На Виноградівщині розпочалася операція "Первоцвіт -2020"

Цьогоріч кліматичні обставини особливо сприятливі для раннього цвітіння червонокнижних рослин, серед яких - підсніжник білосніжний, білоцвіт весняний, шафран Гейфеля та еритроній собачий зуб (кандик).

На Виноградівщині розпочалася операція "Первоцвіт -2020"

Розквіт цих тендітних коштовностей природи припадає на традиційні святкові дні, а там де свято, там і дарування квітів. Завдання лісівників, екологів, правоохоронців, усіх небайдужих людей уберегти від зривання та нищення квіти, яким загрожує зникнення. Адже наші діти і внуки мають право насолоджуватися красою так само, як і попередні покоління.

Щорічні заходи, виховна робота в школах, роз’яснювальна робота все-таки дає свій результат. Як засвідчив учасник минулорічних численних рейдів провідний інженер лісового господарства Владислав Білак, минулого року не було виявлено жодного факту браконьєрства. Мода рвати дикоростучі червонокнижні рослини поступово відходить у минуле.Тим не менше і цього року на захист і збереження квітів мобілізуються працівники різних установ. Директором ДП «Виноградівське лісове господарство» Василем Агієм підписано відповідний наказ про забезпечення заходів з охорони червонокнижних видів ранньовесняної флори на території державного лісового фонду підприємства:

Відповідно до вимог законів України «Про охорону навколишнього природного середовища», «Про рослинний світ», «Про Червону книгу України», «Про природно-заповідний фонд України», згідно з листом Закарпатського ОУЛМГ № 02.2-35- 293 і листом Державної екоінспекції в Закарпатські області №870/06 та з метою збереження ранньоквітучих, реліктових рослин, занесених до Червоної книги України,  постійно діючій рейдовій бригаді з охорони лісу та державного мисливського фонду забезпечити проведення рейдів територій державного лісового фонду із залученням працівників Державної екологічної інспекції, Нацполіції, місцевих органів виконавчої влади та громадськості для запобігання лісопорушень, а також виявлення і притягнення до відповідальності правопорушників. Лісовій охороні спільно з працівниками державної екологічної інспекції та правоохоронних органів забезпечити роботу щодо реалізації заходів з недопущення знищення ранньовесняних червонокнижних видів рослин, попередження неконтрольованого їх зривання у місцях найбільших популяцій та незаконного продажу. Провідному інженеру з охорони та захисту лісу: забезпечити проведення широкої роз’яснювальної роботи серед населення та через засоби масової інформації щодо свідомого ставлення громадян до охорони та збереження ранньовесняних видів рослин, занесених до Червоної книги України та попередження правопорушень у цій сфері.  Щосереди інформувати відділ охорони, захисту лісу та внутрішнього аудиту Закарпатського обласного управління лісового та мисливського господарства про результати проведеної роботи, а остаточну інформацію надати 23.05.2020 р. по закінченню операції «Первоцвіт-2020».

 

21 лютого 2020р.

Теги: первоцвіт

НОВИНИ: Соціо

09:05
У Виноградові вшанували матерів і дружин полеглих Героїв та передали державні нагороди Фото новина
18:34
На Мукачівщині поліція розслідує поширення інтимних відео
12:52
/ 1
У Мукачеві затримали двох чоловіків, які намагалися пограбувати склад Фото новина
11:51
На Закарпатті ліквідували масштабну пожежу на території курорту Фото новина
11:22
/ 1
У селі Пилипець на Хустщині попрощаються із полеглим воїном Василем Рогачем Фото новина
18:06
В Ужгороді вшанували пам’ять загиблого прикордонника Віктора Синька Фото новина
17:03
На Ужгородщині пожежа в гаражі ледь не перекинулася на житловий будинок Фото новина
16:01
У Мукачеві попрощалися із загиблим захисником Петром Будкаєм Фото новина
14:44
/ 1
Голову сільради на Ужгородщині судитимуть за заволодіння землею та легалізацію доходів Фото новина
12:15
/ 4
Мера Мукачева нагородили відзнакою 54-ї бригади Фото новина
11:38
В Ужгороді спіймали водія під наркотиками Фото новина
06:59
У четвер в Ужгороді згадають героя-прикордонника Віктора Синька
18:10
/ 1
У Чопському прикордонному загоні відкрили меморіал полеглим воїнам Фото новина
17:13
На Берегівщині відновили розгляд справи про невиплату допомоги дітям
15:47
У Підвиноградові на Берегівщині підтвердили загибель Героя Івана Демчика Фото новина
14:40
/ 1
До Ужгорода приїхав «Sakura Train» — символ дружби України та Японії Фото новина
13:42
/ 1
На Ужгородщині через підпал сухої трави згоріла дача Фото новина
11:42
Закарпатець сховав в авто контрабанду електронних сигарет і втратив машину Фото новина
09:05
У Бобовищі на Мукачівщині попрощалися із полеглим Героєм Василем Гонаком, який понад рік вважався зниклим безвісти Фото новина
18:14
Громади Закарпаття отримають гранти на розвиток екотуризму Фото новина
17:09
На Закарпатті розпочинається сезон цвітіння унікальної Долини нарцисів
16:17
В Ужгороді попрощалися із полеглим військовим Артуром Каташинським Фото новина
13:19
В Ужгороді розшукали зниклу школярку Фото новина
12:50
/ 6
Службовий пес на КПП «Ужгород» викрив спробу вивезення $100 тисяч Фото новина
10:17
В Ужгороді можливі ускладнення руху на вулиці Карпатської України
» Всі новини