
В Ужгороді попрощалися із загиблим прикордонником Василем Голінкою Фото новина
17:05
У середу в Ужгороді згадають героя-вчителя Василя Габруся
16:03
У вівторок в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Сергієм Козаченком Фото новина
12:58
На Закарпатті затримали переправника, який за $7 тисяч намагався вивезти чоловіка до Румунії Фото новина
11:35
На війні з рф поліг захисник із Лазещини Михайло Поштарюк Фото новина
10:55
На Закарпатті затримали партію біодобавок на чверть мільйона гривень Фото новина
10:04
У Мукачеві патрульні зупинили нетверезого водія Honda Фото новина
09:05
У селі Широке на Виноградівщині прощаються з полеглим воїном Романом Михайловичем Фото новина
15:15
/ 1
Поліцейський-ветеран із Закарпаття здобув «срібло» на міжнародному турнірі з джиу-джитсу Фото новина
» Всі новини