Депутати Закарпаття зазначають катастрофічну нестачу коштів у фінансуванні медзакладів краю

На позачерговій лютневій сесії Закарпатської облради депутати звернулись до Кабінету Міністрів України з низкою питання щодо реалізації медичної реформи.

Депутати Закарпаття зазначають катастрофічну нестачу коштів у фінансуванні медзакладів краю

У документі зазначено, що депутати вкрай стурбовані обсягами фінансових ресурсів, які будуть спрямовані НСЗУ (відповідно до укладених договорів) закладам охорони здоров’я – комунальним некомерційним підприємствам нашої області.

З 1 квітня 2020 року Національною службою здоров’я України запроваджуються нові, прозорі та єдині для всіх правила фінансування системи охорони здоров'я України, зокрема пацієнти отримують гарантований державою безоплатний пакет медичних послуг і лікарських засобів, єдиним замовником і платником за програмою медичних гарантій буде НСЗУ.

Оскільки обсяг коштів, які передбачені для реалізації програми медичних гарантій відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» є обмеженим, а заклади охорони здоров’я, які укладуть договори про медичне обслуговування, будуть отримувати оплату від НСЗУ виключно за надані пацієнтам медичні послуги, виникає необхідність детального покрокового аналізу всієї роботи, що здійснюється медичними працівниками відповідно до регламентуючих наказів Міністерства охорони здоров’я України або наказів МОЗ спільними з іншими міністерствами та відомствами України. А таких - понад 10 документів.

Депутати Закарпатської обласної ради просять надати першочергову відповідь, оскільки не бачать шляхів їх виконання та оплати через пакет медичних гарантій ПМГ- 2020, а саме:

1. Проведення у закладах охорони здоров’я огляду для виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

2. Проведення додаткових методів діагностичного та лабораторного обстеження як призовників під час проведення медоглядів призовної молоді у військово-лікарських комісіях, так і декретованої групи населення під час проведення профілактичних оглядів.

3. Оплата за час перебування у стаціонарі не ідентифікованих осіб (дітей і дорослих), які направляються співробітниками МВС, у т.ч. покинуті діти та громадяни, позбавлені волі, а також громадяни без постійного місця проживання.

4. Повністю з ПМГ-2020 випадають комунальні некомерційні підприємства облради: «Обласний дитячий туберкульозний санаторій «Човен»; «Обласний госпіталь інвалідів війни»; «Солотвинська обласна алергологічна лікарня» (реабілітаційний – хвороби органів дихання – основним методом лікування де є спелеотерапія);  «Центр спортивної медицини, санології та фізичної реабілітації», що надає лікарсько-фізкультурну допомогу.

5. Взагалі не врегульовано питання щодо джерел фінансування видатків на оплату праці медпрацівників за напрямками: робота медпрацівників у медичних комісіях під час призову на строкову службу до лав Збройних сил України та виплата їм зарплати за цю роботу; оплата лікарям-інтернам, які навчаються за державним замовленням і проходять медпрактику (заочну частину інтернатури) на клінічних базах закладів охорони здоров’я.

6. Зовсім не врегульовано питання щодо джерел фінансування видатків на відшкодування органам Пенсійного фонду України пільгових пенсій медпрацівникам відповідно до постанови КабмінуУкраїни від 24 червня 2016 року № 461 «Про затвердження списків виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах» (зі змінами).

7. Як здійснюватиметься оплата медичної послуги - діагностика, лікування та супровід осіб із вірусом імунодефіциту людини, після створення регіонального центру Громадського здоров’я, куди ввійде і КНП «Центр з профілактики та боротьби із СНІДом» обласної ради (знаходиться у стадії припинення), а також місце кабінетів «Довіри» та їх подальше підпорядкування.

8. Відсутні чіткі державні гарантії та підтверджуючі юридичні документи, що гарантують фінансування з субвенції будинків дитини та дитячих санаторіїв, зокрема, комунальних некомерційних підприємств облради: «Обласний Будинок дитини»,  «Закарпатський обласний дитячий санаторій «Малятко», «Обласний дитячий туберкульозний санаторій «Човен» (незабезпечена потреба в коштах на поточні видатки цих закладів, за виключенням комунальних послуг та енергоносіїв до кінця 2020 року складає 55 556,70 тис. грн).

9. Також звертаємо увагу на те, що в ПМГ-2020 щодо надання стоматологічної допомоги дітям входить дитячий вік до 16 років, у той же час відповідно до статті 1 Закону України «Про охорону дитинства», цитуємо: «дитина - особа віком до 18 років (повноліття), якщо згідно з законом, застосовуваним до неї, вона не набуває прав повнолітньої раніше».

10. Чи ввійде харчування, зокрема ентеральне та парентеральне, у пакет послуг за напрямками ПМГ-2020?

11. Чи будуть вироби медпризначення, зокрема штучні суглоби, штучні кришталики, входити в пакет послуг за напрямками ПМГ-2020?

12. Чи буде оплачуватись курс хіміотерапевтичного лікування онкохворим у закладах охорони здоров’я, що надають спеціалізовану медичну допомогу, чи тільки виключно у високоспеціалізованих закладах охорони здоров’я?

Значна питома вага закладів охорони здоров’я – комунальних некомерційних підприємств Закарпатської обласної ради перебувають у зоні високого та середнього ризику щодо отримання в 2020 році коштів за надані медпослуги за програмою медичних гарантій від НСЗУ. Запропоновані орієнтовні суми договорів про медобслуговування населення за програмою медичних гарантій у 2020 році не забезпечуватимуть у повному обсязі обраховані потреби закладів у фінансуванні до кінця 2020 року (незабезпечена потреба в коштах на поточні видатки, за виключенням комунальних послуг та енергоносіїв, складає 152 269,10 тис. грн).

Зауважимо, що протягом останніх років органами місцевого самоврядування здійснено ряд кроків із оптимізації видатків (значне зменшення кількості ліжок, кількості штатних одиниць, тощо).

Проте ситуація, яка складається виходячи з обсягу фінансових ресурсів, що спрямовані на фінансування галузі охорони здоров’я та попередні розрахунки загальних орієнтовних сум договорів про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій у 2020 році, надані НСЗУ, призведе не до оптимізації видатків, а до повної ліквідації окремих закладів охорони здоров’я та значної соціальної напруги серед медпрацівників.

«Враховуючи викладене вище, для забезпечення процедури переходу закладів охорони здоров’я Закарпаття на нову модель фінансування та для забезпечення гарантованого державою обсягу надання необхідних медичних послуг населенню, просимо на перехідний період виділити додаткові кошти з державного бюджету на охорону здоров’я області для раціонального вирішення всіх зазначених проблемних питань, зокрема забезпечення фінансування закладів охорони здоров’я, які перебувають у зоні високого та середнього ризику щодо отримання у 2020 році коштів за надані медпослуги за програмою медичних гарантій від Національної служби здоров’я України або які підпадають під ризик взагалі потенційно не укласти договір з НСЗУ у 2020 році», – наголошується в документі.

19 лютого 2020р.

Теги: медзаклади, фінансування

Коментарі

ЛОХОТРОН-73 2020-02-20 / 08:21:33
Денег нет,но вы держитесь!

НОВИНИ: Соціо

16:07
/ 8
На гору Піп Іван прокладуть Хресну дорогу
10:48
/ 3
Проєкт пункту пропуску "Біла Церква-Сігету Мармацієй" на Закарпатті перебуває на розгляді у Києві
09:48
Отримати допомогу з часткового безробіття можуть закарпатські роботодавці та фізичні особи-підприємці
09:31
/ 1
У Закарпатському драмтеатрі просять поліцію посилити патрулювання через регулярні прояви вандалізму
19:56
В Ужгороді оприлюднили нові графіки руху міських автобусів
17:29
Перший поїзд після карантину прибув до Ужгорода
17:04
/ 6
Через свавілля циган голова сільради на Перечинщині написав заяву на звільнення
16:41
Мер Ужгорода "відкличе" із суду скандальний лист свого заступника та обіцяє не допустити забудови двору на Володимирській
15:39
/ 4
В Ужгороді "солідарно" з Києвом провели акцію протесту "Авакова у відставку"
15:33
Додаткову територію для утримання ведмедів облаштовують в закарпатському нацпарку "Синевир"
15:23
/ 1
330 метрів алеї тюльпанових дерев квітне в Мукачеві
14:30
/ 1
Закарпатське ОУЛМГ відновлює видачу мисливських посвідчень
12:59
Митний пост "Тиса" на Закарпатті обладнали POS-терміналами
12:24
У Мукачеві реєстрацію проектів Бюджету громадських ініціатив 2021 продовжили до кінця липня
11:56
Торік на Закарпатті підприємства легкої промисловості реалізували продукцію на 1325,7 млн грн
11:54
На Закарпатті повернуто 172 гектари державної землі
10:45
Ужгородці відстояли "Кірпічку": на сесії міськради затверджено детальний план території парку площею понад 9 га
10:07
В УжНУ створили освітні центри "Крим-Україна" та "Донбас-Україна"
09:44
/ 1
Паркування на площі Фединця в Ужгороді поки залишиться безкоштовним
09:33
/ 2
Приєднатися до Хустської ОТГ вимагали мешканці села Золотарьово
02:09
Житель Тячівщини облаштував вдома етнографічний музей і ферму екзотичних птахів
00:17
У справі розтрати коштів у п'ятницю суд розгляне збільшення першого запобіжного заходу головному "господарнику" Ужгорода
17:57
Із 9 червня, якщо дозволить епідситуація, відновлюють роботу дитсадки Мукачівської ОТГ
17:55
У Мукачеві встановили монумент воїнам-захисникам
16:44
/ 10
Щоб зберегти водозабір “Минай”, депутати Ужгорода звернулися до правоохоронців та уряду
» Всі новини